Що треба знати про жилети

Що треба знати про жилети

Теплий верхній одяг уже захований, а погода ще підносить сюрпризи. Як у перехідний час року захистити себе від прохолодного вітру й раптового дощу розповість Freever. Йтиметься про трендової речі, яка припаде до смаку абсолютно всім. Адже не дарма авторитети фешн-індустрії щороку додають цей елемент одягу у свої колекції.

ОДЕЖА, ЩО МАЄ БАГАТО ОБЛИЧ.

Коротка історія жилетки.

Точної дати появи жилета немає, проте є аж 4 версії походження слова.

  1. Жилет від слова «Gilles» — ім’я кравця-новатора, який нібито вперше пошив цей одяг.
  2. Жилет від слова «Жиль» — так звали ярмаркових баляндрасників у Франції, що носили безрукавку.
  3. Від імені «Жиль» — персонаж комічного театру, який одягався в неохайний одяг з обірваними рукавами.
  4. Від слова yelek («єлек») — жилет по-турецьки. Передбачається, що турецька безрукавка сподобалася арабським купцям і ті поширили її на територію сучасної Європи.

Коротка історія жилетки

Хай там як, а людство користувалося жилетом упродовж тисячоліть. У різний час його прототипом ставали блузи, сорочки, жакети, кожухи, камзоли й інше вбрання без рукавів. У якийсь момент тодішнім швецям спало на думку створити окремий верхній одяг такого фасону. Так з’явився жилет, який в XVIII столітті замінив чоловічий камзол, а в середині XIX століття став частиною жіночого гардероба.

За два століття зовнішній вигляд одягу зазнав великих змін. Кутюр’є міняли крій, довжину, застібки, форму кишень, вирізу, але незмінним завжди залишалося одне — індивідуальність жилета.

ЖИЛЕТ — ТРЕНДОВА РІЧ, ЩО ВДАЛО ДОПОВНЮЄ ГАРДЕРОБ.

Дуже добре виглядає в розслаблених навколоспортивних образах.

Жилет сьогодні — це самостійний і один із найбільш універсальних елементів одягу. Яскравий і стильний верх виступає таким собі сплавом якості, елегантності, комфорту й демократичності образу. Відомі бренди пропонують величезну кількість модних безрукавок різних фасонів і колірних рішень. У рамках цієї публікації ми приділимо увагу демісезонним й утепленим моделям. На написання статті нас надихнули питання покупців:

  • Де носити стьобану жилетку?
  • Особливості стегнах жилетів?
  • Як підібрати довжину дутої жилетки?
  • З чим надягати стьобану безрукавку?

ДЕ НОСИТИ СТЬОБАНУ ЖИЛЕТКУ?

Це паличка-виручалочка, коли не знаєш, що надіти.

  • Для міста.
    У безрукавці комфортно в повсякденному житті: гуляти в парках, водити дітей до садочка, ходити магазинами, на роботу, відвідувати ТРЦ. Цей одяг дуже люблять автомобілісти (бо він легкий, теплий й не сковує рухів) і з задоволенням носять діти.
  • Для заміського відпочинку.
    У затишній демісезонній безрукавці з водовідштовхувальним покриттям зручно подорожувати і влаштовувати заміські розважальні прогулянки, а в легких пухових жилетах — активно відпочивати взимку, у тому числі: кататися на санках, ковзанах, бігових лижах.
  • Для спорту.
    Спортивний жилет для бігу, велосипеда й інших видів кардіотренувань — незамінний варіант екіпіровки для спортивних занять на відкритому повітрі, коли на вулиці в куртці вже жарко, а у футболці ще холодно.

ОСОБЛИВОСТІ СТЬОБАНИХ ЖИЛЕТІВ?

Або чим недопуховік може ще виділятися, крім кольору.

Дизайнери наполегливо працюють над конструктивними особливостями жилетів, які посилюють функціональність і покращують естетичний вигляд одягу. Так з’являються нові моделі демісезонних і утеплених стьобаних безрукавок. Ось лише деякі з них

Особливості стьобаних жилетів?

  • Скорочений жилет — для більш теплої погоди.

  • Довгий стьобаний жилет — для вітряного й холодного сезону.

  • Жилет з асиметричним кроєм — ексклюзивний і неординарний вид.

  • Стьобана безрукавка на хутрі — справжня знахідка для пізньої осені та ранньої зими.

  • Жилети з коротким рукавом — стильний вигляд і додаткове утеплення плечової зони.

  • Жилет із підкладкою ThermoSystem — зберігає власне тепло тіла, завдяки системі термального віддзеркалення.

  • Стьобаний жилет оверсайз — вільний крій приховує недоліки фігури, які не сковує рухів, дозволяє піддягти кілька шарів одягу.

  • Жилети з різною довжиною передньої й задньої частин — вкорочений перед не заважає піднімати ноги, а подовжена спинка краще утримує тепло.

  • Жилет із трикотажним коміром, з коміром стійкою, з високим коміром і незнімним капюшоном, з високим або коротким утепленим коміром без капюшона, зі вшитим капюшоном, з пристебнутим за допомогою кнопок або блискавок капюшоном, модель зі вшитим капюшоном і додатковим утепленням ворота.

У якісному жилеті неможливо запариться, промокнути або замерзнути. Верх міського одягу може бути найрізноманітнішим: нейлон, армований мембранний поліестер або інший. Головне, щоби зовнішня тканина захищала від вітру і вологи, а пух не вилазив.

А ось до жилетів для спорту й активного відпочинку вимог більше і вони жорсткіше. Зовнішній матеріал мусить не тільки добре утримувати пух, блокувати вітер і вологу, але й бути легким, міцним на розрив, стійким до стирання й добре дихати. А це може забезпечити тільки мембрана, softshell, матеріал із мембранними властивостями або мембранним покриттям.

В якості термоізоляції використовують, в основному, штучний утеплювач: біо-пух, тінсулейт, поліестер, синтепон. Від його товщини залежить теплоізоляційні властивості одягу й сезонність використання. Жилетку можна прати в пральній машинці. Утеплювач не збивається, швидко сохне, легко відновлює форму.

ЯК ПІДІБРАТИ ДОВЖИНУ ДУТОЇ ЖИЛЕТКИ?

... що б вона не випадала з образу.

Дизайнери пропонують декілька моделей дутих жилетів. За довжиною розрізняють три найпоширеніших фасону:

  1. укорочений,
  2. жилет до талії,
  3. жилет до лінії стегна або до коліна.

Скорочений жилет робить ріст людини ще менше, тому не рекомендується дівчатам невисокого зросту. Його також не слід носити власницям великих грудей — занадто коротка безрукавка порушує пропорції тіла.

Модель до талії сильно акцентує увагу на ногах, тому такі жилетки протипоказані власницям не надто довгих ніг.

Жилет до лінії стегна або до коліна підходить дівчатам і жінкам невисокого зросту, за умови, що на них надіті будь-які варіанти штанів, але не спідниця.

З ЧИМ НАДЯГАТИ СТЬОБАНУ БЕЗРУКАВКУ?

Жилет вдало міксується з багатьма речами, утворюючи основу гардероба не на один сезон.

Жилети з технологічних матеріалів використовують двома способами:

З чим надягати стьобану безрукавку?

  1. Як утеплюючий шар під основний вітрозахисним одягом — так носять альпіністи й туристи під час походів у гори.
  2. Як самостійний верх на кожен день у холодну пору року, дотримуючись принципу багатошаровості (термобілизна + проміжний шар + безрукавка).

В останньому випадку стьобана безрукавка досить демократична і практично універсальна, щоби не ламати голову над тим, з чим її поєднувати. Головне не намагайтеся запихати жилет у класичний, драматичний або будь-який інший некежуальний образ, тому що буде виглядати непоказно.

Різноманітність фасонів дозволяє поєднувати жилетку з чим завгодно з уже наявних речей:

  • зі спортивним костюмом;
  • з легінсами і світшотом;
  • зі спортивними штанами й худі;
  • з джинсами й кофтою або блейзером;
  • зі штанами (будь-який варіант у стилі кежуал) і сорочкою.

У якості взуття:

  • чоботи будь-які (замшеві, з тканини, з натуральної шкіри),
  • черевики на високій платформі,
  • кросівки, кеди,

Аксесуари: шарф (найголовніший аксесуар), хустка на шию, рукавички. Головні убори: кепки, шапки трикотажні і в’язані, пов’язки на голову. Сумки: невеликі сумочки через плече (тільки не клатч), рюкзаки кожані й текстильні.

І найголовніше — жилетка повинна обов’язково добре сидіти за фігурою. Перевірити це досить просто: приміряйте дуту безрукавку й повністю застебніть її. Якщо жилет стовбурчиться або обмежує рухи — міняйте розмір або модель. Благо в інтернет-магазині freever.ua c цим ніколи не було проблем.

Популярний український бренд одягу для спорту та активного дозвілля, компанія Freever, пропонує великий вибір жилетів, які незамінні в сезон мінливої погоди. Вибрати модель за смаком можна тут.