Як вибрати демісезонний куртку?

Як вибрати демісезонний куртку?

З наближенням міжсезоння багато хто починає “полювання” на ідеальну для цієї пори року демісезонну куртку. Чому саме куртку? Тому, що пізньої осені та ранньої весни, коли погода змінюється впродовж дня декілька разів, зимовий пуховик — ще (або вже) занадто теплий, а пальто вже (або ще) не ідеальне рішення.

Якщо потрібна нова демісезонна куртка, але ви не знаєте, з чого почати вибір, можете скористатися нашим списком із 5 критеріїв. Вони допоможуть вам зробити ідеальну покупку для роботи, на вихід, особливого випадку, або знайти універсальний верх, який буде поєднуватися з будь-яким одягом вашого гардеробу.

Отже, з цієї публікації ви дізнаєтеся:

  1. Вибір демісезонної куртки за довжиною й кроєм.
  2. Як вибрати демісезонну куртку за матеріалом верху?
  3. Вибір наповнювача: натуральний або штучний?
  4. Вибираємо функціональність: 3 опції, які дійсно мають важливе значення.
  5. Вибір демісезонної куртки за стилем й кольором. Що пропонує мода?

1. ВИБІР ДЕМІСЕЗОННОЇ КУРТКИ ЗА ДОВЖИНОЮ Й КРОЄМ

За кроєм демісезонні куртки бувають:

Вибір демісезонної куртки

  • Прямі — крій куртки чітко за вертикальною лінією. Одяг популярний серед струнких людей і володарів нестандартної фігури.
  • Приталені або обтислі — такі підігнані точно за фігурою, вони добре врівноважують силует.
  • Оверсайз — мається на увазі вільний крій, для нього характерна легка «мішкуватість», коли куртка в потрібному розмірі візуально виглядає, ніби вона велика.

За довжиною демісезонні куртки бувають:

  • короткі — до лінії талії;
  • довгі — від середини стегна й нижче;
  • середні — усе що між коротким і довгим розміром.

Що стосується крою, то його вибір має відповідати вашим потребам. Наприклад, якщо ви пересуваєтеся багато пішки й довго перебуваєте на свіжому повітрі, вам знадобиться хороший захист від холоду й вітру, типу куртка-тренч або парка. А, якщо ви на машині, часто користуєтеся послугами громадського транспорту й не плануєте здійснювати довгих походів, тоді краще вибрати коротку або середньої довжини демісезонну куртку.

Також пам’ятайте, що в довгій куртці комфортно сидіти на холодних поверхнях, а коротка зручніша для будь-якої аутдор активності. Приталений фасон краще зберігає тепло. Але «прямий» і оверсайз дозволяють створювати стильні багатошарові образи і, відповідно, регулювати ступінь утеплення.

2. ЯК ВИБРАТИ ДЕМІСЕЗОННУЮ КУРТКУ ЗА МАТЕРІАЛОМ ВЕРХУ?

Тут звертайте увагу на три параметри:

  1. Водонепроникність.
  2. Опір вітру.
  3. Паропроникність.

Як вибрати демісезонную куртку за матеріалом верху

Якщо в пріоритеті — залишатися сухим за будь-якої активності, вибирайте демісезонну куртку з мембранної тканини, наприклад, Gore-TexTM або їй подібні. Вона об’єднує в собі всі три параметри: не промокає, захищає від вітру, добре дихає і відводить піт назовні.

Серед інших най популярних варіантів верху відзначимо три:

  • Поліестер — синтетичний матеріал, водонепроникний (але не для сильного дощу), міцний, не мнеться, легкий, зносостійкий і практичний. Демісезонні куртки з поліестеру не вимагають спеціального догляду, але не забезпечують хорошої повітропроникності. Тому, використовуються для повсякденного носіння низької активності.
  • Нейлон — легкий, міцний, зносостійкий, еластичний, пружний синтетичний матеріал. Погано дихає. Не вбирає вологу, а добре пропускає її через себе, що дозволяє тканині швидко сохнути. Обробка DWR просоченням робить куртку з нейлону стійкою до сильного дощу, але впродовж нетривалого часу.
  • Шкіра — матеріал натурального походження, вироблена зі шкури ягнят, телят, козенят та інших тварин. З практичної точки зору репутація шкіряних курток, як надійного, міцного, зносостійкого матеріалу повністю виправдана. Такі вироби дихають, захищають від вітру й не промокають, навіть, під час тривалого впливу води.

Трохи про DWR, що це таке?
Усе плащі й демісезонні куртки з поліестеру, нейлону та інших видів текстилю обробляють DWR (durable water repellent) — зносостійкого водовідштовхувального просочення. Захист діє тривалий час, але не вічно. Під час активного використання й частого прання куртки, DWR обробка зношується. Відновити її можна за допомогою спеціальних засобів — спреїв і аерозолів, для просочення текстилю в домашніх умовах. Вони є у відкритому продажі. Обов’язковою умовою їхнього нанесення є попереднє очищення виробів від забруднень.

3. ВИБІР ДЕМІСЕЗОННОЇ КУРТКИ ЗА НАПОВНЮВАЧЕМ: НАТУРАЛЬНИЙ АБО ШТУЧНИЙ?

Вибір демісезонної куртки за наповнювачем

Демісезонна куртка мусить ефективно зберігати тепло тіла в широкому діапазоні температур, як правило — від +16 до -5°C. За це відповідає підкладка. Вона буває звичайною й утепленою.

  • Звичайна (на тонкому флісі) застосовується в мембранних і софтшейл куртках. Це вироби для спорту та активного відпочинку. Тому, їх носіння передбачає використання додаткових шарів утеплення. Це може бути термобілизна або інший варіант одягу.
  • Утеплення підкладка використовується у курток для повсякденного використання. Наповнювачем підкладки служить синтетичний або натуральний утеплювач.

Основою синтетичного утеплювача є поліестерові волокна. Технологія виробництва пропонує кілька варіантів штучних утеплювачів. Найбільш просунуті на сьогодні — це Тінсулейт, Холофайбер, Біо-пух. Ми не будемо зараз детально зупинятися на їхніх відмінностях (про це ви можете прочитати тут), а лише підкреслимо, що всі вони не бояться вологи (тобто не намокають), добре пропускають пар назовні і зберігають теплоізоляційні властивості, навіть, при зволоженні. І це їхня головна перевага перед натуральним пухом. Тому, якщо ви плануєте використовувати свою куртку у вологих умовах або під час високої активності, синтетичний наповнювач — це кращий вибір.

Основою натурального утеплювача є пух гаги, качки, гуски або підшерстя лами, верблюда, вівці. З усього цього різноманіття тільки гагачий пух демонструє най високе співвідношення тепла до ваги. Тому, демісезонні куртки на пуху такі теплі, тонкі й ультралегкі. Але вони добре працюють тільки в сухих умовах, тобто за низької активності людини. Високоінтенсивні рухи ведуть до того, що тіло нагрівається й сильно пітніє. Пух добре пропускає випаровування назовні, та водночас намокає і втрачає своїх теплоощадні властивості. Тому демісезонні куртки на пуху ідеальний вибір верхнього одягу для сухої погоди і низької активності.

4. ВИБИРАЄМО ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ: 3 ОПЦІЇ, ЯКІ ДІЙСНО МАЮТЬ ВАЖЛИВЕ ЗНАЧЕННЯ

До додаткових захисних елементів демісезонної куртки, що визначають її високу функціональність, відносять:

  • вітрозахисну планку, що прикриває застібку блискавку (вона в ідеалі має бути вологозахищеною);
  • водонепроникні шви;
  • високий комір із захистом підборіддя (може мати знімне або цілісне хутро);
  • регульований капюшон (може бути утепленим або звичайним, цільним або знімним, з хутром або без нього);
  • функціональні внутрішні й зовнішні кишені на блискавках або клапанах;
  • подвійні манжети: внутрішні еластичні й зовнішні регульовані;
  • регульована талія;
  • регульований низ.

Демісезонна куртка

Усі перераховані вище опції можуть бути присутніми на куртці в повному обсязі або частково (все залежить від конкретної моделі). Якщо у вашій все це є, вам пощастило — перед вами відмінна демісезонна річ, яка зробить будь-яку міську й позаміську пригоду комфортною. Ми ж відзначимо важливість трьох опцій:

  1. Регульований капюшон — він прикриває вуха, голову й шию на випадок дощу й сильного вітру.
  2. Водонепроникні шви й застібку-блискавку — вони додатково захищають вас від попадання води всередину.
  3. Еластичні внутрішні манжети й гумка (або утягування на фіксаторах) у поясі (або внизу виробу) для додаткового захисту від попадання холоду всередину.

Для тих, хто цінує у верхньому одязі універсальність, рекомендуємо звернути увагу на трансформери — демісезонні куртки 2-в-1 або 3-в-1. У першій може відстібатися рукави й капюшон (або рукави й підкладка), у другій — рукава, капюшон і підкладка. Ці вироби можна носити двома різними способами — як куртку і, як жилет. Знімаючи або додаючи частини верху ви регулюєте тепловий комфорт залежно від погоди і вашої активності. Практично завжди такі куртки виготовляють із вітро- й водонепроникної тканини, на утепленій підкладці.

Що стосується кишень, то їх кількість, а також розташування — ще одна деталь, на яку звертають увагу під час вибору демісезонної куртки. Вони несуть декоративне і функціональне навантаження одночасно. Багато кишень не буває, особливо, внутрішніх. Дуже добре, якщо одна з них виявиться з виходом під навушники. Для зовнішніх важливий розмір й утеплення, тому, вибирайте куртку зі зручними зовнішніми кишенями й підкладкою з м’якого флісу.

5. ВИБІР ДЕМІСЕЗОННОЇ КУРТКИ ЗА СТИЛЕМ Й КОЛЬОРОМ. ЩО ПРОПОНУЄ МОДА?

Кажуть, що успішний фірмовий стиль — це той, який ви будете любити роками. З цього випливає, що ваша увага має бути зосереджена на носінні речей, які вам подобаються зовні й силуети, яких змушують вас відчувати себе впевнено. Ми ж додамо ще одне — залишайтеся вірні брендам, речі яких відрізняються високою якістю, та дарують комфорт і настрій.

Якщо бюджет дозволяє — купіть 2–3 демісезонні куртки в різних стилях. В іншому випадку, вибирайте ту єдину, що ближче за духом і максимально відповідає вашим завданням. А якщо вона виявиться ще й універсальною (і для повсякдення, і для особливого випадку, плюс добре поєднується з більшістю речей вашого гардеробу), тоді ви «вбили двох зайців одним пострілом».

Що пропонує мода?

Вибір демісезонної куртки за стилем й кольором

Куртка бомбер темно синя або кольору хакі — хороший приклад стильного верхнього демісезонного одягу на кожен день. Її можна носити до перших морозів і з настанням ранньої весни. Дизайн у мінімалістичному стилі і практичний колір дозволять поєднувати бомбер із більшістю речей гардеробу, використовуючи яскраві аксесуари.

Хорошою альтернативою куртці пілоту буде демісезонна куртка-жакет на кнопках або ґудзиках. Легка і стильна, вона відмінно поєднується з будь-якою парою класичних штанів-чино.

Куртка бомбер

Фаворит 60-х років, ікона британського стилю — демісезонна куртка Harrington запропонує відмінний захист від холоду й легкість у рухах. На відміну від «вільного» бомбера, прямий силует куртки Harrington наближає вас до ділового стилю. Існують варіанти з вовни, шкіри та текстилю.

Демісезонна куртка Harrington

Палочка-стукалочка на кожен день — стьобана демісезонна куртка. Не надто громіздка, вона ідеально підходить для днів, коли погода непередбачувана. Тепла, затишна, не промокає. Доступна в різних кольорах. Універсальна у використанні: підходить для луків у стилі спорт, кежуал, смарт-кежуал.

Стьобана демісезонна куртка

Для роботи, зустрічей, побачень і вихідних прогулянок — демісезонна куртка-тренч. Верх відмінно поєднується з офісним вбранням. Прямий або трохи приталений силует довжиною до середини стегна й нижче, обов’язково з відкладним коміром, під пояс або без нього дозволить надіти штанний костюм або плаття. Ефективний захист від негоди й елегантний крій гарантують, що ви приїдете на зустріч, маючи бездоганний зовнішній вигляд. Одяг доступний в різних відтінках. Вироби часто доповнюються яскравими підкладками.

Демісезонна куртка-тренч

На вихід і для особливих випадків — стильні невагомі пуховики. Вони дарують виняткове тепло й комфорт. Коли хочеться звернути на себе увагу оточення, вибирайте максимально яскраві демісезонні моделі в прямому або оверсайз фасон.

Стильні невагомі пуховики

Для шукачів пригод у мегаполісі й за його межами однозначним вибором буде парка. Це модель довжиною до середини стегна, зі знімною стьобаною підкладкою, великим регульованим капюшоном, величезними накладними кишенями на клапанах, штормовою вітрозахисною планкою на центральній блискавці й регульованими манжетами на рукавах.

Якщо ви не знайшли того, щоби хотілося, ознайомтеся з повним асортиментом чоловічих і жіночих демісезонних курток популярного українського бренду FREEVER.

Підбиваємо підсумки

Вибираючи демісезонну куртку зосередьтеся на матеріалі, функціоналі, якості крою й фурнітури. Визначаючись із довжиною, силуетом, дизайном і кольором, виходите з тих завдань, які ви хочете вирішити. А вибираючи верх і утеплення орієнтуйтеся на вашу активність і погодні умови в регіоні. З цієї причини одні куртки — буквально не продуваються й не промокають, у той час, як інші захищають від вітру частково, а від води нетривалий час.

  • Для звичайного повсякденного використання вибирайте демісезонну куртку з нейлону, поліестеру або шкіри.
  • Для спорту й активного відпочинку — робіть ставку на верх із мембрани. Вона не продувається, не промокає, відмінно дихає і виводить випаровування назовні.
  • Для сухої погоди й помірної активності краще за інших підійде демісезонна куртка на пусі — легка й тонка, ідеально адаптована до холоду.
  • Для вологого міжсезоння і високої активності краще вибрати куртку на Холофайбері, Тінсулейті або Біо-пусі. На відміну від натурального пуху синтетичний утеплювач не вбирає вологу, а пропускає його через себе назовні. Та, навіть, у зволоженому стані штучні волокна не злипаються, зберігаючи обсяг і теплоізоляційні властивості.

Й останнє, уникайте спокуси купити дешевий “ноу-нейм” — це допоможе заощадити гроші в довгостроковій перспективі.