Прочитайте це, перш ніж підете купувати куртку або пальто!

Прочитайте це, перш ніж підете купувати куртку або пальто!

З приходом холодів перед багатьма постає важливе питання: «Як утеплитися, що б було комфортно в будь-яку погоду?». І мова не стільки про «Що взяти: куртку, пуховик або пальто?», скільки про те — «Який наповнювач для одягу краще? Чому віддати перевагу: штучному або натуральному?»

У рамках цієї публікації ми розберемо одні з основних утеплювачів, які використовуються у виробництві демісезонного і зимового верхнього одягу на сьогодні. Не претендуючи на глибокий й детальний опис кожного матеріалу, ми все ж постараємося в максимально доступній формі розповісти головне, що потрібно знати про утеплювачі. Прочитайте це, перш ніж підете купувати куртку або пальто!

ЩО АБО ХТО ЗІГРІВАЄ НАС В КУРТЦІ, ПАЛЬТО АБО ШУБІ?

Мерзне той, чиє тіло занадто активно ділиться з навколишнім середовищем своїм теплом.

Утеплювачі бувають такими ж різними, як і температура повітря на вулиці. Одні дозволяють відчувати себе у теплі тільки у невеликий мінус, а інші «працюють» у досить широкому діапазоні низьких температур. Чому так?

Головне, що потрібно усвідомити: будь-який наповнювач, штучний або натуральний, не гріє, а зберігає тепло. Завдяки чому він зберігає тепло? — Завдяки повітрю, яке зв’язується й утримується в нерухомому стані тонкими волокнами наповнювача. І чим більше цих волокон на одиницю площі, тим краще теплоізоляційний шар, тим краще одяг «гріє». Тому полімерна індустрія подарувала нам такий багатий вибір штучних наповнювачів. Усі вони відрізняються структурою волокна і, відповідно, мають різні теплозберігаючі характеристики.

Можливо, хтось із вас запитає: «Навіщо тоді десяток утеплювачів, якщо можна вибрати один-два найефективніших?». Відповідаємо. Якщо нормальна температура людського тіла + 36,6 ° C вважається більш-менш стабільною (+/- дві десяті градусів до уваги не беруться), то температура довкілля — суцільна непередбачуваність. Тому, універсального одягу для будь-яких кліматичних умов не існує. Те, що потрібно для підкорення Евересту, не буде комфортним у міських умовах, і навпаки.

А тепер, коли зрозуміло, хто нас гріє, саме час ознайомитися з основними утеплювачами і їх характеристиками.

СУЧАСНІ УТЕПЛЮВАЧІ ДЛЯ ДЕМІСЕЗОННОГО І ЗИМОВОГО ОДЯГУ: ЯКІ БУВАЮТЬ І ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ.

Від натурального пуху до синтетичного Тінсулейту.

За складом використовуваних матеріалів утеплювачі ділять на 2 основні групи: натуральні й синтетичні (їх ще називають штучні). Заради справедливості, скажімо, що є ще й третя група — змішана, але ми не будемо на ній зупинятися, оскільки у виробництві верхнього одягу вона застосовується поки що рідко.

Сучасні утеплювачі для демісезонного і зимового одягу

НАТУРАЛЬНИЙ ПУХ — НАЙЕФЕКТИВНІШИЙ У СВІТІ УТЕПЛЮВАЧ.

Для пошиття пуховиків використовують качиний, гагачий і гусячий пух.

  • У сегменті верхнього одягу качиний пух практично не використовується. Він дрібніше, жорсткіше й гірше зберігає тепло, а за такими показниками, як пружність і термін служби сильно поступається гусячому пуху.

  • Гагачий пух збирають із гнізд гаги — невеликий арктичної ниркові качки. Коштує він надзвичайно дорого. Пояснюється це особливостями збору й обробки сировини. Ціна куртки з гагачого пуху може доходити до декількох тисяч доларів. Практично завжди це ексклюзивні речі, виконані на замовлення. Термін придатності утеплення — приблизно 20 років.

  • Гусячий пух вважається найдоступнішими. Його добувають шляхом общипування птиці в період линяння, і виробляється він у промислових масштабах. У дорослої особи білого гусака — усього 40 г чистого пуху. Тому натуральні пуховики досить дорогі.

Індекс пружності Fill Power (FP) — головний показник якості пуху. Вказується на етикетці. Якщо виробник не надає таку інформацію, то це привід задуматися про якість виробу. Чим вище FP, тим краще пух розправляється в куртці після стиснення, тим краще одяг зберігає тепло.

Натуральний пух

У міських курток хорошої якості FP наближатиметься до 750 одиниць. У спортивного екіпірування високого класу цей показник може бути в межах від 750 до 1100. Замість FP виробник може вказувати максимальну температуру використання або призначення виробу (наприклад, для альпінізму, для міста або ін.)

Другий важливий показник пуху — це його співвідношення з пером. Вказується на бірці в процентах.

  • 100 % пух може бути тільки гагачим.

  • Зимовий пуховик — 90 % гусячого пуху і 10 % гусячого пера.

  • У демісезонній куртці це співвідношення може бути 70 на 30 або менше.

Ефективність натурального пуху полягає в будові пушинок. Вони не мають жорстких елементів, тому легко зчіплюються між собою, утворюючи просторову структуру. Вона швидко відновлює первинний об’єм після стиснення, має мінімальною вагою, володіє хорошою гігроскопічністю (легко виводить пар від тіла назовні) і низькою теплопровідністю.

НАВІЩО РОЗРОБЛЯЮТЬ СИНТЕТИЧНІ УТЕПЛЮВАЧІ ЗА НАЯВНОСТІ ПРЕКРАСНИХ НАТУРАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ?

... або головні недоліки пуху.

Попри всі свої переваги пух має досить істотні недоліки.

  • Він здатний викликати алергічні реакції.

  • У намоклому стані повністю втрачає теплозахисні властивості.

  • Довго сохне, а через часте прання й активного використання стирається на порошок і звалюється.

  • Виробництво одягу з пуху — це досить дорогий процес, що вимагає використання особливих тканин, які не дають пуху лізти з одягу.

На цьому тлі «синтетика» виглядає набагато краще: вона не гігроскопічна, гіпоалергенна, здатна «зігріти» навіть у вологому стані. У таблиці нижче наведені основні відмінності натуральних і синтетичних наповнювачів за шістьма основними параметрами.

Основні відмінності натуральних і синтетичних наповнювачів за шістьма основними параметрами

НАЙБІЛЬШ ВІДОМІ ВИДИ СИНТЕТИЧНИХ УТЕПЛЮВАЧІВ:

  1. Синтепон.

  2. Ізософт.

  3. Холлофайбер.

  4. Тінсулейт.

  5. Файбертек.

СИНТЕПОН — ПОРІГ ВИКОРИСТАННЯ ДО -10 ° С.

Головна перевага утеплювача — доступна ціна.

Цей утеплювач давно користується заслуженою популярністю. Основу матеріалу складають поліефірні волокна. Вони можуть бути скріплені між собою одним із трьох методів: клейовим, термічним або голкопробивним способом. Для виробництва теплого одягу використовують два останніх.

Головна перевага синтепона

  • Голкопробивний дає якісний і щільний утеплювач, який слабо схильний до деформації, нормально переносить прання й хімчистку, має гарну теплоізоляцію й еластичність. Але він доволі важкий (у порівнянні з іншими) і погано тримає форму.

  • Термічний спосіб дозволяє отримати найбільш якісний синтепон. Він дуже легкий, має високий рівень теплоізоляції, не токсичний, не схильний до руйнування в процесі складання і прання (за умови дотримання температурного режиму).

Головними недоліками синтепону є: низька паропроникність (внаслідок чого людина пітніє) й обмеження за температурою використання до -10 ° С.

Тому цей наповнювач найчастіше використовується для виробництва демісезонного одягу.


Включення різних натуральних і штучних добавок дозволило отримати нові різновиди синтетичних утеплювачів з більш практичними характеристиками, серед яких: синтепух, синтепласт, холофайбер.


ISOSOFT (ІЗОСОФТ) — ВІДЧУТТЯ КОМФОРТУ ПРИ + 5 ° С і — 20 ° С.

Один шар ізософту замінює чотири шари традиційного синтепону.

Це лідер серед європейських утеплювачів. Випускається бельгійською компанією Libeltex, яка володіє 50-літнім досвідом виробництва різних наповнювачів для верхнього одягу та постільних речей. Ізософт виготовляється з поліефірних волокон. Структура матеріалу на виході — ультратонкі волокна у формі кульок, які термопечатним способом закріплюються з двох сторін на шарі Спандбонду (це нетканий матеріал, що утримує волокна від зсуву й деформації).

ISOSOFT

Найбільш затребувана щільність для одягу:


  • Тепла осінь-весна: від 40 до 70 г / м2 ;

  • Холодна осінь-весна й тепла зима: від 100 до 150 г / м2;

  • Морозна зима: від 200 до 300 г / м2.

Переваги утеплювача Ізософт:


  • Маленька товщина й дуже легка вага (практично невагомий наповнювач).

  • Відмінно тримає форму і швидко відновлює її після стиснення.

  • Гарна еластичність, м’якість і повітропроникність.

  • Легко стирається і швидко сохне.

  • Добре утримує тепло.

  • Гіпоалергенний.

ХОЛОФАЙБЕР — НАДІЙНО ЗАХИЩАЄ ДО — 25 ° С.

Кращій аналог натурального пуху!

Вважається одним із найпопулярніших і універсальних утеплювачів. Область його застосування доволі широкий: домашній текстиль, дитячі іграшки, верхній одяг, спецодяг, фільтри, наповнення м’яких меблів, утеплення стін.

Холофайбер

Холофайбер виготовляють із поліестеру, формуючи порожні волокна у формі спиралі. Кожна така нитка скріплюється із сусідньою за допомогою термообробки. На виході отримують однорідний, пружний і пористий матеріал, що володіє чотирма важливими характеристиками:


  • малою вагою,

  • високою міцністю,

  • хорошою повітропроникністю,

  • зносостійкістю.

Холофайбер екологічний наповнювач, оскільки не містить шкідливих хімічних домішок, не виділяє в повітря шкідливих речовин. З цієї ж причини він ще й гіпоалергенний. Утеплювач не псується від частих прань, не боїться термічного впливу, не рветься й не розкладається в процесі використання. Він не горить (під дією прямого вогню тільки плавиться), добре тримає форму, швидко сохне й не створює умов для розвитку патогенних мікроорганізмів: грибка, кліща, цвілі. Його теплопровідність майже у 2 рази нижче Синтепону! Тобто матеріал у 2 рази краще зберігає тепло. Для створення демісезонного і зимового одягу використовують неткане полотно щільністю від 60 до 350 г / м2.


THINSULATE (ТІНСУЛЕЙТ) — ТЕПЛО, НАВІТЬ ПРИ — 30 ° С

Чемпіон за термічною ефективнистю!

Високий титул цей синтетичний утеплювач заслужив не випадково. При однаковій товщині наповнювача з гагачого пуху й Тінсулейту, останній в 1,5 рази тепліше. І рівно у 2 рази цей утеплювач краще зберігає тепло, ніж будь-який інший синтетичний наповнювач. Такий високий ступінь теплозахисту пояснюється неймовірною тонкістю волокон матеріалу — їх товщина не перевищує 10 мікрон! Це в багато разів тонше за людську волосину.

THINSULATE

Виготовляють Тінсулейт із поліефірів. Волокна спіралевидної форми покривають шаром силікону. Це робить їх більш пружними. За допомогою термообробки високосиліконізіровані волокна скріплюються на полотні флізіліну. Щільність матеріалу від 100 до 230 г / м2. З нього виготовляють професійний outdoor-одяг для любителів екстремальних видів спорту й полярників.


Переваги:


  • Найтонший.

  • Добре тримає форму.

  • Має відмінну паропроникність.

  • Гіпоалергенний і абсолютно стерильний.

  • Не вбирає сторонні запахи і дає усадку.

  • Швидко сохне після прання, повністю відновлює форму.

Недоліки: найдорожче виробництво серед усіх синтетичних.


ФАЙБЕРТЕК — МІНУС 40 ° C НЕ ПРОБЛЕМА!

Найкраще співвідношення ціна — якість!

Утеплювач Файбертек виробляють в республіці Білорусь. Матеріал виготовляється з поліефірів. Має форму тонких порожнистих сильно звивистих коротких волокон. Обробка силіконом робить їх більш слизькими й рухливими. У результаті Файбертек не збивається, не злежується і зберігає форму, навіть, після намокання.

Файбертек

Волокна зміцнюють із двох сторін Спандбондом. Клей і термічна обробка не застосовуються. Виходить міцне й об’ємне неткане полотно, яке чудово дихає й добре захищає, навіть, в — 40 ° C (що правда, товщина утеплювача буде більше, ніж у Тінсулейту). Якщо порівнювати із Синтепоном, то Файбертек набагато легший і краще тримає форму. У Холофайбера він виграє в довговічності, а у Тінсулейту — у вартості. Утеплювач використовують для пошиття робочого, фірмового, спортивного теплого одягу.


Переваги:


  • Легкий, м’який, дуже міцний.

  • Не вбирає сторонні запахи.

  • Вологостійкий, гіпоалергенний і не токсичний.

  • Добре тримає форму і швидко її відновлює після зняття навантаження.

  • Має хорошу паропроникність й теплоізоляцію (причому вологість на це ніяк не впливає).

PS.

До питання про те, що краще: штучний або натуральний утеплювач?
Суперечки з цього приводу ведуться з моменту масової появи на ринку одягу із синтетичного й натурального наповнювача. Й однозначної відповіді немає досі. Однак, для багатьох уже стало очевидним, що штучні наповнювачі ні чим не гірше натурального пуху або вовни, а по деяких показниках перевищують їх.

Безумовно, натуральний пуховик коштує дорожче, оскільки вимагає більш ретельної обробки. Однак і вартість синтетичних утеплювачів теж різна. При всьому цьому, ті з вас, хто придбають куртку на Тінсулейті або Холофайбері у нашому інтернет-магазині нітрохи не пожалкують з вибором. Як ніколи не розчаруються й ті, хто вирішить придбати якісний пуховик українського бренду FREEVER.

У розділах: Куртки чоловічі, Куртки жіночі й Куртки дитячі ви знайдете великий вибір сучасного, зручного, практичного і якісного верхнього одягу для повсякденного життя, спорту й активного відпочинку. До речі, про те, як вибрати натуральний пуховик, ми писали тут. А ось, що краще: тінсулейт або холлофайбер, читайте в ось тут.