Що вибрати: Холофайбер або Тінсулейт?

Що вибрати: Холофайбер або Тінсулейт?

Давно відомо, що не кожна куртка може зігріти. Потрібно вміти вибрати гарну. Але ж, як хочеться мати легкий, теплий і практичний одяг! Таку, щоб дихала, створювала відчуття комфорту у великому діапазоні температур, без проблем витримувала прання / хімчистку й коштувала розумних грошей.

Якщо ви шукаєте куртку на зиму й не знаєте, який утеплювач краще, то ця стаття вам на допомогу. Вона дає відповіть на питання: «Що вибрати: Холофайбер або Тінсулейт?».

Чому саме ці утеплювачі? А тому, що на сьогодні це найкращі рішення серед усіх наявних штучних матеріалів, які використовують у якості наповнювачів у виробництві демісезонного і зимового верхнього одягу. Конкуренцію їм може скласти хіба що натуральний пух, але з великою натяжкою.

ХОЛОФАЙБЕР АБО ТІНСУЛЕЙТ? ЩО КРАЩЕ?

З ними вам не страшні круті морози й опади.

Ще зовсім недавно це питання звучало так: «Натуральний пух або синтепон: що вибрати?». І явним фаворитом був пух, тому що володіє мінімальним коефіцієнтом теплопровідності: K = 0,008 Вт / (м · К).

Для порівняння:

  • У синтепону К = 0,031 Вт / м ° С.
  • У повітря K = 0,026 Вт / м ° С.
  • У гагачого пуху К = 0,008 Вт / м ° С.
  • У вакууму теплопровідність нульова.

Тобто пух ізолює тепло краще повітря, а за співвідношенням вага / теплоізоляція — залишає Синтепон (і не тільки його) далеко позаду себе. На жаль, обидва матеріали втрачають свої практичні та довговічні властивості від намокання. До того ж — можуть викликати алергію. І це їх головні мінуси. Тому, хімічна й текстильна промисловість «подарували» нам Тінсулей і Холофайбер — інноваційні штучні утеплювачі, про які кажуть, що це водостійкі синтетичні альтернативи пуху. Отже!

Тінсулейт

Тінсулейт — запатентована американцями торгова марка, яка об’єднує ціле сімейство синтетичних нетканих матеріалів, що відрізняються товщиною волокон і особливостями виробництва. Це дуже тонкі до 10 мкм (для порівняння, товщина людської волосини від 40 до 120 мкм) поліефірні волокна у формі спіралі, просочені силіконом і закріплені між двома шарами флізіліну за допомогою термообробки.

Thinsulate

У перекладі з англійської Thinsulate — це «тонкий утеплювач». Ефективність матеріалу пояснюється підвищеною щільністю волокон при їх меншому (в порівнянні з більш традиційними ізоляційними матеріалами) розмірі. Вважається найтеплішим тонким утеплювачем для одягу. За однакової товщини він в 1,5 раза тепліше, ніж пух, і приблизно у 2 рази тепліше, ніж інші ізоляційні матеріали.

Якщо коротко про характеристики, то матеріал увібрав у себе все найкраще: практично невагомий, еластичний, абсолютно безпечний, універсальний, вологостійкий, повітропроникний, зносостійкий і невибагливий в обслуговуванні утеплювач із низькою теплопровідністю. Ефективно працює навіть за температури -273 °C — доведено NASA!

Тінсулейт використовують у виробництві широкого спектру предметів, це: одяг, взуття, рукавички, головні убори, пальто. Він ефективно знижує не тільки тепловтрати, але й рівень шуму, тому знайшов застосування в обшивці салонів Porsche, Ford, Buick і навіть винищувачів F-16. Але, головне — Тинсулейт зберігає свої ізоляційні властивості у вологому стані! Матеріал використовується в одязі армії США із середини 1980-х років.

Холлофайбер

Холлофайбер (Hollowfiber) запатентований у Росії. У перекладі з англійської «hollow» — порожнє, «fiber» — волокно. Дійсно, нетканий синтетичний матеріал складається з порожнистих спіралей, виготовлених із поліестеру і скріплених між собою в полотно під дією термообробки. Також матеріал може випускатися в гранулах і листах.

Холлофайбер

Якщо коротко про характеристики, то вони нітрохи не гірше Тинсулейту. Матеріал має низьку теплопровідність, високу міцність і пружність, стійкий до бактерій, грибків і цвілі, гіпоалергенний, вогнестійкий і невибагливий у догляді.

Як і Тинсулейт, Холлофайбер широко застосовують там, де потрібна хороший теплозахист і паропроникність. Його використовують у виготовленні верхнього одягу та постільних речей, як наповнювач для м’яких меблів та іграшок, у виробництві звукоізоляції й повітряних фільтрів, в авіації, машинобудуванні, будівництві. Він ефективно захищає від холоду при — 25 °С (і навіть нижче, усе залежить від товщини утеплювача).

БАГАТО СПІЛЬНОГО, АЛЕ Є РЯД ІСТОТНИХ ВІДМІННОСТЕЙ.

За теплозберігаючими якостям і Тинсулейт, і Холлофайбер мало в чому поступаються один одному. Обидва матеріали прекрасно працюють в умовах наших зим, не схильні до зминання та усадки, добре відновлюють форму після деформації, повітропроникні, створені з безпечної технології, а тому не викликають алергічних реакцій. І все ж відмінності між ними є.

Правила догляду за речами з тінсулейту і холлофайбера

  1. Ціна: Тінсулейт коштує значно дорожче Холофайберу. Пов’язано це з тим, що волокна Тінсулейта покриваються силіконом. Це здорожує технологію виробництва.
  2. У Тінсулейті деякі характеристики вище. Дорогу вартість утеплювача цілком виправдовує:
    • Більш висока (в порівнянні з холофайбером) довговічність.
    • Матеріал практично не вбирає воду (у Холофайбера гігроскопічність трохи гірше, але сохне він швидко, як і його конкурент).
    • Кращі теплоізоляційні властивості за малої товщини.
  3. Тінсулейт товщиною в 4–5 мм зігріє вас у холоднечу. На тлі більш об’ємної куртки з Холофайберу, тонке пальто на Тінсулейті буде виглядати вишукано і привабливо.
  4. Тінсулейт накопичує статичну електрику, а Холофайбер ні.
  5. Догляд за Тінсулейт вимагає трохи більше уваги, ніж за Холофайбером. Нижче ми про це говоримо.

ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА РЕЧАМИ З ТІНСУЛЕЙТУ І ХОЛОФАЙБЕРУ

Виробники заявляють, що обидва матеріали повністю зберігають свій об’єм і властивості, навіть, після багаторазового прання, за умови, правильного догляду.

На нашу думку, «примхливість» Тинсулейт не представляє жодної проблеми. Магазини побутової хімії пропонують великий вибір миючих засобів для обох матеріалів за доступними цінами, а пральні машини вже давно мають особливі режими прання. Так що, навряд чи невелика різниця в правилах догляду буде вирішальною під час вибору виробів.

ЩО ВИБРАТИ: ХОЛОФАЙБЕР АБО ТІНСУЛЕЙТ?

Якщо не лякає ціна й хочете отримати максимальну якість і практичність, беріть верхній одяг на Тінсулейті. Куртки та пальта з цього матеріалу часто шиють приталеного фасону. Вони виглядають відмінно, дуже зручні в носінні, настільки легкі й тонкі, що можуть здатися демісезонними. Але, як ви вже знаєте Тінсулейт — найтепліший тонкий утеплювач. Такий одяг люблять спортсмени, водії, молоді мами. За умов дбайливого догляду він прослужить до 10 сезонів.

Речі на підкладці з Холофайберу — це більше з категорії, про яку люблять говорити ціна-якість-доступність. Їх цілком вистачає на 3–4 сезони. Куртки й пальто чудово захищають від холоду, добре дихають, не вимогливі в догляді, але вони трохи важче й набагато об’ємніше речей із Тінсулейту. За цією ознакою вони істотно відрізняються зовні. Але це невелика ціна за те, щоб отримати хорошу якість, коли маєш обмежений бюджет.

Любителям елегантного стилю і лаконічного дизайну, прихильникам вуличної моди, фанатам ефектних образів, спортсменам і любителям активного відпочинку інтернет-магазин Freever.ua пропонує великий асортимент демісезонних і зимових моделей курток на Тінсулейті і Холофайбері. Висока якість, фірмовий дизайн, ціни від виробника! Хлопчики тиснуть тут, дівчатка переходять за цим посиланням, а все найкраще дітям представлено тут! Приємних покупок!