Як визначити свій розмір футболки?

Як визначити свій розмір футболки?

Усі люблять футболки. Це один із найбільш універсальних предметів чоловічого та жіночого одягу. Вони легкі, м’які, не вимогливі в догляді й дивовижно зручні. Ще одна причина популярності футболок — універсальність у використанні: вироби відмінно підходять для будинку, роботи в саду, пляжу, активного відпочинку, спорту, прогулянок. Футболку можна носити окремо або в складі багатошарових луків, як додатковий шар утеплення й одночасно, як один зі складових елементів стильного образу. Вони можуть бути однотонними, кольоровими, різнокольоровими, з графічним принтом, кумедним написом або малюнком; виглядати невимушено або дуже ошатно.

Загалом футболка — річ класна, і без неї нікуди! Одна тільки проблема — як визначити свій розмір футболки. Купуючи офлайн, можна переміряти десяток моделей і не завжди знайти свою. А в разі онлайн-покупки вибір відповідної футболки ускладнюється в рази. Ії неможливо приміряти, тому ти покладаєшся тільки на той розмір, який завжди носив. Час спливає, ти чекаєш замовлення, а коли воно вже в тебе, то з’ясовується, що це не твій розмір або розмір твій, але річ сидить незграбно. Від такого шопінгу одні розчарування. Ось що б цього не трапилось, навчиться точно визначати свій розмір футболки з першого разу. Як це робити, ми зараз вам розповімо.

ЯК ПІДІБРАТИ ІДЕАЛЬНИЙ РОЗМІР ФУТБОЛКИ?

Було б добре, якби розміри футболок будь-яких виробників були стандартними. На жаль, такого немає. На бирках виробів часто можна зустріти:

  • SU / RU — розмір країн колишнього СНД.
  • US / USA — американський розмір.
  • EU / EUR — європейський.
  • UK — британський.
  • CH — китайський.

Через величезну розбіжність важко визначити, який розмір футболки вам треба носити. Тому й існують таблиці відповідності розмірів чоловічого, жіночого та дитячого одягу: США, Європа, Україна, Туреччина, Китай. Але, навіть, вони не гарантують, що ви ідеально підберете розмір футболки. Чому? Тому що виробники працюють за власними лекалами і стандартам, відповідно посадка одягу різна. Ситуація ускладнюється індивідуальними особливостями, які можуть мати, як окремі країни, так і різні бренди. Тому, завжди треба орієнтуватися тільки на розмірну сітку (або таблицю розмірів) того виробника, у якого ви збираєтеся купити річ. А для цього потрібно знати деякі свої антропометричні дані.

ЯК ДІЗНАТИСЯ ПРО РОЗМІР ФУТБОЛКИ ЗА РОСТОМ, ОБСЯГОМ Й ІНШИМИ ПАРАМЕТРАМИ?

Сьогодні майже половина всіх людей купує одяг онлайн, користуючись розмірними таблицями інтернет-магазинів. Таблиця розмірів — корисний інструмент, що дає змогу визначити ваш розмір футболки за своїм обсягом грудей, талії, довжиною рукава.

Як дізнатися про розмір футболки за допомогою параметрів свого тіла?
Послідовність дій проста:

  • Вимірюєте свої параметри (їх кілька і про них ми говоримо нижче).
  • Порівнюєте виміри з параметрами в таблиці розмірів бренду. Якщо ваші заміри не відповідають табличним, округляєте їх у більшу сторону до найближчих наступних.
  • Визначаєте, якому розміру футболки (XS, S, M, L, XL і так далі) відповідають ваші заміри.

Як виміряти свої параметри?
Є два варіанти: зняти мірки із себе або виміряти ту футболку, яка відмінно сидить на вас, попередньо поклавши її на плоску поверхню.

Які параметри потрібно виміряти?
Є основні й додаткові. Останні — це: ширина горловини, ширина підгину, ширина рядка й інші, залежно від моделі футболки. Ми ж розглянемо тільки основні параметри на прикладі таблиці розмірів 1.


Як підібрати ідеальний розмір футболки?

ТАБЛИЦЯ РОЗМІРІВ 1.

Висота по грудях або загальна довжина виробу Висота по грудях або загальна довжина виробу (параметр А з таблиці 1) — заміряємо спереду від верхнього краю плечового шва до нижнього краю футболки.
Ширина по грудях або напівобхват грудей Ширина по грудях або напівобхват грудей (А1) — вимірюємо відстань між нижніми частинами вертикального шва (між пахвами) через найширшу частину грудей.
Ширина низу виробу або напівобхват стегон Ширина низу виробу або напівобхват стегон (А2, не плутати із шириною талії — найвужчою частиною приталеної футболки, яка знаходиться на кілька сантиметрів вище лінії стегон). Вимірювання низу виробу проводяться в найширшій частині стегон від самої крайньої лівої точки до крайньої правої точки.
Ширина плечей Ширина плечей (B) — розмір між двома вертикальними швами, де починаються рукава. Якщо на футболці немає вертикальних швів (наприклад, футболка з рукавом реглан), виконайте вигин рукавів за вертикальною лінією від пахв. Таким чином ви сформуєте уявні вертикальні шви.
Ширина пройми Ширина пройми (С) — міряємо від верхньої точки вертикального шва до нижньої точки через передню сторону плеча.
Довжина рукава Довжина рукава (D) — міряємо від верхньої точки вертикального шва вздовж рукава до його краю.
Довжина низу рукава Довжина низу рукава (D1) — міряємо від нижньої точки вертикального шва (під пахвою) вздовж рукава до його краю.

ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ ФУТБОЛКИ.

Висота по грудях або загальна довжина виробу (параметр А з таблиці 1) — заміряємо спереду від верхнього краю плечового шва до нижнього краю футболки.

Ширина по грудях або напівобхват грудей (А1) — вимірюємо відстань між нижніми частинами вертикального шва (між пахвами) через найширшу частину грудей.

Ширина низу виробу або напівобхват стегон (А2, не плутати із шириною талії — найвужчою частиною приталеної футболки, яка знаходиться на кілька сантиметрів вище лінії стегон). Вимірювання низу виробу проводяться в найширшій частині стегон від самої крайньої лівої точки до крайньої правої точки.

Ширина плечей (B) — розмір між двома вертикальними швами, де починаються рукава. Якщо на футболці немає вертикальних швів (наприклад, футболка з рукавом реглан), виконайте вигин рукавів за вертикальною лінією від пахв. Таким чином ви сформуєте уявні вертикальні шви.

Ширина пройми (С) — міряємо від верхньої точки вертикального шва до нижньої точки через передню сторону плеча.

Довжина рукава (D) — міряємо від верхньої точки вертикального шва вздовж рукава до його краю.

Довжина низу рукава (D1) — міряємо від нижньої точки вертикального шва (під пахвою) вздовж рукава до його краю.

РОЗМІР ЧОЛОВІЧОЇ ФУТБОЛКИ — ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

Визначаючи розмір чоловічої футболки, обов’язково враховують особливість статури. Останній буває трьох типів:

  1. Астенічний тип — характерний для чоловіків із високим зростом і худорлявістю.
  2. Атлетичний тип — характерний для чоловіка з хорошим розвитком кісткової і м’язової тканини, пропорційним складанням, широкими плечима, опуклою грудною кліткою.
  3. Пікнічний тип — характерний для чоловіків середнього росту, зі щільною фігурою. Вони схильні до ожиріння, а їх живіт — це свого роду центр статури (в порівнянні з плечовим поясом у атлетиків).

Ось, чому таблиці розмірів обов’язково враховують такі показники, як обхват талії і стегон. Вони дуже важливі для чоловіків пікнічною статурою, у той час, як для астеників і атлетиків в пріоритеті ширина плечей і загальна довжина виробу.

РОЗМІР ЖІНОЧОЇ ФУТБОЛКИ — ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ

Жіночі та чоловічі футболки розрізняються особливостями крою, адже для їх пошиття використовуються неоднакові лекала. Уся справа у фізіологічній відміні. У жінок вужчі плечі й талія, більший об’єм грудей і стегон. Відповідно жіноча футболка трохи приталена, рукав коротше, виріз горловини глибше, поличка і спина різної форми й обов’язково є бокові шви. Тому, вибір розміру жіночої футболки в основному залежить від двох показників: напівобхвату грудей і ширини талії.

Водночас важливе значення має і визначення росту. Наприклад, якщо на виробі вказано 44/168, то значить, що він підійде жінці з об’ємом грудей 88 +/- 2 см і ростом 168 +/- 3 см.

Повним жінкам важливо вибирати футболку з урахуванням повноти фігури. Приналежність до тієї або іншої повноти визначається різницею між обсягом стегон (ОС) й обсягом грудей (ОГ), яка для кожної з п’яти типів фігури буде неоднаковою:

  • група “0” — пісочний годинник, показник різниці (ОГ — ПРО) має відповідати мінус -2 см;
  • «1» група — прямокутник, -2 см;
  • «2» група — груша, — 6 см;
  • «3» група — трикутник, — 12 см;
  • «4» група — овал або яблуко, це — 16 см.

Підбиваємо підсумок

Отже, щоби визначити розмір футболки для себе можна скористатися двома способами:

  1. Таблицею розмірів футболок для жінок і чоловіків у різних стандартах.
  2. Виміряти власні антропометричні параметри (найважливішими з них будуть найбільший обхват грудей і загальна довжина виробу) і порівняти їх із даними таблиці розмірів того бренду, футболку якого ви збираєтеся купити.

У першому випадку ви отримуєте приблизний результат, а в другому — точний. Щоби не возитися з вимірюванням параметрів власного тіла можна зробити простіше. Візьміть ту з наявних футболок, яка підходить вам ідеально і зніміть розміри з неї. Потім перейдіть на сторінку жіночі футболки FREEVER або чоловічі футболки FREEVER і визначте свій розмір по таблиці. А далі все просто: вибрати, купити, отримати і носити із задоволенням!