Як прати гірськолижний одяг?

Як прати гірськолижний одяг?

Якщо ви гірськолижник, сноубордист, турист або просто любите відчувати себе комфортно в будь-яких похідних умовах, то напевно знаєте, що таке мембранна тканина. Саме з цього високотехнологічного матеріалу виготовляютьсягірськолижні костюми, куртки, штани і комбінезони.

Основні характеристики «мембрани»: водонепроникність, вітронепроникність, паропроникність, невелика вага і ефективна термоізоляція. Все це робить гірськолижний одяг зручним у використанні, а заняття спортом у ньому перетворюється на суцільне задоволення. Але так відбувається доти, поки річ не забрудниться, і перед вами не постане питання: «Як прати гірськолижний одяг, щоб не вбити мембрану?»

При правильному догляді мембрана не втрачає своїх властивостей навіть після десятка прань. Та це зовсім не означає, що прати її потрібно при найменшому забрудненні. Пам'ятайте, зовні мембрана має захисний шар (пропитку). Тож, якщо суха чистка не допомогла, то невелику брудну ділянку цілком достатньо буде обробити вручну спеціальним мийним засобом. Робота ця делікатна: що б не пошкодити мембрану великих зусиль докладати не треба. Вам знадобиться тепла вода (не більше 30 ° С), спеціальний засіб для чищення мембран і м'яка щітка.

Та якщо без машинного прання не обійтися, радимо звернути увагу на деякі обмеження і корисні поради, які допоможуть зберегти властивості мембранної тканини та первинний вигляд виробу.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ГІРСЬКОЛИЖНИМ КОСТЮМОМ ПРАВИЛЬНО: РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПРАННЯ І ДОГЛЯДУ.

  1. На що звертаємо увагу насамперед?

    Перша чистка або прання гірськолижного костюма вимагає певних знань. Тож, звертаємо увагу на ярлички і етикетки. Відповідальний виробник завжди вказує на них, як правильно доглядати за виробом.

    Стирка горнолыжного костюма

    Якщо для вашого одягу передбачена тільки хімчистка, в цьому випадку прати виріб в домашніх умовах категорично заборонено.

  2. Як часто прати?

    Як правило, комбінезон з мембранної тканини переться не частіше 1-2 рази в сезон - і це за умови, що ви катаєтеся часто. В іншому випадку можна просто обійтися сухим чищенням і сушкою в кінці сезону перед тим, як покласти одяг на зберігання.

  3. Які види прань можливі?

    Прати гірськолижний одяг можна вручну або в машинці-автомат. Первий варіант - найбільш прийнятний з точки зору максимально дбайливого ставлення до виробу з мембранної тканини.

  4. Чим прати гірськолижний костюм?

    Використовуйте тільки спеціально призначені гелі та шампуні. Вони краще проникають в волокна, прибирають забруднення, запахи, не порушують структуру мембрани і зберігають всі її властивості.

    Чем стирать горнолыжный костюм

    Більшість засобів підходять як для ручного, так і для машинного прання. Їх можна використовувати для прання спортивного одягу із мікрофібри, мембранних тканин різного типу на флісі або з наповнювачем із пуху чи пера.

  5. Як прати гірськолижний одяг вручну?
    • Якщо ви перете окремо куртку або штани, використовуйте великий таз. Для костюма або комбінезона потрібна ванна.
    • Температура води - не більше 30 °C.
    • Керуючись інструкцією мийного засобу, розчиніть у воді потрібну кількість гелю/шампуню.
    • Попередньо застебніть всі застібки, молніі.
    • Виверніть одяг навиворіт, занурте його у воду на 15 хвилин, що б воно добре просочилася мийним засобом.
    • Обробіть поверхню одягу поролоновою губкою або м'якою щіткою.
    • Не менше трьох разів прополощіть в теплій воді.
    • Не віджимаючи розкладіть костюм на сушарці в горизонтальному положенні, і дайте йому висохнути природним чином.
  6. Як прати гірськолижний одяг в машинці-автомат?
    • Використовуйте тільки режим «Делікатне прання».
    • Попередньо застебніть всі застібки, молніі та завантажте виріб в машинку.
    • Керуючись інструкцією мийного засобу, додайте в лоток потрібну кількість гелю / шампуню.
    • Використовуйте температуру води - не більш ніж 30 °С. Вище цього може привести до деформації одягу і втрати мембраною своїх властивостей.
    • Щоб повністю позбутися від мийного засобу після прання, виріб необхідно двічі прополоскати.
    • Не віджимаючи костюм дістаємо його з машинки і розкладаємо на сушарці в горизонтальному положенні. Вода стікає.
  7. Як сушити гірськолижний костюм після прання?

    Рекомендується сушити на сушарці в розправленому вигляді в горизонтальному положенні в добре провітрюваному приміщенні. Зазвичай 2-3 дні і костюм - сухий.

  8. Як прати гірськолижний костюм на флісі або с заповнювачем із пуху?

    Прання можливе як вручну, так і в автомат-машинці. Рекомендації щодо мийних засобів, температурного режиму - такі самі, що описані нами вище.

  9. Чи необхідний додатковий догляд після прання?

    Якщо річ пралася кілька разів, то мембранній тканині необхідний додатковий догляд для відновлення водовідштовхувальних властивостей зовнішнього шару. Для цього треба використовувати спеціальний водовідштовхувальний засіб у вигляді спрею. Наносити його на абсолютно суху поверхню, відповідно до інструкції застосування.

  10. Що категорично заборонено робити?
    • Ніколи не замочуйте гірськолижний костюм в звичайних мийних засобах.
    • Ніколи не кип'ятіть вироби з мембранної тканини.
    • Також не можна прати звичайними порошками.
    • Не використовуйте підфарбовуючі та відбілюючі засоби.
    • Не віджимайте вручну або в машинці.
    • Не сушіть «мембрану» на батареях, обігрівачах в пральній машині та поблизу відкритого вогню.
    • Не гладьте мембранну тканину праскою або гарячою парою (висока температура руйнує мембрану).
  11. Як зберігати гірськолижний одяг?

    Зберігати гірськолижний одяг з мембранної тканини рекомендується в розправленому вигляді у чохлі. Приміщення повинно бути сухим і добре провітрюваним.

Поводження та догляд за гірськолижним одягом з мембранної тканини - запорука її тривалої служби. Дотримуйтесь наших порад і не бійтеся ніяких забруднень.

Успіхів Вам!