Як прати зимові куртки?

Як прати зимові куртки?

Усі власники зимових курток рано чи пізно стикаються з проблемою чищення чи прання. Зробити це можна в домашніх умовах або скористатися послугами хімчистки. І, якщо ви читаєте ці рядки, значить, вирішили упорядкувати верхній одяг самостійно. Насправді це не так складно, як може здатися. Достатньо враховувати особливості наповнювача та рекомендації виробника, які вказані на бірці виробу.

У цій статті ми даємо загальні поради для прання всіх типів зимових курток, а також:

  • Як правильно прати пуховик?
  • Як прати куртку з поліестеру?
  • Як прати зимову куртку на синтепоні?
  • Як випрати куртку на верблюжій вовні?

1. ПОРАДИ ДЛЯ ПРАННЯ ВСІХ ТИПІВ ЗИМОВИХ КУРТОК

  • Будь-яка куртка перед пранням має бути підготовлена. Необхідно звільнити кишені, відстебнути каптур, зняти хутряну обробку та пояс.
  • Огляньте річ щодо сильно забруднених місць. Якщо такі є (а це, як правило: манжети, комір, кишені, вітрозахисна планка) попередньо обробіть їх мийним засобом або милом.
  • Звичний нам порошок для прання білих чи кольорових речей куртці не підходить. Тому під час вибору мийного засобу керуйтеся рекомендаціями виробника. Використовуйте гелі або рідкі засоби, які створені спеціально для таких типів виробів. Вони не мають у своєму складі відбілювача, та мають ідеальну розчинність і відмінне вимивання.
  • Перш ніж завантажити куртку в барабан пральної машини, застебніть центральну застібку, липучки, блискавки та кнопки на зовнішніх та внутрішніх кишенях. Також треба вивернути річ навиворіт.
  • Періть куртку окремо від інших речей.
  • Куртки з натуральним або штучним наповнювачем не потребують попереднього замочування, виняток — вироби зі знімною хутряною підкладкою.
  • Температура води та режим прання мають відповідати рекомендаціям на бирці. Якщо такої немає (наприклад, затерлася від часу) використовуйте режим прання відповідно до типу тканини (поліестер, нейлон, софтшейл та ін.) та типу наповнювача (натуральний пух, синтепон, холофайбер або ін.). У пріоритеті завжди тип наповнювача. Найчастіше застосовують делікатний режим прання.
  • Завжди використовуєте м’ячі для прання пуховиків. Їхня шипована поверхня розбиває наповнювач у процесі прання, не дозволяючи йому збиватися в грудки.
  • Функцію віджиму можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо вона вказана на бирці, точно дотримуючись кількості обертів.
  • Після основного етапу прання обов’язково прополощіть куртку додатково. 3–4 рази достатньо, щоби повністю видалити з наповнювача залишки мийного засобу. Головний критерій — чиста вода.
  • Категорично не можна застосовувати функцію «Автоматична сушка».

2. ЯК ПРАВИЛЬНО ПРАТИ ПУХОВИК?

Багато хто охоче купує пуховик і із задоволенням носить його всю зиму. Верхній одяг із натурального пуху чудово зберігає тепло. При цьому пуховик має мінімальний об’єм, практично не відчувається на плечах, чудово дихає та ефективно виводить пару назовні, підтримуючи всередині комфортний мікроклімат. Однак, така куртка дуже сприйнятлива до температури, режиму прання та сушіння.

Як правильно прати пуховик?

Розповідаємо, як правильно прати пуховик у домашніх умовах, щоби він зберіг свій первісний вигляд і прослужив якнайдовше. Обов’язкова вимога — використовувати мийний засіб для пухових чи вовняних виробів. Звичайний порошок погано вимивається з утеплювача. Результат — порушення теплозахисту, специфічний запах та сліди на верхньому шарі виробу.

  • Температура прання — не більш ніж 30°C.
  • Режим прання — «Бережний», «Ручний», «Делікатний» або інший, вказаний виробником для пуховиків.
  • Вимкніть режим віджиму або встановіть мінімально можливу кількість обертів.
  • Додайте додаткове полоскання.
  • Вимкніть автоматичне сушіння.
  • Перед закладкою в барабан, підготуйте пуховик: зніміть хутро (якщо воно є), пояс, капюшон.
  • Брудні ділянки попередньо затирайте мильним розчином із м’якою губкою або щіткою.
  • Застебніть кишені, основну блискавку, кнопки та липучки на кишенях та манжетах рукавів.
  • Закладіть виріб у машинку і випрайте.

Правила сушіння пуховика

Сушіння не менш відповідальний процес, ніж прання. Від неї залежить і зовнішній вигляд куртки та її теплоощадні властивості.

  • Дістаньте мокрий пуховик із машинки. Не віджимайте його.
  • Обтрусіть куртку, розкладіть її на горизонтальній поверхні, розправте складки, промокніть кілька разів махровим рушником, щоб увібрати воду.
  • Не сушіть пуховик вертикально — пух звалюється в один бік і погано висихає. Розправити його потім буде дуже складно. Також не сушіть пуховик на відкритому сонці, на радіаторі або поблизу інших джерел тепла.
  • Сушити куртку краще на сушінні для білизни в горизонтальному положенні та в добре провітрюваному приміщенні. При цьому можна використовувати джерело тепла, але не безпосередньо.

Рекомендації з прання та сушіння пуховика

  • Не замочуйте попередньо пуховик.
  • Температура води не має перевищувати 40 °C.
  • Не застосовуйте звичайний порошок, використовуйте лише засоби для прання пуховиків без відбілювачів та барвників.
  • Не нехтуйте ретельним полосканням. 3–4 води — це не показник. Показником є лише вода без піни.
  • Якщо немає сушарки для білизни, можна сушити пуховик на столі, підклавши під мокрий виріб широкий рушник або простирадло в кілька шарів, щоби вони вбирали вологу, що залишилася. Водночас періодично міняйте рушник, обтрушуйте куртку, перевертайте її з боку на бік, щоразу ретельно розправляючи пух у “кишенях”.

3. ПРАННЯ КУРТКИ З ПОЛІЕСТЕРУ

Сучасні моделі чоловічих та жіночих курток виготовляють із текстилю, болоні, шкіри, замші, плащової тканини, деніму, стрейчевого шкірозамінника. Усі вони мають різні експлуатаційні характеристики, проте в плані практичності лідером залишається поліестер — особливий вид синтетичної тканини з поліефірних волокон із характеристиками бавовни і видом вовни.

Прання куртки з поліестеру

Куртка з поліестеру важко виполіскується, тому використовуйте для прання тільки рідкі пральні засоби або гелі. Вибираючи їх, зверніть увагу на такі критерії:

  • Гель або рідкий порошок для поліестеру має легко розчинятися у воді, навіть за кімнатної температури.
  • Мийний засіб має добре виполіскуватися, у ньому не повинно бути відбілювача та агресивних компонентів.
  • Вибирайте вузькоспеціалізовану «хімію», на якій буде вказано — мийний засіб або гель для поліестеру. Універсальні працюють гірше.

Машинне прання

Відповідь на питання, як прати куртку з поліестеру в машинці-автоматі ви знайдете на бирці виробу. Там вказано рекомендовану температуру води та режим прання.

  1. Перед пранням підготуйте одяг: відстебніть капюшон, хутро з коміра й дістаньте пояс та весь вміст кишень.
  2. Попередньо обробіть мильним розчином найбільш забруднені місця.
  3. Застебніть блискавки, кнопки, липучки та виверніть куртку.
  4. Виставте «делікатний» режим прання (якщо не вказано інший варіант і перевірте, чи температура прання відповідає вказаній на бирці (зазвичай це 40°C)
  5. Залийте в контейнер гель або рідкий мийний засіб для поліестеру.
  6. Проконтролюйте, що режим віджиму відповідає мінімальним обертам (зазвичай від 400 до 600).
  7. Додайте ополіскувач для речей з поліестеру.
  8. Якщо є функція додаткового полоскання, її потрібно увімкнути, щоб унеможливити появи розводів.
  9. Після закінчення прання, дістаньте куртку, розгладьте руками складки й повісьте її на тремпель сушитися в приміщенні, що добре провітрюється.

Ручне прання

Якщо боїтеся прати куртку з поліестеру в пральній машині, зробіть це вручну, тим більше якщо виробник рекомендує тільки цей варіант. Процес не такий складний, як може здатися, на перший погляд.

  1. Підготуйте куртку (як для прання в машинці автомат).
  2. У ванну або велику кількість таз налийте теплої води. Її температура має відповідати рекомендованій на бирці.
  3. Розчиніть гель або рідкий мийний засіб для прання виробів із поліестеру.
  4. Обережно випріть куртку.
  5. Прополощіть її в декількох водах, повністю позбувшись пінної води.
  6. Додайте у воду кондиціонер для поліестеру та прополощіть.
  7. Обережно відіжміть куртку, не викручуючи її.
  8. Дайте воді збігти повністю, і просушіть виріб в умовах, що добре провітрюються і де немає прямого впливу сонця.

4. ЯК ПРАТИ ЗИМОВУ КУРТКУ НА СИНТЕПОНІ?

Зимова куртка на синтепоні користується великою популярністю: коштує не дорого, тепла та легка. Додатковою перевагою є й те, що синтепонова куртка не вимоглива в догляді — прати її можна сушити в домашніх умовах. Головне дотримуватись простого алгоритму дій.

Як прати зимову куртку на синтепоні?

Температура прання

Перед першим пранням зверніть увагу на ярлик. На ньому виробник вказує: тип прання (ручний режим або автомат), температуру, можливість віджимання та сушіння. Як правило, температура води для прання синтепону не має перевищувати 30°C, але є винятки — 40°C. Звертайте увагу на температуру. Від надто гарячої води структура штучних волокон змінюється. Куртка може втратити не лише свій первісний зовнішній вигляд, а й теплоощадні характеристики.

Режим прання

Як і багато штучних наповнювачів, синтепон не любить «центрифугу» — не переносить інтенсивне прання. Завантаживши куртку в барабан машинки, виберіть один із делікатних режимів, наприклад: «синтетика», «шерсть», «делікатні речі» або «ручне прання». Якщо дозволено віджимання, але не вказано обертів, використовуйте мінімальні. Для прання використовуйте лише рідкі мийні засоби, гелі та капсули. Від звичайного прального порошку відмовтеся. Майже завжди його частинки залишаються у волокнах і не вимиваються до вікна.

Машинне прання

  1. Зніміть хутряну обробку, видаліть вміст кишень.
  2. Застебніть виріб на блискавку.
  3. Переконайтеся в цілісності куртки, щоби потім не очищати виріб від волокон.
  4. Якщо є сильні забруднення, добре намильте їх господарським милом і за необхідності потріть м’якою щіткою.
  5. Виверніть курку (за бажанням її можна помістити в пральний мішок).
  6. Завантажте одяг у барабан, додавши спеціальні кульки для прання — вони запобігають збиванню наповнювача в грудки.
  7. Додайте в контейнер пральний засіб.
  8. Виберіть програму прання або вручну встановіть температурний режим, додаткове полоскання, швидкість віджимання.
  9. Виконайте прання.
  10. Просушіть куртку.

Ручне прання

  1. Підготуйте одяг: витягніть речі з кишень і зніміть хутро, якщо таке є.
  2. Наберіть у ванну або великий таз воду потрібної температури.
  3. Додайте й добре розведіть у воді гель або рідкий мийний засіб, а потім опустіть курку. Якщо використовуєте господарське мило, спочатку опустіть у воду куртку, а потім намильте її з усіх боків.
  4. Якщо є дуже забруднені місця, потріть їх м’якою щіткою.
  5. Делікатно попрайте куртку.
  6. Прополощіть одяг у теплій воді (не вище температури прання) кілька разів.
  7. Відіжміть куртку.
  8. Просушіть вибір.

Як сушити зимову синтепонову куртку?

Доступно два варіанти: на горизонтальній поверхні (відмінно, якщо є сушарка для білизни), підклавши під низ махровий рушник або складену в кілька шарів простирадла або на тремпелі у ванній (можна на балконі або вулиці, але тільки не під прямим сонячним промінням). Якщо сушитимете на балконі, підставте під куртку тазик (особливо, якщо прали вручну). Довго чекати не доведеться — синтепонові речі сохнуть швидко.

5. ЯК ПРАТИ КУРТКУ НА ВЕРБЛЮЖІЙ ШЕРСТІ?

Серед усіх видів вовни верблюжий пух — найунікальніший. Справедливо буде сказати, що це ідеальний нетканий матеріал, що володіє таким набором дивовижних властивостей, які в природі часто зустрічаються окремо й дуже рідко разом (докладніше про це ми писали тут). На відміну від класичного пуховика куртка на верблюжій вовні має менший об’єм і вагу, залишаючись при цьому теплішою. Але, як і будь-якому іншому верхньому одягу їй потрібне періодичне прання або хімчистка.

Як прати куртку на верблюжій шерсті?

Повернути до життя куртку на верблюжій вовні можна й у домашніх умовах, використовуючи машинне або ручне прання. Ознайомтеся з інформацією на ярлику виробу. Там ви знайдете рекомендації щодо температури та режиму прання. Якщо інформація на етикетці не дозволяє використовувати прання, прати куртку можна вручну.

Ручне прання

  1. Підготуйте одяг: витягніть речі з кишень, зніміть хутро.
  2. Наповніть ванну такою кількістю води, щоби куртка поринула в неї повністю.
  3. Для прання використовуйте рідкий засіб, ретельно розвівши його у воді.
  4. Занурюємо куртку в мильний розчин і відразу ж приступаємо до прання. Під час цієї процедури зручно використовувати м’яку губку або щітку.
  5. Періть без інтенсивних рухів — досить легкий потиск.
  6. Після того, як прання закінчено, прополощіть куртку в декількох водах, доки не вимиєте мильний розчин.
  7. Без викручування легко відіжміть куртку руками, щоби звільнити виріб від основної маси води.
  8. Повісьте куртку на тремпель і тримайте її над ванною, щоби стекла вся вода.
  9. Дочекайтеся повного висихання.

Якщо інформація на етикетці виробу дозволяє використовувати прання машини це в рази спростить догляд за курткою.

Машинне прання

  1. Періть курку окремо від решти речей.
  2. Дістаньте вміст кишень, відстебніть хутро, зніміть пояс, застебніть блискавки.
  3. Капюшон і пояс бажано помістити в окремий мішок і прати разом із курткою.
  4. Сильне забруднення (як правило на комірі, манжетах рукавів та на кишенях) попередньо обробіть вручну, використовуючи мильний розчин та м’яку щітку.
  5. Виверніть виріб навиворіт і покладіть у барабан, додавши спеціальні кульки для прання пуховиків (вони запобігають збиванню наповнювача в грудки).
  6. Якщо не вказано інший режим, використовуйте режим — «Делікатне прання». Температура води 30°C.
  7. Прополощіть куртку три рази, і віджимайте на найменших обертах.
  8. Сушити виріб після прання потрібно так само, як і після ручного. Спочатку розвісьте одяг на плічках, а потім розкладіть на рівній поверхні.

Поради

  • Щоб уникнути появи білих розводів після прання, використовуйте спеціальні рідкі порошки для делікатного прання та не замочуйте куртку.
  • Не використовуйте концентрований ополіскувач, оскільки він погано вимивається з тканини, і найчастіше є основною причиною появи розлучень.
  • Добре полощіть виріб. Вода не має бути пінною, інакше під час висиханні піна виявиться на поверхні куртки, і всі ваші старання будуть марними.