Як дізнатися розмір чоловічих джинсів?

Як дізнатися розмір чоловічих джинсів?

Джинси настільки зручні, практичні та універсальні, що складно уявити, як без них обходилися раніше. Офіційною датою їхнього народження вважають 20 травня 1873 року. Саме в цей день компанія Strauss & Co отримала ліцензію на одноосібне право виробництва штанів із деніму. Пізніше їх почали називати Levi's. А фірмові риси виробу — темно-синя бавовняна тканина, заклепки, стібки та рядки, а також гарантія якості — перетворилися на стандарт.

Для досвідчених шоперів немає питання: «Де придбати фірмові джинси?». Відповідь очевидна — звичайно ж в інтернет-магазині! Благо, таких на сьогодні — надмірна кількість, починаючи від офіційних брендових і закінчуючи онлайн-аутлетами. Їхні переваги очевидні:

 • нульовий ризик придбати копію;
 • оригінальна якість;
 • великий вибір;
 • гарантія;
 • ціна.

Є лише одна проблема — в онлайн-магазині неможливо приміряти джинси. І багатьох недосвідчених покупців цей момент напружує. Ймовірність витратити час, гроші та отримати одяг не свого розміру — присутня. І навіть той факт, що річ можна повернути, отримавши кошти та витрати на її пересилання — слабко втішає. Та виявляється цілком можливо обійтися без примірки та гарантовано придбати джинси, які сядуть на вас як влиті. Для цього не потрібно «грати в рулетку» — обмінювати товар одного розміру на інший, щоби знайти свій варіант. Достатньо розібратися з двома параметрами: довжиною й обсягом, а потім, використовуючи розмірні таблиці, правильно визначити свій розмір джинсів. І зробити це набагато простіше, ніж може здатися, на перший погляд. А тепер про все це більш докладно.

 • Як визначити розмір джинсів?
  • Визначаємо розмір джинсів за вимірами.
  • Визначаємо розмір джинсів за американськими таблицями ростовок.
 • Таблиця показників обхвату талії та стегон.
 • Як правильно вимірювати довжину (L) та обсяг талії (W)?

ЯК ВИЗНАЧИТИ РОЗМІР ДЖИНСІВ?

Розмір будь-якої пари джинс описують два головні параметри — це обсяг талії й довжина виробу за внутрішнім швом, що позначаються відповідно W (від англійського слова Waist — талія) і L (від слова Long — довжина). Зважаючи на те, що джинси — це суто американський винахід, їхні розміри традиційно вказують у дюймах. На бирці виробів позначення так і виглядають — W32 L30 або 38W 34L.

Визначити розмір джинсів можна двома способами:

 1. за вимірами,
 2. за американськими таблицями ростовок.

1. ВИЗНАЧАЄМО РОЗМІР ДЖИНСІВ ЗА ЗАМІРАМИ

Щоби визначити свій розмір джинсів, виміряйте обсяг своєї талії та довжину внутрішнього шва. Зробити це можна двома способами: зняти мірки на собі або з джинсів, що вже є у вашому гардеробі, і які сидять на вас ідеально. Отримані значення в сантиметрах розділіть на 2,54 (2,54 см — це 1 дюйм). Отриманий результат округліть до найближчого цілого числа.

Наприклад:
Виміряний обсяг вашої талії становить — 90 см. Ділимо 90 / 2,54 — отримуємо 35,433. Округлюємо значення до 36. Отже, ваш W = 36». Виміряна довжина внутрішнього шва — 96 см. Ділимо 96/2,54 — отримуємо 37,799. Округлюємо до 38. Отже, ваш L — 38».

Ви отримали розмір джинсів в американському стандарті: пояс — W36 і довжина — L38 або W36 L38.

2. ВИЗНАЧАЄМО РОЗМІР ДЖИНСІВ ЗА АМЕРИКАНСЬКИМИ ТАБЛИЦЯМИ РОСТОВОК

Можна не возитися з гнучким кравецьким метром, вимірюючи обсяг талії та внутрішній шов, а прикинути розмір джинсів, з огляду на свій ріст. Досвідченим шляхом уже давно встановлені закономірності, що представлені в таблицях нижче.

Таблиця №1. Визначаємо довжину L.

Таблиця №1. Визначаємо довжину L

Пояснення:
Так, якщо ваш зріст знаходиться в межах від 161 см до 170 см, то з високою ймовірністю довжина внутрішнього шва знаходиться в межах 72–76 см, що відповідає L30.

Таблиця № 2. Визначаємо обсяг пояса W.

Таблиця №2. Визначаємо обсяг пояса W.

Пояснення:
Так, якщо ваш український розмір відповідає 44, то в американському стандарті — це 28, що відповідає обхвату талії 70–72 см та обхвату стегон 89–91 см.

Якщо в потрібний момент таблиці під рукою не виявиться, то визначити розмір W можна, виходячи зі звичного вам українського розміру одягу, який ви носите. Просто відніміть від нього постійне число 16. Припустимо, ви носите одяг 52 розміру. Віднімаємо: 52 — 16 = 36. Ваш результат — W36.

Отже, з таблиці № 1 ви отримуєте розмір L, а з таблиці № 2 ви отримуєте розмір W.

ТАБЛИЦЯ ПОКАЗНИКІВ ОБСЯГУ ТАЛІЇ І СТЕГОН

Якщо ви купуєте у європейському онлайн-магазині, то замість американського стандарту розмірів ви зустрінете європейський. У ньому немає числових параметрів W36 L38, а є буквені — S, M, L, XL, XXL, XXXL. Вони не дають інформацію про довжину штанів (її треба буде уточнити в описі), але добре характеризують посадку джинсів у талії та на стегнах.

Таблиця показників обсягу талії і стегон

Вище ми говорили, що один зі способів визначення розміру джинсів (до речі, він найточніший) — це завмер наживо. Але ми не казали, як це правильно робити. Виправляємо цей недогляд.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИМІРЯТИ ДОВЖИНУ (L) І ОБСЯГ ШЛЯХ В ТАЛІЇ (W)?

Зробити це можна двома способами: зняти мірки на собі або з джинсів, що вже є у вашому гардеробі.

Як зняти мірки на собі?

 • Вимірюйте на голе тіло.
 • Визначте, яку саме посадку штанів ви б хотіли: низьку, середню чи високу. Відповідно проводьте виміри — нижче лінії талії, на лінії талії або трохи вище.
 • Вимірюючи талію навколо поясу, тримайте метр вільно, але без провисання. Якщо вимір знаходиться між двома цілими числами, то округліть його до найменшого цілого числа (якщо це стречовий денім) або до найбільшого цілого (якщо це класична бавовна).
 • Довжину внутрішнього шва міряйте від промежини до підлоги.

Як зняти мірки з іншої пари джинсів?

 • Виберіть у гардеробі джинси, які сидять на вас ідеально.
 • Застебніть їх і розкладіть на рівну поверхню, розправивши всі складки.
 • Вимірюємо талію від краю до краю і множимо показник вимірювання на 2.
 • Вимірюємо довжину внутрішнього шва від клина крокового шва до подолу штанини.