Як вибрати парку жіночу?

Як вибрати парку жіночу?

Коли настає холодна пора року, модниці починають відстежувати ринок верхнього одягу з метою оновлення свого демісезонного і (або) зимового гардероба. Якщо ви націлилися на класну жіночу куртку, то за нашим досвідом найкращим рішенням буде парка. Вона варта уваги всіх жінок без винятку, незалежно від типу фігури, віку й соціального статусу. Легка, неймовірно тепла, стильна й універсальна парка представлена на ринку верхнього одягу в різних кольорах, розмірах і дизайнах. Вибравши її, ви не пошкодуєте про своє рішення. А, ось, як правильно вибрати жіночу парку, і на що особливо звернути увагу ми розповімо в цій публікації.

  • З чого почати вибір парки?
  • На що звернути увагу?
    • Матеріал куртки.
    • Довжина виробу.
    • Розмір парки.
    • Функціонал.
    • Фасони.
    • Декор.
    • Колір.
  • Кому підійде куртка-парка?

Але, перш ніж перейти до відповідей на питання, ми коротко розповімо, що таке парка.

Що таке парка?

Парка — це довга тепла куртка зі щільної тканини, з капюшоном, високим коміром, застібкою спереду і великими накладними кишенями. У класичному варіанті виріб має довжину не вище середини стегна й не нижче колін. Сучасні інтерпретації допускають різні варіанти, у тому числі коротку (трохи вище лінії стегна) і подовжену (як пальто або плащ).

У куртки зрозумілий прямий крій, який не зіпсує силует ні тендітної дівчини, ні дами бальзаківського віку. Як правило, лінія пояса регулюється утягувальними шнурками на зовні, а поділ — утягуванням на фіксаторах всередині. Куртка незамінна на кожен день у міжсезоння, коли погода раз у раз підкидає сюрпризи у вигляді пронизливого вітру, холоду дощу або мокрого снігу.

Що таке парка?

Якщо раніше парку можна було зустріти тільки у весняний, осінній та зимовій колекціях верхнього одягу, то зараз уже є моделі і для прохолодного літа. У кожному сезоні дизайнери намагаються запропонувати модницям щось нове й оригінальне в плані фасонів, декору, тканин і видів наповнювача.

З ЧОГО ПОЧАТИ ВИБІР ЖІНОЧОЇ ПАРКИ?

Парка — це базова річ гардероба в стилі casual, Sport і Smart-casual, де найважливішими критеріями вибору є комфорт і зручність. Але, щоби знайти парку, яка буде ідеально відповідати вашим потребам, слід розглянути питання, коли і як ви збираєтеся її використовувати. Адже вимоги тих, хто дуже активний (наприклад, довго перебуває на відкритому повітрі або багато пересувається пішки, на громадському транспорті) відрізняються від тих, хто шукає щось тепле, для звичайних прогулянок.

З чого почати вибір жіночої парки?

Крім того, чітке розуміння, у яких погодних умовах ви будете експлуатувати парку, дозволить вибрати потрібний рівень вологозахисту і ступінь утеплення куртки. Не розумно купувати річ, яка здатна витримувати екстремально низькі температури для місцевості, де міцні морози велика рідкість. Ви переплатите за характеристики і функціонал, які не будете використовувати повною мірою. Навряд чи така куртка не буде комфортною і зручною для ваших потреб.

На що звернути увагу під час вибору жіночої парки?

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПІД ЧАС ВИБОРУ ЖІНОЧОЇ ПАРКИ?

Під час вибору жіночої парки зверніть увагу на деталі, які важливі для вас. Деякі з них впливають тільки на естетичне сприйняття виробу, інші — на його функціональність і захисні властивості. Але всі разом вони визначають комфорт і зручність у використанні. Що це за деталі?

  1. Матеріал куртки.
  2. Довжина виробу.
  3. Розмір парки.
  4. Функціонал.
  5. Фасони.
  6. Декор.
  7. Колір.

1. Матеріал жіночої парки

Коли говорять про матеріал парки, то мають на увазі, з чого виготовлений зовнішній, проміжний і внутрішній шари куртки, тобто верх виробу, наповнювач підкладки та сама підкладка. Усі три шари визначають ступінь утеплення і, відповідно, сезонність верхнього одягу. На що звернути увагу?

Зовнішня тканина

Залежно від сезонності зовнішній шар може бути бавовняним, з деніму, твілу, нейлону або мембрани (тканина Softshell). Перші два мають переважно натуральну основу, і щільну структуру, що добре захищає від вітру. З деніму й бавовни виготовляють легкі парки для прохолодного літа, початку осені й кінця весни, тобто, коли на вулиці ще відносно тепло, але без верхнього одягу не комфортно.

Матеріал жіночої парки

Твіл — це сумішева тканина (бавовна + синтетика) саржевого переплетення. Комфортна і приємна на дотик, м’яка, щільна і зносостійка одночасно. На відміну від твіла, нейлон — це чиста синтетика, виготовлена з поліамідних волокон. Парка з твілу й нейлону зі спеціальним водонепроникним покриттям надійно захищає від негоди, дощу і вітру. Однак носити такий одяг, як альтернативу легкій куртці в сонячний день не варто: пітніти будете ще сильніше.

Парка з твілу й нейлону

Парки з мембранної тканини мають хороші показники водонепроникності й паропроникності. Чому це важливо? Тому що в міжсезоння погода — непередбачувана. Якщо раптом стане жарко, і ви спітнієте, то в одязі з поганою паропроникністю можна швидко заробити гіпотермію (переохолодження тіла). Якщо будете вибирати саме таку парку, зверніть увагу на виріб із показником водонепроникності від 10000 мм і показником паропроникності від 10000 г/м2/24 години. Така парка легко протистоїть тривалому впливу проливного дощу або мокрого снігу, і швидко виводить випаровування тіла назовні.

Парки з мембранної тканини

Підкладка

У літніх курток підкладки може не бути або вона звичайна, тобто без наповнювача. Виготовляється, як правило, з поліестеру. У демісезонних парок — вона утеплена. А в зимових, крім хорошого утеплення, може доповнюватися технологією ефективного збереження тепла. Напевно, ви бачили таку сріблясту точкову сітку на внутрішній поверхні куртки. Ось це вона і є.

Демісезонні парки

У популярного українського бренду одягу для спорту та активного відпочинку компанії FREEVER така технологія називається TERMO SYSTEM. Суть її полягає в тому, щоби віддзеркалювати тепло тіла людини і якомога довше зберігати його в межах внутрішнього шару одягу. Парки з такою підкладкою розраховані на екстремальні зимові температури.

Утеплювач

Може бути натуральним (качиний, верблюжий пух, шерсть мериноса), синтетичним (кращий аналог пуха — тінсулейт, холофайбер) і сумішевим (наприклад, верблюжий пух + холофайбер).

Зимові парки

Визначити, наскільки жіноча парка тепла (тобто, для яких температурних умов призначена) можна за наявністю наповнювача і його щільності. Набивання парки вимірюють у грамах на квадратний метр (г/м2). Розрізняють три рівні утеплення.

  1. Зимові (дуже теплі) парки — щільність наповнювача від 160 до 250 г/м2. У такій куртці вам буде комфортно, навіть, в -20°С.
  2. Демісезонні парки — щільність наповнювача від 120 до 140 г/м2. В основному призначені для холодної, вологою осінньо-весняної і зимової погоди. Вироби розраховані на температуру від + 10°С до -15°С, повністю вітрозахисні і водонепроникні.
  3. Парки Softshell — це куртки й матеріалу, який зовні не відрізнити від звичайного нейлону і, як правило, всередині схожий на фліс. Утеплювача немає, а концепція софт-шелла полягає в тому, що завжди можна додати додатковий шар одягу, щоби домогтися комфортного тепла всередині. Парки Softshell мають відмінну паропроникність й добре захищають від вітру і води. Ідеальний демісезонний варіант для дуже активних жінок, які люблять контролювати рівень тепла шарами на свій розсуд.

Ще додамо, що є парки гладкі за фактурою — це класичний варіант куртки і стьобані — це вже сучасна інтерпретація верхнього одягу.

Парки Softshell

2. Довжина жіночої парки

Сучасні жіночі парки випускають, як в укорочених, так і в подовжених варіантах. Класична модель — між ними, як правило, це від середньої лінії стегна до коліна. Подовжена модель — це тренд останніх років, ідеальний варіант для холодного періоду, добре поєднується з штанними костюмами, джинсами і спідницями, якщо вони не виходять за поділ куртки. Укорочена парка дуже зручна для теплої погоди, але вона погано захищає в холод і вітер. З нею чудово поєднуються спідниці й сукні стандартної довжини, а також джинси і класичні штани.

Якій довжині віддати перевагу — виключно ваш вибір, який залежить від сезону і ваших планів зі створення гармонійного образу. Адже саме на нього орієнтуються більшість модниць, коли вибирають довжину куртки.

Довжина жіночої парки

3. Розмір жіночої парки

Осінньо-весняні й зимові жіночі парки з колекції FREEVER представлені в розмірах від S (46) до 3XL (56). Водночас, вироби максимального розміру не виглядають «мішком». Спеціальний крій і утягування на лінії талії роблять силует візуально стрункішим і приховують недоліки фігури.

Розмір жіночої парки

Щоби правильно визначити свій розмір куртки, потрібно за допомогою гнучкої сантиметрової стрічки виміряти необхідні параметри фігури. У кожного виробника є своя таблиця розмірів, у якій вони вказуються. Як правило, це напівобхват грудей, напівобхват стегон, довжина рукава й довжина виробу. Ключовим параметром буде напівобхват грудей. Як завжди потрібно врахувати, скільки шарів одягу ви плануєте одягати. Можливо доведеться взяти модель на підлогу розміру більше. Особливо це стосується Softshell курток.

4. Функціонал жіночої парки

Купуючи парку, не задовольняйтеся запропонованим функціоналом, а вибирайте який вам необхідно. Тоді виріб буде ідеально відповідати вашим вимогам. Особливо це стосується вибору теплих моделей, позаяк наявність зручних функціональних деталей впливає на комфортність і рівень теплоощадження куртки.

Функціонал жіночої парки

Визначтеся, що саме вам важливо.

  • Якщо потрібен капюшон, вибирайте модель зі знімним головним убором — він зручніше. Обов’язково перевірте глибину посадки і зручність регулювання обсягу.
  • Високий комір допомагає зігрітися й захищає від холодних вітрів.
  • Центральна застібка блискавка краще двох замкова. Для довгих парок — це обов’язкова умова.
  • Блискавку за всією довжиною обов’язково має покривати вітрозахисна планка на кнопках, із захистом підборіддя.
  • У зимових і демісезонних парок мають обов'язково бути внутрішні трикотажні манжети. Зовнішні можуть бути простими або регульованими.
  • У парки має бути багато зручних внутрішніх і зовнішніх кишень. Останні, як правило, накладні з клапаном, а всередині — приємна флісова підкладка, щоби зігріти руки.
  • На лінії пояса мають бути зовнішні або внутрішні утягування у вигляді товстих шнурків, а на подолі — внутрішні на фіксаторах (у довгих моделей курток вони відсутні).

5. Популярні фасони жіночих парок

Серед найбільш популярних фасонів парки в лідерах:

  • класичний прямий крій,
  • приталений крій,
  • асиметричний крій.

Популярні фасони жіночих парок

Якщо говорити про стилі, то у фаворі кежуал, спортивні та гламурні парки. Останні створюються в золотій і срібній колірній гамі, а також виділяються дорогим хутром. Також дизайнери пропонують двосторонні парки на хутрі. Потрібно визнати — це досить популярні моделі. Їх можна з обох сторін.

6. Декор жіночої парки

Більша частина курток такого типу представлені в продажу простими практичними в повсякденному житті моделями без будь-якої обробки. Це чистий кежуал і спорт. Інша (гламурна) частина представлена новими ідеями крою, дизайну й декору.

Декор жіночої парки

Найбільш частим доповненням парки є хутро. Набагато рідше використовують шкіряні вставки, аплікації, волани, вишивку, стрази та інші прикраси. Хутро на капюшоні — це норма для демісезонної й зимової парки. Воно може натуральним або штучним, цільним або знімним. Але є куртки з хутряними підстібками уздовж вітрозахисної планки, на кишенях і подолі.

7. Колір жіночої парки

Класичні парки завжди відрізнялися відтінками приглушеної гами (суміш основних кольорів із відтінками сірого), навіть якщо цей тон з теплого спектра. Але сьогодні цим правилом керуються не всі виробники, тому вас чекає величезний вибір різноманітних відтінків, у тому числі яскравих і блискучих.

Незалежно від сезону можна купити парку в червоному, хакі, синьому, марсаловому, блакитному, рожевому, гірчичному, синьому, джинсовому, білому, сірому й багатьох інших відтінках. Неймовірно популярними стають «металізовані» куртки — виглядають досить епатажно, надаючи образам певного шику.

Завжди в тренді — жіноча парка в класичному чорному, синьому й темно-синьому кольорах. Відмінний варіант для тих, хто цінує у верхньому одязі практичність, строгість і не любить виділятися з натовпу. До того ж чорна парку прекрасно поєднується з одягом практично всього колірного спектра.

Колір жіночої парки

Червона жіноча парка — для впевнених у собі модниць. Чудово поєднується зі світлими джинсами або світлими штанами. Головне, запам’ятати, що в цьому образі має домінувати простота.

Червона жіноча парка

Коричнева куртка — для любителів елегантності. Вона не виглядає надмірно строго, як чорна, і прекрасно поєднується з пастельними тонами.

Коричнева куртка

Для яскравих і привабливих особистостей — жовта жіноча парка. Нагадуючи про сонячні дні, вона буде створювати оптимістичний настрій у будь-яку похмуру погоду. І це одне з її важливих переваг.

Жовта жіноча парка

Біла парка — робить образ повітряним. Підходить жінкам будь-якого віку й комплекцій, без винятків.

Біла парка

КОМУ ПІДІЙДЕ КУРТКА-ПАРКА?

Перед іншим верхнім одягом у парки є одна важлива перевага — класична модель прямого крою підходить жінкам із будь-яким типом фігури. Для будь-якої статури й росту можна підібрати свою довжину і фасон цієї куртки. А наявність утягувальних шнурків у поясі й подолі, дозволить більш точно підігнати парку за фігурою, вміло приховавши її недоліки. Головне, визначитися з кольором.

Наостанок, відзначимо, що парка — це завжди вдалий вибір для жінок. Одяг ідеально підходить для холодної погоди, як в умовах міста, так і за його межами. Поєднуючи верх потрібної вам довжини, кольору й обробки з відповідним одягом, взуттям та аксесуарами, ви отримаєте стильні й дуже комфортні образи для різних випадків.