Чим відрізняються чоловічі джинси від жіночих?

Чим відрізняються чоловічі джинси від жіночих?

Джинси — це най унікальний предмет гардероба, тому що в процесі носіння вони постійно змінюються. Будь-який інший одяг зі слідами потертості ми міняємо, як той, що прийшов в непридатність, але тільки не джинси: їм випробування часом — тільки на користь.

Штани, виготовлені з джинсової тканини, вперше були представлені Леві Штраусом і Джейкобом Девісом у 1873 році. Творці назвали їх на честь міста Генуя в Італії, де у великій кількості вироблялася міцна бавовняна парусина, яка і стала прабатьком джинсової тканини. Також відомо й інша, не менш популярна, назва — денім (denim). Його джерела треба шукати у французькому місті Нім (Nimes), який славився виробництвом грубої, жорсткої й дуже щільної тканини, саржевого переплетення.

Перші джинси були зшиті тільки для чоловіків. Але в 1934 році Levi Strauss and Co. порушила цю гендерну упередженість і розробила нову лінію штанів із деніму для жінок. Джинси відмінно прижилися в гардеробах обох статей. Але частиною повсякденного одягу вони стали лише в 1950-і, встигнувши пройти великий шлях — від робочих штанів до витворів швацького мистецтва.

Джинси мають добрий вигляд і на чоловіках, і на жінках. Тому, може здатися, що денім — це одяг унісекс. Це не зовсім так. Попри зовнішню схожість, між жіночими й чоловічими джинсами є очевидні відмінності. Вони криються в деталях. Про них і будемо сьогодні говорити.

  • Відмінні ознаки або, як зрозуміти чоловічі джинси або жіночі?
  • Що собою являють джинси «унісекс», і їхні відмінні риси?

ВІДМІННІ ОЗНАКИ АБО, ЯК ЗРОЗУМІТИ ЧОЛОВІЧІ ДЖИНСИ АБО ЖІНОЧІ?

Чоловічі й жіночі джинси мають малопомітні, на перший погляд, ознаки, які, однак, вказують на принципову відмінність між ними. Іншими словами, «диявол криється в деталях», і таких деталей вісім:

  1. крій,
  2. модель,
  3. блискавка,
  4. обробка,
  5. посадка,
  6. матеріал,
  7. число шлевок,
  8. розташування гудзиків.

1. Відмінність у крої й розмірі

У чоловічих і жіночих штанів існує два види крою:

  1. Крій від лінії стегон і до коліна — його умовно ділять на дві категорії: обтислий і вільний. Останній може бути звичайним і дуже вільним.
  2. Крій від коліна і до нижнього краю — буває завуженим, прямим і кльош.

Відмінність у крої й розмірі

Водночас чоловічі джинси в будь-якому силуеті (прямому, широкому або обтислому) відрізняються від жіночих більшою свободою на талії і в промежині. Це означає, що вони більш зручні під час ходьби, сидіння й нахилів.

Складіть жіночі та чоловічі джинси навпіл по задньому шву, і ви побачите, що в жіночих штанах менше висота (відстань від крокового шва між ногами до верху пояса). До того ж вона й задній шов більш вигнуті (у формі півмісяця). Особливо добре це видно на моделях із середньою і високою посадкою.

Під час визначення розміру джинсів основними критеріями є обсяг талії W (waist — талія) і довжина виробу L (length — довжина). Наприклад, W30L32 вказує, що обсяг талії 30 дюймів, а довжина 32 дюйми. Так ось, жіночі розміри починаються з 24" і закінчуються 38", а чоловічі — з 28" і закінчуються 44".

2. Відмінність за моделями й кольором

Модель і колір — дві найпомітніших відмінності. Але їх заведено вважати непрямими ознаками, тому що мода пропонує хороший вибір для гардеробів обох статей. Судіть самі. У чоловічих джинсів виділяють 4 основних моделі (класичні, скинії, кльош, вільного фасону) і ще мінімум 6 різновидів (мішкуваті, карго, рвані, кольорові, укорочені і джинси з приспущеним кроковим швом). Разом це 10 варіантів.

Жіночий вибір включає ті ж 4 основні позиції й ще плюс 40 різновидів (кому цікаво, можете глянути все їх тут). Серед найбільш незвичайних ми б виділили: джинси з в’язаним візерунком, блискучі джинси, джинси з дизайнерським принтом, джинси в стилі печворк і джинси з вишивкою.

Відмінність за моделями й кольором

Кольорова гама джинс

Колірна гамма пропонує не менш багатий вибір. Тільки у «дівчаток» вона, як і стиль, більш яскрава (від нейтральних до помітних відтінків (рожевий, бузковий, жовтий, теракотовий), а в «хлопчиків» — більш стримана (блакитний, синій, сірий, індиго).

3. Відмінність за типом застібки (блискавка або гудзики)

Ґудзики виглядають винтажно, а блискавка — сучасно. Але тип застібки — це не тільки питання естетики, а й функціональності. Блискавка більш ефективна і зручна, особливо для жінок із їхнім манікюром. Але така застібка частіше ламається. Її складніше ремонтувати. Вона може розстібнутися в самий невідповідний момент, поставивши власника в незручне становище. Якщо ви коли-небудь бачили людину, яка забула застебнути свої джинси, то, швидше за все, у нього були штани на блискавці.

Ґудзики вимагають додаткових навичок для застібання, і розстібати їх довше. Але така система надійніше, ніж блискавка. І, навіть якщо один гудзик злетить, то інші підстрахують.

Відмінність за типом застібки

Перша модель Levi's 501, що з’явилася 20 травня 1873 року застібалася на «болти» — металеві ґудзики. На той момент це був єдиний варіант надійно застібнути джинси. До появи першої застібки блискавки залишалося ще двадцять років і п’ятдесят до появи блискавки в тому вигляді, у якому ми її знаємо сьогодні.

Тип застібки блискавка або ґудзики

Уже в 30-роках XX століття блискавка знайшла широке застосування у виробництві одягу, у тому числі й на джинсах. Але в того ж Levi Strauss and Co вона з’явилася тільки в 1947 році й лише на жіночих моделях джинс. Звідси пішла думка, що жіночі моделі застібаються на блискавку, а чоловічі на болти. У наші дні більшість чоловічих і жіночих джинс має застібку блискавку, але штани, що застібаються на ґудзики, серед чоловічих трапляються в рази частіше. Практично завжди застібку прикриває планка.

4. Відмінність в обробці

Джинси обох статей прикрашають декором. У чоловічому варіанті це, переважно метал: клепки, шипи, ланцюги, люверси. У жіночих моделях металеві прикраси розбавлені бісером, вишивкою, різнокольоровими латками, нашивками, мереживами, шнурами та іншим декором.

Як вам такі варіанти декоративного оформлення низу джинсів?

Відмінність в обробці

Варіанти декоративного оформлення низу джинсів

Джинси з мереживами

5. Відмінність у посадці

У перекладі з англійської rise — це посадка. Щодо джинсів позначає висоту талії — відстань від крокового шва між ногами до верху пояса.

Посадка жіночих джинс може бути:

  • звичайною (її ще називають середня),
  • заниженою (або низька)
  • завищеною (висока).

Відмінність у посадці

Через округлі форми прекрасної половини, очевидно, що посадка для жінок більш важлива, ніж для чоловіків. Вона візуально коригує фігуру, приховуючи від поглядів те, що потрібно приховати й акцентуючи увагу на тому, що потрібно виділити.

  • Джинси середньої і високої посадки краще підходять жінкам невисокого зросту.
  • Висока лінія талії має добрий вигляд на пишних фігурах. Вона чудово закриває сідниці, візуально подовжує ноги й балансує зону стегон.
  • Для фігури «яблуко» — джинси з класичною посадкою, пояс яких проходить на природній лінії талії.
  • А худорлявим модницям підійдуть практично всі варіанти.

Чоловічі джинси

Чоловічі джинси, як правило, випускають із середньою і високою лінією талії. Вироби з низькою посадкою — це рідкість, ніж правило. Вони не зручні в експлуатації через більш плоске анатомічне складання у чоловіків стегон і талії. Тому сильна стать віддає перевагу, переважно, штанам середньої посадки.

6. Відмінність у щільності матеріалу

Щільність матеріалу — ще одна відмінна ознака, за яким можна зрозуміти — чоловічі це джинси або жіночі. Для хлопчиків використовується більш щільна тканина (навіть груба), а для «дівчаток» — м’якша. Ще не так давно найбільш поширеним був традиційний денім з 100 % бавовни (Cotton). Але в останні роки популярна «джинса» з додаванням синтетичних волокон — насамперед еластану (інша назва — лайкра, спандекс). Властивості тканини залежать від складу, щільності, способу виробництва та обробки матеріалу. Найбільш популярними на сьогодні є:

  • класичний денім (Denim) — пофарбований фасад і білий виворіт;
  • ламана саржа (Sarge) — має рельєфний малюнок у вигляді ялинки під 45 градусів;
  • стретч (Strench) — денім із високою еластичністю;
  • джин (Jean) — дешевий сегмент тканини для бюджетних моделей штанів;
  • шамбри (Shambray) — тонкий класичний денім;
  • ейкрем (Ecru) - невідбілений, необроблений денім із первісним кольором бавовни.

Відмінність у щільності матеріалу

7. Відмінність у кількості шлевок

А ось на цю ознаку мало, хто звертає увагу. Але саме петлі для ременя (вони ж шлевки на поясі) дозволяють безпомилково визначити — це чоловічі або жіночі джинси. На жіночих їх 5, на чоловічих — 6 і більше. Різниця в кількості продиктована особливостями фігури сильної і слабкої половини. У перших вона більш плоска, відповідно, для гарної посадки штанів потрібно більше петель для ременя. У других самою природою закладено чіткі вигини від вузької талії до пишних стегон — такі форми здатні утримувати джинси й без ременя.

Відмінність у кількості шлевок

8. Відмінність у розташуванні гудзиків

Традиційно в чоловічих штанах гудзик розташований зліва, у жіночих — справа. Чому? Існує багато версій із цього приводу, але в найпопулярнішій йдеться про те, що це збережений середньовічний звичай.

Відмінність у розташуванні гудзиків

У минулі століття одяг знатних людей мав багато деталей. Одягти його на себе самостійно було важко. І, якщо джентльмени цим ще якось справлялися, то леді вдавалися до допомоги слуг. А тим було набагато легше застібати речі, якщо гудзики були пришиті з правого боку. А оскільки джинси з’явилися в жіночому гардеробі, коли дами вже одягатися без сторонньої допомоги, традицію розташування цього елемента одягу міняти не стали. Щоправда, сьогодні вже можна зустріти жіночий денім і з правостороннім, і з лівостороннім рядком гудзиків. У цьому плані чоловічі штани продовжують зберігати цю маленьку гендерну відмінність.

ЩО СОБОЮ ПРЕДСТАВЛЯЮТЬ ДЖИНСИ «УНІСЕКС, І ЇХ ВІДМІННІ РИСИ?

Стиль «унісекс» з’явився в другій половині минулого століття й існує паралельно з усіма іншими модними течіями. Як правило, це штани, джинси, кофти й футболки в стилі streetwear, oversize, мілітарі — просторі та зручні в експлуатації речі, що не ускладнюють рухи.

Стосовно джинсів унісекс, майже усі перераховані вище нами ознаки (крім однієї) не працюють. Тому джинси прямого крою, обтислого силуету, рвані і кльош будуть мати гарний вигляд, як на жінці, так і на чоловікові. Обидві половинки оцінять їх за універсальність, простоту і великий простір для творчої фантазії, якщо захочеться прикрасити одяг своїми руками.

Що собою являють джинси унісекс

Унісекс джинси випускають багато відомих брендів. Серед них: Asos, Ives Saint Laurean, Levis, Chanel. Всупереч критикам унісекс моди, колекції речей виходять дуже цікавими і стильними. Сам термін «унісекс» говорить про те, що пара може купити й носити модель штанів із деніму в одному стилі, кольорі і варіанті оздоблення, але зшитих окремо для «нього» і для «неї». Все-таки, особливість жіночої й чоловічої фігури накладають відбиток на крій виробу. І це єдиний відмітна ознака.

Унісекс джинси