Як вибрати двубортное жіноче пальто?

Як вибрати двубортное жіноче пальто?

Запитайте в будь-якого експерта з моди, що має бути в списку обов’язкових речей жіночого гардероба, і пальто, безумовно, буде на вершині цього списку. Незалежно від того, живете ви на заході України з її морозними зимами й непередбачуваним міжсезонням або на південному сході, з теплим літом і м’якою зимою, немає ніяких сумнівів у тому, що у вас обов’язково повинно бути пальто. І бажано, щоби воно було двобортним. Більш вишуканого верхнього одягу, ніж класичне двобортне пальто поки ще не придумали.

Точна дата його появи невідома, але вважається, що цей символ вічної класики народжений в античному світі. І, перш ніж прийняти звичний нам сучасний вигляд, пальто зазнало чимало змін. Цікаво, що такого предмета верхнього одягу не існувало аж до XIX століття. Але була історія іншої речі, яка стала прабатьком двобортного пальта.

У XIII столітті в Європі носили «нарамник» — довгий відріз тканини, складену навпіл, з отвором для голови. І це був перший далекий родич пальто. На зміну йому прийшла «переліна» — накидка на плечі довжиною трохи вище поясу. А трохи пізніше, з розвитком ремесла кравця, чоловіки й жінки почали носити «упелянди» — верхній одяг із рукавами, які розширюються донизу у вигляді крил і стоячим коміром, а іноді із застібками у вигляді гудзиків.

Пройде кілька століть, і зміниться понад десятка назв верхнього одягу, перш ніж авторитетний Оксфордський словник вкаже XVIII століття датою народження бушлата. Саме його образом, надихнулися майбутні дизайнери, коли створили сучасну версію жіночого двобортного пальта. Для нього характерні широкі передні полки, що перекриваються й мають спереду два симетричних стовпчиків з гудзиків.

Тема сьогоднішньої публікації — як вибрати жіноче двобортне пальто. Розглянемо наступні питання:

  1. Матеріал — вибираємо кращий варіант.
  2. Крій та довжина двобортного пальта.
  3. Колір і принт двобортного пальта.
  4. Декор двобортного пальта.
  5. Що модно у 2021 році?

Класичне правило підбору будь-якого одягу, модного або просто необхідного (і двобортне жіноче пальто тут не виняток) зводиться до одного — якість матеріалу. Тільки воно відіграє вагому роль, і відбивається, як на процесі експлуатації, так і на зовнішньому вигляді. Тому з нього й почнемо.

1. МАТЕРІАЛ ДВОБОРТНОГО ЖІНОЧОГО ПАЛЬТА — ВИБИРАЄМО КРАЩИЙ ВАРІАНТ

Сьогодні жіночі двобортні пальта виготовляються з «будь-яких» матеріалів, які тільки можна собі уявити. Ви можете знайти «класику» у вінілі, шкірі, вовні, а також із плащової тканини, деніму, замші й навіть хутра. Сучасні пальтові тканини дають відмінні можливості вибору для втілення будь-якого дизайнерського задуму в життя. Але загальновизнаними для двобортних пальт є щільний вовняний і напіввовняний матеріал: альпака, кашемір, букле, габардин, твід, креп, плащівка, штучна замша.

Двобортні пальта з альпаки

Двобортні пальта з альпаки

Альпака — натуральний матеріал. Це дуже легка, тепла і приємна на дотик вовна, що поєднує в собі цілющі властивості вовни верблюдів і м’якість вовни лами. Вона зігріває краще овечої і водночас стійка до вологи й забруднень. Виглядає розкішно, і свій вигляд матеріал зберігає надовго. Тому двобортне жіноче пальто з альпаки — це дорога статусна річ.

Матеріал прекрасно тримає форму і зберігає її впродовж багатьох сезонів. Має хорошу теплоізоляцію (в 7 разів тепліше звичайної вовни), високу гіпоалергенність і повітропроникність. Напевно, єдиний мінус пальто з альпаки — висока ціна. Вовна із тварин збирається лише раз на 2 роки, і цим, власне, пояснюється висока вартість виробів.

Кашемірові двобортні пальта

Кашемірові двобортні пальта

Ще один представник преміальних матеріалів — кашемір — синонім м’якості й легкості. Дуже тонка й тепла вовняна, напіввовняна або бавовняна гладко фарбована тканина саржевого переплетення ниток із пуху (підшерстя) кашемірових гірських кіз.

Мода на двобортне пальто з ніжного кашеміру не пройде ніколи, адже йому властиво поєднання дивних і непоєднуваних між собою, на перший погляд, характеристик. Воно м’яке, легке й досить тонке, та водночас дуже тепле, міцне і зносостійке. Виглядає дорого, слабо піддається заломам і майже не мнеться. Серед мінусів відзначимо високу вартість і примхливість тканини — кашемірове пальто вимагає спеціального догляду, оскільки матеріал сприйнятливий до зовнішніх чинників.

Двобортні пальта з букле

Двобортні пальта з букле

Цю оригінальну вовняну тканину з великою вузликовою текстурою, що нагадує каракуль, інакше як «кучерявою» не назвеш. Проте з неї успішно створюють строгі двобортні пальто, які здатні підкреслити статус ділової леді. Букле — матеріал досить щільний. Створений методом полотняного переплетення фасонної пряжі з дрібними петельками, розташованими на невеликій відстані один від одного. Сировиною можуть служити натуральні, штучні й синтетичні волокна. Щоби поліпшити якісні характеристики вироби на виході, практикують використання змішаних волокон.

Жіночі двобортні пальта букле вважається одними із най практичних. Вони легкі, м’які й тактильно приємні. Виглядають привабливо й мають гарне драпірування. «Дихають», зігрівають у холодну пору, захищають від вітру й невеликого дощу. Слабкою стороною є схильність до утворення затяжок.

Двобортні пальта з габардину

Двобортні пальта з габардину

Габардин — це щільна рельєфна тканина з високою стійкістю до зношування. Спочатку для виробництва тканини використовували шерсть овець породи Меринос. Згодом габардин стали виготовляти з різних волокон, наприклад: вовна + поліестер, бавовна + еластан, шовк + вовна та інші варіанти. Двобортне пальто з натурального габардину — матове, а з переважанням синтетики — має блиск. Причому, чим більше в складі тканини синтетичних волокон, тим сильніше виражений блиск.

Одяг неймовірно міцний, прекрасно тримає форму, а також відмінно драпірується. Габардин добре «дихає», надійно захищає від вітру й довго не промокає. За ним просто доглядати, багато забруднення видаляються звичайною щіткою. Суворі пальта з вовняного або напіввовняного габардину виглядають красиво й надають образу респектабельності. До мінусів можна віднести високу теплопровідність — матеріал погано зберігає тепло, тому з нього шиють в основному демісезонні пальта.

Двобортні пальта з твіду

Двобортні пальта з твіду

Зручне й модне. Головним декоративним елементом такого пальто є сама тканина. Її виготовляють саржевим переплетенням. Нитки огинають один одного нерівномірно тому текстура тканини виходить рубчастою, з діагональним малюнком (помітна дрібна цятка або ялинка). Головна особливість твіду — це якість матеріалу і його натуральне походження (з вовни шотландських овець).

Жіноче двобортне твідове пальто — дуже тепле, тому його купують для осені та зими. Може здатися, що воно важке, але це не так. Твід легкий, еластичний, м’який, зносостійкий і довговічний. Матеріал не мнеться, гігроскопічний, вологостійкий, дихає й добре зберігає тепло. Серед недоліків відмітимо три: твід подобається молі, матеріал довго сохне й додає вік своєму власникові.

Двобортні пальта з крепу

Двобортні пальта з крепу

Креп — матеріал із характерною дрібнозернистою фактурністю й шорсткістю (в перекладі з французького, креп — хвилястий, шорсткий). Головні характеристики: пристойний зовнішній вигляд, висока міцність і зносостійкість. Матеріал м’який, добре тягнеться і красиво драпірується, чудово дихає, відштовхує вологу й пил.

Жіноче двобортне пальто з крепу складається на 50 % з вовни, тому ідеально підходить для міжсезоння і євро-зими. До мінусів цього можна віднести хіба що високу вартість виробу й необхідність дбайливого догляду.

Двобортні пальта з плащової тканини

Двобортні пальта з плащової тканини

Плащівка стала збірною назвою для різних матерій. Склад повністю штучний. Найвідоміші представники плащової тканини — масло, меморі, оксфорд, мембранна тканина, стьобана на тінсулейті й лаке. Останні дві найчастіше застосовується для пошиття пальто. Вони м’які, тактильно приємні, міцні й не вимогливі в догляді. Мають красиву матову і глянсову фактуру. Матеріали зносостійкі, не мнуться, не вигоряють, прекрасно захищають від вітру і води.

Утеплені двобортні плащові пальта чудово підходять для непередбачуваного міжсезоння та зими. Вони радують демократичною ціною, багатою палітрою й не вибагливістю в догляді. Але експлуатувати їх потрібно акуратно, тому що поріз на плащівці непомітно зашити не вийде.

Двобортні пальта зі штучної замші

Двобортні пальта зі штучної замші

Зовні штучна замша на тлі натуральної нічим себе не видає. Але від останньої відрізняється масою переваг, чим приваблює багатьох. Тканина має більш м’яку, тонку й оксамитову фактуру, яка відрізняється високою міцністю і стійкістю до природного зносу. Міцна, формостійка, не мнеться й не витягується. Особливе покриття дозволяє їй добре відштовхувати вологу і бруд. Щоправда, на темному пальті будуть дуже помітні різні порошинки, тому краще віддавати перевагу світлим моделям. Серед мінусів: необхідність у регулярному ретельному догляді й легко пошкоджується від механічних впливів.

До питання про те, яка пальтова тканина краще?
Як бачите, усі пальтові тканини мають певні переваги й недоліки. Але до трійки лідерів ми б віднесли: кашемір, твід та плащівку.

  • Кашемір — дуже ніжний, виглядає розкішно. Це про нього говорять «м’яке золото». Головним його перевагами є: міцність, легкість, хороший захист від холоду і вітру.
  • Твід — його «ялинку» ви дізнаєтеся здалеку, вона надає, навіть, най легковажному пальту діловий вигляд. Матеріал не поступається кашеміру за властивостями, і доглядати за ним простіше. Щоправда, виглядає менш дорого, але не менш оригінально.
  • Стьобана плащівка на Тінсулейті — матеріал бюджетний, але в трійку лідерів його виводять відмінні споживчі властивості. Краще за всіх захищає від найнеприємніших погодних умов. Легка, тепла, довговічна, міцна, не мнеться, легко стирається й чиститься від бруду.

2. КРІЙ ТА ДОВЖИНА ДВОБОРТНИХ ЖІНОЧИХ ПАЛЬТ

Під час вибору двобортного пальта слід орієнтуватися на основний стиль свого гардеробу. Любителі консервативного стилю оцінять класичне пальто під діловий костюм, а романтичним дівчатам подобаються розкльошені і приталені фасони.

Крій та довжина двобортних жіночих пальт

За довжиною двобортне пальто буває: довгим, міді, коротким й укороченим.

  • Провідні позиції в довгого пальта. Такий формат чудово вписується у вуличний і елегантний стиль, але він вимагає створення цілісного образу. Найбільше цінуються фасони прямого і приталеного крою. Довге пальто йде високим модницям, а дівчат невисокого зросту воно може зробити візуально ще коротше.
  • Міді (до середини литок) виглядає стримано, але зі смаком — це хіт у світі верхнього одягу. У двобортному пальті міді ви ніколи не замерзнете й будете найстильнішою. Модель піде дамам високого й середнього зросту, воно здатне гармонійно зрівноважити їх пропорції.
  • Двобортне пальто коротке — це модель до середини стегна. Такий формат чудово поєднується з будь-яким низом, тільки якщо одяг не визирає з під пальто. Найбільше така модель підійде невисоким дівчатам — вона візуально збільшить їхній ріст.
  • Вкорочене двобортне пальто виглядає сексуально і візуально подовжує ноги, але його складно комбінувати з ошатними й елегантними речами. І такий формат не для холодної погоди.

За кроєм є чотири основні варіанти: класичне пряме пальто, приталене, модель оверсайз і розкльошене двубортне пальто.

  • Пряме двобортне пальто — універсальний фасон. Візуально витягує фігуру, часто доповнюється поясом. Оптимальна довжина — до колін.
  • Приталене пальто теж досить універсальне для різних ситуацій. Фасони з високою талією є ідеальними для всіх охочих зробити акцент на грудях і відвернути увагу від повних стегон.
  • Двобортне пальто-оверсайз — це великий обсяг і масивні елементи: великі комір, кишені, лацкани. Завдяки вільній формі, пальто вдало приховує недоліки фігури.
  • Розкльошена модель привносить в образ нотку романтичності і вишуканості. Воно добре сидить за фігурою, не сковує рухи і приховує наявні недоліки. Це класичний вибір для повних жінок.

3. КОЛІР І ПРИНТ ДВОБОРТНИХ ЖІНОЧИХ ПАЛЬТ

Ідеальними кольорами для двобортного пальта є однотонні. Сучасні модельєри пропонують пальта насичених червоних, жовтих, лаймових, бірюзових, бузково-фіолетових тонів. Молоді дівчата люблять яскраві соковиті кольори, особливо що стосується укорочених моделей пальто.

Колір і принт двобортних жіночих пальт

Не виходить із моди класичний чорний і білий колір. Але більшість віддають перевагу стриманим кольорам: гірчичному, гончарної глини, світло-коричневому, холодно-сірому. Ці тони можуть похвалитися своєю індивідуальністю й бездоганним смаком. До того ж вони дають можливість доповнити пальто яскравими аксесуарами, такими, як сумочка, шарф, брошка і т.п.

Варто згадати і про оригінальні принти. Це, зрозуміло: смужка, клітина, орнамент. Вони завжди в тренді. Не виходять із моди поп-арт принти. Також актуальні геометричні візерунки і вже давно знайома «гусяча лапка». Принт на пальто значно прикрашає верхній одяг, а в ряді випадків підкреслює особливості вашого характеру, статус, настрій.

4. ДЕКОР ДВОБОРТНИХ ЖІНОЧИХ ПАЛЬТ

У двобортному пальті немає нічого зайвого. Кожна модель — сама по собі прикраса й не потребує додаткового декору. Основною його перевагою є те, що воно виглядає дорого й завжди популярне. У такому пальто «прекрасна половина» може підкреслити свою елегантність і почуття смаку, навіть, без аксесуарів.

Переважна більшість моделей має один ряд функціональних і один ряд декоративних гудзиків. Але іноді зустрічаються варіанти з двома «робочими» рядами. Застебнути таке пальто можна, як на одну, так і на іншу сторону. Класичним вважається три гудзики у вертикальному ряду, але їх може бути п’ять і навіть десять штук. У деяких моделях велика кількість великих гудзиків виглядає оригінально і привносять родзинку в образ. Серед іншого функціонального декору відзначимо капюшон і пояс.

Двобортне пальто з поясом — виділить талію, підкреслить груди і стегна. Пояс може бути тонким і широким. Модель із глибоким капюшоном прекрасно підійде для холодної пори року. Вона позбавить вас від необхідності вибору головного убору, прекрасно захистить від негоди й не зіпсує зачіску. Є ще моделі з хутром, який може бути цілісним або знімним. Двобортне пальто з хутром прекрасно комбінується з будь-яким одягом і взуттям на високих підборах. Воно робить жінку набагато привабливішою й цікавішою

Декор двобортних жіночих пальт

5. МОДНІ ДВОБОРТНІ ПАЛЬТА СЕЗОНУ ОСІНЬ-ЗИМА 2021/2022

Модне двубортное пальто — це безпрограшний варіант у виборі верхнього одягу для сезону осінь-зима 2021/2022. Воно універсально і практично. Підходить для роботи, прогулянки й неформальній зустрічі. Дозволяє створювати стильні повсякденні, строгі офісно-ділові та нарядні вечірні образи. У новому сезоні найактуальнішими відтінками модного пальта будуть: традиційний чорний і сірий колір, а також синій, теракотовий, коричневий і винний колір.

Трендовим фасоном залишається класична модель прямого і приталеного крою з великим V-подібним вирізом, Який добре поєднується з хусткою або шарфом.

Модні двобортні пальта сезону осінь-зима 2021/2022

Не залишиться осторонь і довге жіноче двобортне пальто. Розмір максі ідеально підійде високим струнким дівчатам. Носить його можна, як нарозхрист, так і під пояс.

Жіноче двобортне пальто

До речі, у сезоні 2020/2021 на подіумах з’явилися довгі пальта не тільки кашемірові, але і шкіряні.

Довгі пальта

Оригінальні кейп, пончо, накидки — усе це теж тренди майбутнього холодного сезону. Найбільш актуальними буде кейпи в короткому і класичному варіанті з коміром або без нього. Такий сміливий і стильний фасон двобортного пальта не залишить вас без уваги, підкреслить неповторність і витонченість вашого смаку.

Оригінальні кейп

Серед головних новинок сезону 2021/2022 будуть двобортні пальто без рукавів, що сильно нагадують жилетки, але все ж на порядок краще зігріють і вбережуть вас від холоду. Вони чудові в романтичних і ділових сетах, тому що роблять їх більш граничними, лаконічними і стриманими.

Двобортні пальто без рукавів