Чим відрізняються тайтси від лосин і легінсів?

Чим відрізняються тайтси від лосин і легінсів?

У сучасному чоловічому й жіночому спортивному гардеробі обов’язково мають бути спортивні штани. Тренди останніх десяти років пропонують великий асортимент оригінальних фасонів, щоби будь-яке заняття спортом на професійному або аматорському рівні і, навіть, просто активний відпочинок дарували відчуття комфорту, легкості, зручності та абсолютного захисту.

Дизайнери постаралися на славу, що б ми з вами мали можливість хорошого вибору. До того ж,вони навчилися створювати такий спортивний низ, який цілком підходить «для пиру, для світу й добрих людей». Це і класичні прямі штани, і моделі вільного крою, обтислі фасони, довгі спортивні штани, до щиколотки, з манжетами, на гумці і, навіть, з блискавкою. Але найактуальнішими моделями на сьогодні є тайтси, лосини й легінси.

Усі три позиції є різновидом спортивних штанів. Вони чудово підходять для різних видів фізичної активності, і в них багато спільного:

  • Тайтси, легінси й лосини мають аеродинамічну форму — щільно облягають тіло, у точності повторюють рельєф ніг.
  • Всі вони добре тягнуться в різних напрямках відразу, що дає змогу виконувати інтенсивні й амплітудні вправи без обмежень.
  • Не натирають у місцях вигинів і в більшості своїй мають гарну паропроникність.
  • Як і будь-яка інша спортивна екіпіровка вони досить міцні і зносостійкі, щоби витримувати великі аеробні, анаеробні й інтервальні навантаження, у тому числі: ударні, тертя, розтягнення й на розрив.

Однак, попри зовнішню й частково функціональну схожість, тайтси, легінси й лосини мають певні відмінності. Причому, найбільш сильно вони проявляються між першими і двома іншими, і менш значущі у легинсів й лосин. Отже, тема сьогоднішньої публікації — чим тайтси відрізняються від лосин і легінсів.

Пропонуємо розглянути це питання у форматі:

  1. Особливості тайтсів.
  2. Особливості легінсів.
  3. Особливості лосин.

Аналіз проведемо за такими показниками, як: ключова функція, призначення, протипоказання, довжина, конструктивні особливості, сезонність і матеріал виготовлення. В кінці, як завжди, підіб'ємо підсумки.

1. ОСОБЛИВОСТІ ТАЙТСІВ

Тайтси — це сучасні спортивні штани обтислого крою з добре вираженим компресійним ефектом. Назва походить від англійського іменника «tights», що в дослівному перекладі означає — трико, колготи, лосини (тобто річ добре облягає). Інший переклад цього слова у вигляді прикметника і прислівники (відповідно, «tight» і «tightly») означає — «щільний» або «натягнутий», «туго» або «впритул». Іншими словами річ не просто сидить щільніше звичайних колгот, а добре утягує тіло, і це є основною властивістю цих штанів.

Особливості тайтсів

Ключова функція — компресія

Постійно стискаючи тіло, компресія зберігає й повертає енергію під час розтягування й скорочення м’язів. Вона допомагає проштовхувати кров назад до серця й покращує кровообіг. У результаті зменшується навантаження на серце й судини (останні не деформуються від надмірного розширення) і підвищується загальна витривалість організму. Спортсмен швидко відновлює сили, і може підвищити результативність тренування через зниження вібрації м’язів і поліпшення пропріоцепції (відчуття своїх м’язів і тіла в просторі). Крім того, у процесі тренування тайтси постійно підтримують м’язи в розігрітому стані, що знижує ймовірність отримання м’язових травм: набряків, розривів, розтягнень.

Призначення

Компресійні штани створювалися винятково для занять спортом (практично всіма його видами), як в умовах закритих приміщень, так і на вулиці. Професіонали та любителі віддають перевагу тайтсам саме за компресію. Вона відчутно підтримує м’язи й підсилює кожен рух спортсмена. Причому, це добре відчувається в будь-якій спортивній дисципліні: на тенісному корті, марафонській дистанції, у борцівському залі, під час виконання силових і інтервальних тренувань, таких як важка атлетика, бодибілдинг, кросфіт.

Протипоказання

На відміну від медичної компресійної білизни (з чотирма рівнями компресії, де тільки перша використовується для профілактики) у спортивної компресійної білизни рівень компресії знаходиться між 0 і 1 за медичною шкалою. Тому, тайтси майже не мають протипоказань. І все ж, перед їх використанням потрібно проконсультуватися з лікарем. Є ряд запальних процесів шкіри і хронічних захворювань судин, за яких використовувати «компресію» заборонено.

Тайтси розрізняються за статтю

Тайтси розрізняються за статтю

Бувають чоловічими й жіночими, у тому числі є дорослі й дитячі моделі. Крій у таких тайтсів обов’язково враховує особливості будови тіла. Також є окрема група — тайтси унісекс — вироби з універсальним кроєм.

Розрізняються за довжиною

Компресійні штани бувають трьох видів:

  1. Довгі — це вироби до щиколотки або такі, що повністю закривають стопу. Їх часто використовують для аеробних і силових тренувань.
  2. Короткі — до колін, як шорти. Їх люблять марафонці і велосипедисти (тому, їх часто називають «велосипедки»).
  3. Середні — усе що лежить між довгим і коротким розміром, як правило трохи нижче колін. Такі тайтси популярні практично в усіх видах спорту.

Основні конструктивні особливості

  • Наявність широкого еластичного пояса, що щільно охоплює талію. Щоправда, ця опція є не у всіх моделях. Але там, де вона присутня гарантовано знімається напруга і, як наслідок, втома преса, плюс забезпечується стабільність нижній частині спини.
  • Наявність одної, двох кишень ззаду на поясі (це класичне їхнє розташування) або спереду (вкрай рідко).
  • Блискавки на гомілках для зручності надягання тайтсів. Вони присутні тільки в тренувальному варіанті компресійних штанів, в одязі для змагань вони відсутні.
  • Компресія може бути загальною або спільною з елементами зональної. У перших тайтсів максимальний рівень стиснення доводиться на щиколотки, а що ближче до поясу вона слабшає. У других все те ж саме + додається ділянки (зони) з додатковою компресією на певні м’язи.
  • Обов’язкова зональна вентиляція на ділянках із найбільшим потовиділенням (під колінами й на попереку).

Основні конструктивні особливості

Розрізняються за сезоном

Часто довжину тайтсів вибирають з оглядкою, як на вид тренування, так і на сезон.

  • Для літа й теплого осінньо-весняного періоду використовують короткі й середньої довжини тайтси.
  • Для холодного міжсезоння — довгі або середні тайтси + компресійні гольфи.
  • Для тренувань на вулиці взимку — довгі утеплені (більш щільні) тайтси з мікрофлісом всередині. У таких можна активно займатися спортом на свіжому повітрі в досить широкому діапазоні температур — від + 5 ° С до -15ºС

Матеріал виготовлення

Виготовляються тільки з високотехнологічного спортивного трикотажу на основі синтетичних і штучних волокон (вкрай рідко — з додаванням натуральних волокон, наприклад, вовни мериноса). Зазвичай до складу тканини входять: поліестер, нейлон і лайкра (остання може називатися спандекс, еластан, неолан, вориння — та всі вони дуже схожі за характеристиками). Поліестер надає матеріалу значну міцність і зносостійкість. Нейлон дозволяє штанам відмінно розтягуватися і відновлювати форму. А використання лайкри дарує компресію м’язам, анітрохи не обмежуючи їхню рухливість. Такий склад ефективно виводить піт і швидко сохне (в 10 разів швидше будь-яких натуральних матеріалів), прекрасно дихає, зігріваючи й охолоджуючі тоді, коли це необхідно. Водночас спортивна синтетика з молекулами срібла (або антибактеріальним просоченням) добре справляється з запахом поту й захищає шкіру від негативного впливу грибків.

2. ОСОБЛИВОСТІ ЛОСИН

Лосини — це вироби панчішно-шкарпеткові групи, різновид обтягувальних спортивних штанів. Ключове тут — «обтягувальні спортивні штани». Тобто, лосини, як і тайтси — це насамперед спортивний одяг. На відміну від них, легінси — це більше одяг у спортивному стилі, але детально про них ми говоримо нижче.

Уперше лосини, як вид чоловічих штанів російської армії, з’явилися в XVIII столітті. Матеріалом для їх виготовлення була оленяча або лосина шкіра (звідси й назва). Але з появою звичайних штанів, лосини надовго зникли. Друге їхнє пришестя відбулося у 80-х роках XX століття, завдяки появі такого матеріалу, як лайкра. Лосини якийсь час красувалася на модних подіумах, але дуже швидко перейшли в розряд спортивного одягу з компресійним ефектом і більше не виходили за його рамки.

Особливості лосин

Ключова функція — забезпечити зручність під час тренування

Еластична тканина й анатомічний крій лосин дозволяють штанам щільно облягати ноги, у точності повторюючи рельєф тіла. Лосини мають компресійний ефект, але не таким сильний, як у тайтсів. І все ж саме щільна посадка дозволяє спортсменові відчувати кожен свій рух і контролювати ситуацію. Їхня головна перевага:

  • Зручність — вільна амплітуда й ніяких обмежень рухів.
  • Універсальність — підходять для всіх видів аеробних тренувань у будинку, у залі й на свіжому повітрі.
  • Захист — частково захищають судини від перевантажень, водночас добре зігрівають і постійно підтримують м’язи в розігрітому стані, що знижує ризик отримання травм.
  • Комфорт — внаслідок щільної посадки, штани ефективно відводять вологу назовні і швидко сохнуть.

Призначення — спорт і активний спосіб життя

У продажу є звичайні, універсальні лосини з дуже слабким утягувальним ефектом і спеціальні моделі для конкретних видів тренувань. Перші дозволять комфортно займатися гімнастикою, ранковою пробіжкою й будь-якою активністю на благо свого здоров’я. Другі спеціально створені для бігу, фітнесу, йоги, тобто для високо інтенсивних і високоінтенсивних тренувань. Відрізняються вони насамперед складом тканини й деякими конструктивними особливостями.

Протипоказання

Через слабо виражений компресійний ефект (який зазвичай прагне більше до «0», ніж до «1» за медичною шкалою), лосини не мають протипоказань до тривалого використання в спортивному залі й за його межами. Важливо лише знаходиться в постійному русі (тобто, просто лежати й читати книгу або спати в них нездорово).

Лосини розрізняються за статтю

Лосини розрізняються за статтю

Їх можна зустріти, як у жіночому, так і в чоловічому гардеробі. Обтислі штани носять люди різних комплекцій. І власники струнких ніг і красивої фігури виглядають більш виграшно. Та худорлявим і пишним лосини також забезпечують акуратний зовнішній вигляд, особливо, якщо правильно підібрати колір, довжину, принт і доповнити за потрібним верхом. Така спортивна екіпіровка, як мінімум поліпшить настрій і підвищить самооцінку.

Розрізняються за довжиною й посадкою

Лосини бувають середньої довжини, трохи нижче колін і довгими до щиколотки. Останні можуть мати перемичку для фіксації штанин на ступні. Цей варіант спортивних еластичних штанів підходить всім дівчатам без виключення. Здебільшого жіночі лосини мають широкий пояс-резинку від 10 до 18 см і високу посадку. Такі моделі добре підкреслюють лінію талії, прикривають проблемний животик, надійно сидять і візуально подовжують ноги. Чоловічі лосини навпаки, мають середню або низьку посадку й пояс шириною до 5 см. Він може мати силіконову стрічку, щоби штани не ковзали й надійно сиділи або комплектуватися внутрішнім шнуром для додаткової фіксації.

Лосини розрізняються за довжиною та посадкою

Основні конструктивні особливості та дизайн

  • Крій може бути цілісним (безшовним) або зі вставками. Останній, за відгуками професійних спортсменок, більш зручний і практичний. Він краще враховує анатомічні особливості тіла. Щоправда, у таких лосин більше швів, але всі вони виконані за технологією flatlock (розпушувальні шви), а це означає, що вони не виступають, які не натирають і не подразнюють шкіру.
  • Вставки бувають декоративними (візуально виділяють стегна, талію, сідниці), компресійними (локальна компресія) і вентиляційними (у вигляді сіток або спеціальної перфорованої тканини). Останні розташовується в дуже активних зонах: під колінами, на попереку, сідницях, на внутрішній частині стегон.
  • Жіночі лосини середньої посадки можуть мати замість широкого пояса — силіконову стрічку.
  • Швидко розв'язати проблему нестачі обсягів «п’ятої точки» допоможуть лосини з ефектом Push Up. Підняти сідниці, зробивши їхню форму більш привабливою дозволяє спеціальний крій, наявність задніх кишень спеціальної форми або силіконові вставки з виворітного боку.
  • Потрібно віддати належне, на відміну від тайтсів, лосини представлені в дивно красивих кольорах і принтах, особливо жіночі моделі. Їхні малюнки заворожують, а дизайн привертає увагу й запам’ятовується. Це може бути: градієнт, геометрія, абстракція, анімалістичні й галактичні принти. Чоловічі лосини для тренувань випускаються різних кольорів, але найбільш популярним варіантом є темні тони з яскравими вставками.

Розрізняються за сезоном

Лосини відносять до сезонного спортивного одягу, тобто поряд із тонкими літніми варіантами є й утеплені на флісі лосини для занять спортом на вулиці в холодний період року.

Матеріал виготовлення

Є синтетика й напівсинтетика. Серед синтетики найбільш популярним матеріалом для виготовлення спортивних лосин є Biflex Elastic. Це високотехнологічна синтетика з компресійним ефектом, що забезпечує хорошу еластичність відразу в 4х напрямах. До складу спортивного трикотажу входить еластан, люрекс, мікрофібра, нейлон. Кожен із видів синтетичних волокон надає Біфлексу певні характеристики. Він гіпоалергенний, формостійкість, дихає, добре відводить вологу і швидко сохне, не боїться УФ-променів і не вигоряє. Еластичність матеріалу в чистому вигляді — від 500 до 700 %. Серед напівсинтетики популярним є суміш із віскозою, бавовною або льоном. Та за такого складу стрейчовий ефект виробу падає до рівня 200 %.

3. ОСОБЛИВОСТІ ЛЕГІНСІВ

Легінси — це різновид обтислих штанів. Вони дуже схожі на лосини й тайтси, але на відміну від них не є спортивним одягом, а належить до категорії — одяг у спортивному стилі (виняток — спортивні легінси — аналог лосин). Мають англійське походження: leggings від leg — нога. Легінси — це незмінний атрибут кежуал-стилю. Такі штани присутні тільки в гардеробі прекрасної половини людства. Їх носять жінки будь-якого віку й комплекції.

Особливості легінсів

Ключова функція — дарувати комфорт і не сковувати рухів

Легінси дуже зручні у звичайному житті як домашній одяг, а ще вони прекрасно вписуються в повсякденний вуличний гардероб (за умови правильно підібраного ансамблю).

Призначення

Обтягувальні штани ідеально підкреслюють фігуру. Їх носять, як зі спортивним взуттям, так і з взуттям на платформі або зі стійким каблуком. Вони добре поєднуються з більшістю речей жіночого гардероба і відмінно доповнюють ефектні багатошарові образи. Легінси універсальні в застосуванні — підходять для фізкультури, танців, активного відпочинку, міських прогулянок, вечірок, шопінгу. А деякі моделі цілком можна надягати й на роботу, якщо в компанії не прийнято строгий дрес-код.

Протипоказання

Якщо модель не має явного компресійного ефекту (так звані спортивні легінси), то її можна використовувати в повсякденному житті без обмежень за часом носіння.

Розрізняються за довжиною

Легінси не розрізняються за статтю — вони виключно дамська прерогатива, а ось за довжиною обтягувальні штани не так категоричні: можуть бути довгими й укороченими трохи вище щиколотки.

Легінси розрізняються за довжиною

Основні конструктивні особливості

  • У більшості випадків, легінси мають низьку й середню посадку без широкого пояса.
  • Тарпляються варіанти з задніми накладними кишенями, шлевками для ременя, різними вставками з аналогічного матеріалу, але іншого кольору, або з матеріалів іншої фактури.
  • Нижня частина штанів може бути відкритою або закінчуватися «петлею», яка використовується для фіксації за ступню.
  • Є «хуліганські» моделі штанів із рваним малюнком або розрізами на колінах, а також легінси з безліччю порізів спереду або з боків. Подібні речі носять з одягом у неформальному стилі.
  • Легінси, як і лосини, представлені у величезній різноманітності кольорів. Причому моделі можуть бути, як однотонними, так і з різноманітними малюнками, у тому числі 3D. Такі моделі роблять будь-який образ яскравим і неповторним.

Розрізняються за сезоном

Легінси — одяг сезонний. Для літа — штани з поліестеру і віскози. Для весни й осені — обтислі штани з трикотажу середньої щільності. А для холодного міжсезоння та зими — вироби зі щільного трикотажу на флісі з виворітного боку.

Матеріал виготовлення

Для спортивних легінсів використовують біфлекс, еластик, лайкру. А легінси для повсякденного використання шиють із найрізноманітніших матеріалів. Склад може бути натуральним, синтетичним або комбінованим. Основна вимога до тканини — її еластичність. Крій може бути обтислим й частково вільним. Нерідко використовують еластичний денім і вовняні тканини з добавкою лайкри або спандексу. Також є в продажу в’язані легінси. Великою популярністю користуються варіанти з еластичної тканини «під шкіру».

Підбиваємо підсумки

Отже, чим тайтси відрізняються від лосин і легінсів?

Тайтси відрізняються від лосин і легінси високим компресійним ефектом та призначенням — це виключно спортивний одяг для високо інтенсивних силових і аеробних тренувань. Лосини — це спортивний одяг із низьким компресійним ефектом (компресія — між «0» і «1» за медичною шкалою). А легінси — це обтислі штани в спортивному стилі: для будинку, міста, активного відпочинку, вечірок.

Тайтси виготовляють тільки з високотехнологічної синтетики. Матеріал для лосин і легінсів — це синтетичний і комбінований склад (у випадку з легінсами він може бути максимально близьким до натурального).

Універсальні спортивні лосини відмінно підходять для всіх видів аеробних тренувань у будинку, в залі й на свіжому повітрі. У них буде комфортно займатися гімнастикою, ранковою пробіжкою й будь-якою активністю для свого здоров’я. Але якщо ви вибрали конкретний вид спорту, зверніть увагу, що є лосини для високо інтенсивних і низько інтенсивних тренувань.

Легінси не підходять для спорту, але для будинку, міста й активного відпочинку - це ідеальний варіант. Вони дозволяють створювати ефектні кежуал образи. Також на ринку можна зустріти спортивні легінси. Вибираючи такі, обов'язково звертайте увагу на склад тканини. Він вкаже для якої активності підходять ці обтислі штани.

Нижче ми публікуємо зведену таблицю особливостей кожних штанів.

Таблиця особливостей кожних штанів