Як відрізнити чоловічий спортивний костюм від жіночого?

Як відрізнити чоловічий спортивний костюм від жіночого?

Завдяки функціональності, зручності та універсальності спортивний костюм є популярним вибором як спортсменів, так і людей абсолютно не пов'язаних зі спортом. Індустрія моди пропонує унісекс моделі та комплекти для різних статей. І якщо для перших характерний нейтральний дизайн, вільніший крій та відсутність явних ознак жіночого та чоловічого одягу, то в останніх – все навпаки. При цьому, як відрізнити чоловічий спортивний костюм від жіночого - знають далеко не всі.

А знання цих відмінностей допоможе безпомилково:

 • Визначати, де одяг «для нього», а де – «для неї».
 • Розрізняти функціональні особливості чоловічих та жіночих костюмів, які підвищують комфорт та безпеку тренування.
 • Відповідати спортивному протоколу, який наказує певну форму одягу для чоловіків та жінок.
 • Вибрати костюм, який найкраще відповідає індивідуальним уподобанням та стилю.

Особливості чоловічих спортивних костюмів.

Попри те, що чоловічі та жіночі спортивні костюми можуть мати багато спільних рис, є кілька унікальних особливостей, які притаманні лише чоловічим спортивним костюмам.

Особливості чоловічих спортивних костюмів

 • По-перше, фасон штанів: більш прямий крій, може бути трохи ширшим у стегнах та ногах, щоб забезпечити свободу рухів при виконанні вправ з обтяженнями.
 • По-друге, великі розміри. Чоловічі спортивні костюми часто мають великі розміри, щоб відповідати кремезним фігурам чоловіків.
 • По-третє, міцність. Спортивний одяг для чоловіків відрізняється більшою міцністю та зносостійкістю, щоб витримувати більш інтенсивне фізичне навантаження.
 • По-четверте, наявність каптура. Дуже практичний елемент спортивного костюма з огляду на те, що чоловіки часто тренуються на відкритому повітрі в прохолодну погоду.
 • По-п'яте, стиль. У чоловічих спортивних костюмах він зазвичай більш строгий та класичний, ніж у жіночих. Його головне завдання посилити враження мужності та брутальності власника. Досягається це кроєм, матеріалами, забарвленням, деталями.

Особливості жіночих спортивних костюмів.

Жіночі спортивні костюми розроблені з огляду на специфічні потреби жінок під час занять спортом. І головна відмінність цього одягу полягає в тому, що він спроєктований з урахуванням анатомічних особливостей жіночого тіла. Це означає, що класичний жіночий спортивний костюм має підкреслено фігурну посадку, щоб краще відповідати жіночим формам.

Особливості жіночих спортивних костюмів

Крім того, жіночі спортивні костюми можуть мати функціональні елементи та вставки. Функціональні елементи у верхній частині – це спеціально розроблені бюстгальтери, які забезпечують надійну підтримку грудей під час фізичних навантажень. У нижній частині - це штани (капрі або легінси) з високою посадкою та широким поясом, які забезпечують додаткову підтримку живота та попереку. До вставок відносять push-up наповнювачі, що візуально покращують форму і надають додатковий обсяг бюсту, сідницям або стегнам.

Крім того, жіночий спортивний костюм має привабливіший дизайн. Дизайнери пропонують традиційні фасони у нових інтерпретаціях. Розроблено широкий ряд моделей толстовок та штанів. У fashion індустрії з'явився термін «спорт-шик», який виділяє окремий напрямок у сегменті спортивного одягу. Це костюми спортивного крою - не стільки для тренувань, як для повсякденного носіння, які органічно вписалися в стиль кежуал.

Основні відмінності чоловічих та жіночих спортивних костюмів.

Якщо не брати до уваги унісекс комплекти, то класичні чоловічі та жіночі спортивні костюми можуть відрізнятися за такими параметрами, як:

 1. колір, стиль та деталі;
 2. склад тканини;
 3. пошиття (крій та лекала);
 4. комплектація.

1. Як чоловічий спортивний костюм відрізняється від жіночого за кольором, стилем та деталями?

Традиційно чоловічі спортивні костюми представлені в темних та спокійних кольорах, таких як: чорний, синій, сірий, зелений тощо. У жіночих вони яскравіші та живіші: червоний, рожевий, фіолетовий, помаранчевий, салатовий і т.д. Стиль жіночих костюмів - такий самий яскравий і різноманітний, тоді як у чоловічих він традиційніший і консервативніший. Щодо деталей, то костюми для прекрасної половини можуть мати більше декоративних елементів, таких як: вишивка, аплікації, рюші, декоративні застібки, додаткові кишені. Чоловічі костюми - мінімалістичніші, без зайвого декору.

Основні відмінності чоловічих та жіночих спортивних костюмів

Однак, сучасні тенденції в моді та спорті заохочують свободу вибору та вираження індивідуальності. Тому, багато спортивних брендів виробляють костюми з універсальними дизайнами та кольорами, які підходять як для чоловіків, так і для жінок. У таких випадках, відмінності між чоловічими та жіночими спортивними костюмами можуть бути мінімальними або відсутні зовсім залежно від конкретного виробника та моделі.

Також слід врахувати, що у продажу є клубні та командні спортивні костюми. Ті та інші мають свої особливості в дизайні та кольоровій гамі, які відображають загальний стиль клубу чи спортивної команди.

2. Чим відрізняється склад тканини чоловічого та жіночого спортивного костюма?

Чоловічий та жіночий спортивні костюми можуть відрізнятись за складом тканини, хоча це не є обов'язковим правилом. Традиційно для сильної половини спортивні костюми можуть бути виконані з більш "важких" та міцних матеріалів, таких як поліестер чи нейлон. Також вони можуть мати велику щільність, що робить одяг більш зносостійким та довговічним.

На відміну від чоловічих, жіночі спортивні костюми можуть бути виконані з більш "легких" та еластичних матеріалів, до складу яких входить лайкра або спандекс. Крім свободи рухів та приємних тактильних відчуттів, такий трикотаж має підвищену формостійкість.

Чим відрізняється склад тканини чоловічого та жіночого спортивного костюма?

Також зазначимо, що останніми роками світові виробники спортивного одягу випускають костюми, спеціально розроблені для жінок, але з тих самих матеріалів, що й чоловічі моделі. Зрештою, якісна тканина для спортивного костюма має бути функціональною, міцною, приємною до тіла та довговічною, щоби забезпечувати оптимальні умови для занять спортом. А ось сам склад трикотажу може бути різним і залежить від призначення спортивного костюма.

Наприклад, для бігу або тренувань на свіжому повітрі часто використовуються спортивні костюми з поліестеру або поліаміду з додаванням еластану. Вони - легкі, еластичні, добре виводять піт і швидко сохнуть. А для контактних видів спорту використовують костюми з поліестеру та бавовни. Такий спортивний одяг міцний, добре дихає і витримує інтенсивні навантаження.

3. У чому різниця між кроєм чоловічого спортивного костюма та жіночого?

Чоловічі та жіночі спортивні костюми відрізняються за кроєм. Під час пошиття застосовуються лекала, що враховують анатомічні особливості статей. Жіночі спортивні костюми зазвичай мають приталений крій, вигнуті лінії, що враховують форми тіла: вузькі плечі, підкреслену талію, ширші стегна. В той час як чоловічі костюми мають більш прямі лінії, що пов'язано з меншою вираженістю форм тіла сильної половини.

У чому різниця між кроєм чоловічого спортивного костюма та жіночого?

Розмір обох статей також суттєво відрізняється. Зазвичай, жіночі спортивні костюми мають більш короткі рукави та штанини, а також вужчі розміри, ніж чоловічі. Також жіночі костюми можуть мати більший діапазон розмірів, враховуючи різноманітні типи фігур. Водночас спорт індустрія пропонує багато варіантів унісекс-моделей, які підходять і для чоловіків, і для жінок. Такі комплекти мають більш схожий крій та дизайн.

4. У чому різниця між комплектацією чоловічого спортивного костюма та жіночого?

Чоловічі та жіночі спортивні костюми відрізняються не лише за кроєм, а й за комплектацією. Остання залежить від виду спорту та функціональних вимог, але в цілому, включає основні та додаткові елементи. До основних відносять верхній та нижній одяг. Додаткові - це аксесуари, взуття та захист.

У чому різниця між комплектацією чоловічого спортивного костюма та жіночого?

Звичайним верхом класичних спортивних костюмів вважається кофта (костюм двійка). У деяких випадках комплектація може включати футболку (реглан, светр), жилет чи куртку. Чоловічі та жіночі моделі мають різну довжину рукавів та форму вирізу горловини. Крім того, жіночі речі можуть мати більш підкреслену талію та більш вигнутий крій.

Класичний низ спортивних костюмів - це штани. Чоловічі та жіночі моделі також відрізняються за довжиною та формою. У жіночих більш завужений крій і вища талія. Крім того, спортивні штани для прекрасної половини можуть бути виконані у вигляді легінсів. А ще, замість штанів можуть використовуватись шорти. У жіночих моделей вони мають більш коротку довжину і звужений крій.

Жіночі моделі

На чоловічому та жіночому взутті, захисті та аксесуарах ми не будемо докладно зупинятися. Скажімо лише, що всі вони також відрізняються за розміром, кроєм, кольором та дизайном. Тому перед покупкою варто ознайомитись із вимогами та рекомендаціями для конкретного виду спорту.