Як обрати лижний костюм?

Як обрати лижний костюм?

Катання на лижах чи сноуборді - найпопулярніший вид зимового відпочинку. Якщо ви збираєтеся підкорити снігову трасу вперше, знадобиться відповідна екіпіровка. І якщо ви ще не придбали таку, Freever розповість як обрати лижний костюм.

Так, його можна спробувати замінити іншою одежею. Проте ми не радимо цього, якщо не хочете зіпсувати свій зимовий відпочинок. На лижному схилі доведеться багато рухатися, присідати і навіть падати. А робити це в звичайному пуховику чи в спортивних штанах - сумнівне задоволення. Якими б якісними не були ці речі, в горах вони не здатні забезпечити вам належний захист та комфорт.

ЩО ТАКЕ ЛИЖНИЙ КОСТЮМ ТА ЯКІ ВАРІАНТИ ЦЬОГО ОДЯГУ ІСНУЮТЬ?

Лижний костюм - це спеціальна екіпіровка для занять активними зимовими видами спорту. Існує три варіанти лижного одягу.

  1. Гірськолижна куртка й штани - це завжди актуальні комплекти, які можна комбінувати, наприклад, використовувати короткий верх для швидкісних спусків або подовжений - для бігових лиж.

  2. Цілісний гірськолижний комбінезон - оригінальний, цікавий і зручний в катанні формат екіпіровки, який забезпечує 100% захист від проникнення снігу. Правда відвідування туалету в такому одязі - це те ще випробування.

  3. Напівкомбінезон на лямках в поєднанні з лижною курткою - такий тандем цікавий тим, що він надійно утримується на тілі та додатково захищає частину торсу від снігу.

Лижний костюм

Головні вимоги, що пред'являються до лижних костюмів - це екологічність, мала вага і функціональність. Виготовлений за спеціальною технологією одяг має водовідштовхувальні властивості, зігріває в морози, відмінно відводить вологу. Еластична тканина не сковує рухів, при цьому вона достатньо міцна на розрив. Костюм має анатомічно-правильний крій і, зазвичай, мінімалістичний вигляд.

Він буває різним за призначенням, тому обирають його взалежності від виду активності. Що мається на увазі? Існують 5 основних напрямків гірськолижного катання: гірські лижі, сноуборд, фрірайд, бігові лижі та скітур (проходження маршрутів по пересіченій місцевості, яка має підйоми й спуски).

  • Шанувальникам фрірайду підійде не надто теплий лижний костюм з мембрани вільного крою.

  • Якщо ж ваше хобі - це лижні походи, то екіпірування має бути багатошаровим (правило «капусти»). Тобто, нижній шар - це термобілизна. Середній - утеплювач, наприклад, толстовка. А зовнішній - захисний: тонка лижна куртка й штани.

  • Прихильникам гірських лиж або сноуборда, пропонуєм придбати лижний одяг з мембрани з високим показником водонепроникності. Він надійно захистить від опадів у вигляді дощу і снігу. Причому, якщо для сноуборда потрібен костюм більш вільного крою, то для швидкісних спусків - одяг, що добре облягає.

  • Шанувальникам бігових лиж радимо звернути увага на одяг Softshell. Софтшел тканина - це багатошаровий матеріал, що зовні нагадує нейлон, а зі зворотної сторони - фліс. Лижний костюм софтшелл має оптимальні експлуатаційні характеристики: він добре зігріває, ефективно відводить вологу, чудово вентилює, надійно захищає від вітру та опадів. Для аеробного виду спорту, якими є бігові лижі, кращого одягу годі й шукати.

Вартість зазначеної екіпіровки вище звичайних курток й штанів, та їх особлива функціональність, якість і довговічність повністю виправдовує витрати на них. Вигідно придбати лижний костюм можна наприкінці сезону, коли ціни на лижний одяг супроводжують приємні знижки.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ, КОЛИ ОБИРАЄШ ЛИЖНИЙ КОСТЮМ?

Лижний одяг має бути зручним й комфортним. Тканина з якої він пошитий повинна бути достатньо еластичністю, щоб не сковувати рухів. Коли обираєте екіпірування, звертайте увагу на наступне:

  1. Матеріал верху.
  2. Модель костюма.
  3. Утеплювач підкладки.
  4. Якість швів і фурнітури.
  5. Конструктивні особливості.

1. МАТЕРІАЛ ВЕРХУ.

В першу чергу необхідно перевірити, що тканина добре захищає від води і дозволяє шкірі дихати. Саме ці властивости притаманні «мембранам», завдяки їх спеціальній структурі. Показники зазначаються на бирках у вигляді напису, наприклад 5000 / 5000. Чим більше перша цифра, тим надійніше захист від води. Чим більше друга, тим вище дихаючі здатності мембрани (тобто швидше випаровується волога і ви менше потієте).

Як вибрати лижний костюм

Одразу постає питання: як визначитися з водонепроникністю? Візьміть до уваги наступни цифри:

  • Показник до 3 000 мм вважається базовою величиною. Така мембрана переживе «морську пиляку»: це може бути як дрібний дощик, так і невеликий сніг. Костюм з такої тканини підійде для початківців.

  • Показник від 3 000 до 5 000 мм означає, що перед вам лижний одяг, який легко витримає середньої інтенсивності дощ та сніг.

  • Показник від 5 000 до 10 000 мм - це надійний захист від сильного дощу і мокрого снігу. У такому костюмі можна легко падати, не хвилюючись, що він промокне.

  • Від 10 000 мм до 20 000 мм і вище - це екстремальний рівень захисту, який витримує будь-які опади. Одяг з такої тканини підходить для дуже активних лижників, фрирайдеров і професійних спортсменів.

Як визначитися з паропроникністю?

  • Від 5 000 до 10 000 гр / м ² - низька паропроникність: лижний костюм для помірного катання.

  • Від 10 000 до 15 000 гр / м ² - середня паропроникність: одяг для походів в гори, скелелазіння, спусків на лижах і катання на сноуборді.

  • Від 15 000 до 20 000 гр / м ² і вище - висока паропроникність: такого класу речі витримують високо інтенсивні навантаження, наприклад, біг на лижах на швидкість і довгі дистанції.

2. МОДЕЛЬ КОСТЮМА.

Виробники пропонують широкий або приталений крій. І ось тут увага! Занадто широкі костюми збільшують опір повітрю - це не найкращий варіант, коли катаєшся на швидкість. А надто приталений варіант буде не таким теплим. Отже радимо обрати такий розмір, який дозволить одягти під низ теплу кофту (пам'ятаєте правило «капусти»!)

3. УТЕПЛЮВАЧ ПІДКЛАДКИ.

А очь тут можливі 3 варіанти:

  1. Лижний костюм без утеплювача (або зовсім мало).

  2. Одношаровий лижний костюм (з невеликою кількістю утеплювача).

  3. Двошаровий лижний костюм (має подвійний шар утеплювача).

Перший варіант передбачає обов’язкове використання окремих речей (це може бути кофта чи толстовка або щось на зразок них). Цей варіант зручний, якщо катання на лижах буде займати лише невелику частину вашого відпочинку в горах. Маючи роздільну екіпіровку, ви завжди зможете скомпонувати різний наряд для прогулянок.

Другий варіант - для професіоналів. Лижний костюм не повинен бути надто теплим, якщо ви плануєте розсікати гірські схили з ранку до вечора. Високоінтенсивна їзда - це величезна кількість теплової енергії. Тому утеплювача в вигляді одного шару Тинсулейт (штучний аналог пуху) буде цілком достатньо для підтримування оптимального мікроклімату під одягом.

Третій варіант придатний для неспішних прогулянок (якщо звісно ви не збираєтеся намилити лижі в Антарктиду).

На які показники орієнтуватися?

  • Утеплювач щільністю 60-80 гр / м2 - для невеликого і середнього морозу.

  • Утеплювач щільністю 80-100 гр / м2 - для низьких температур.

  • Вище 100 гр / м2 - для екстремальних умов.

4. ЯКІСТЬ ШВІВ ТА ФУРНІТУРИ.

Тут все просто: будь-які кнопки, липучки та бліскавки повинні легко застібатися і розстібатися. Фронтальні блискавки мають бути вологозахисними (такі ламіновані спеціальною плівкою), а їх «собачки» повинні мати зручний брелок. Круто, якщо ваш костюм пошито за безшовною технологією з'єднання тканин. Та, якщо це не так, зверніть увагу на шви - вони мають бути повністю проклеєні.

Лижна куртка

5. КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ.

До них відносять наступне:

  • Ділянки вентиляції у вигляді вентиляційних клапанів або блискавок в паховій зоні та інших частинах штанів і куртки.

  • Подвійні регульовані манжети - це еластичні внутрішні, з отворами для великих пальців і регульовані зовнішні манжети.

  • Снігозахисна спідниця на куртці з системою фіксації на штанах для додаткової теплоізоляції і захисту від вологи й снігу при падіннях.

  • Накладки, що посилюють деякі ділянки костюма - це нашивки з щільної тканини на колінах, ліктях, плечах та в місцях найбільшого тертя.

  • Внутрішні і зовнішні кишені для телефону, документів, страховки, карти схилу, скі-пасу та інших корисних дрібниць.

  • Капюшон, що відчіпляється (зазвичай такий регулюється у двох площинах) та високий комір, що захищає від вітру і холоду.

Ось і все. Сподіваємося, наші рекомендації були вам корисні, і ви зможете легко обрати лижний костюм самостійно.

Якщо бажаєте мати високотехнологічну лижну екіпіровку (до речі за розумну цінуі) і гарно виглядати на схилі, відвідайте інтернет-магазин freever.ua. Лижні костюми Freever - «обирають очима»! Вони доречні на схилі та у місті. Класний дизайн, преміальний зовнішній вигляд, функціональність, адекватна вартість.

Провідний український виробник одягу і аксесуарів для спорту та активного відпочинку пропонує великий вибір різних фасонів і кольорів гірськолижних комплектів одягу для чоловіків, жінок і дітей. Спортивні вироби продумані до дрібниць: мають найкращі полотна, досконалий крій, якісну і зручну фурнітуру. Тканини дихають, не пропускають вологу і холод. А завдяки високій якості мембрани одяг забезпечує максимальну свободу рухів. Переходьте в магазин і оберіть свій лижний костюм прямо зараз.