Як обрати лосини для фітнесу і чим вони відрізняються від легинсів?

Як обрати лосини для фітнесу і чим вони відрізняються від легинсів?

Мистецтво бути в хорошій формі - це справжня наука про здоров'я, красу, правильне харчування, гармонійний розвиток тіла і душі. В цьому сенсі фітнес - доволі ефективний інструмент, який дозволяє отримати високі результати.

Ми розповімо, як правильно обрати лосини для фітнесу, в яких буде зручно тренуватися. А ще відповімо на питання: «Чим легінси відрізняються від лосин?». З нього і почнемо.

В ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ ЛЕГІНСАМИ І ЛОСИНАМИ?

В чому різниця між легінсами і лосинами

Обидва терміни визначають різновид обтягуючих штанів, які дуже схожі зовні. Не відразу зрозумієш в чому різниця між легінсами і лосинами. Але вона є. Перші мають англійське походження, leggings від слова leg - нога. Цей вид штанів є незмінним атрибутом кежуал-стилю і присутній тільки в гардеробі прекрасної половини людства. Їх носять жінки будь-якого віку і статури. Доречі, «легінси» з одного і «леггінси» з двома буквами «Г» мають рівні права.

А ось лосини можна зустріти як у жіночому, так і у чоловічому гардеробі. Вони так і не вийшли за рамки спортивного одягу, хоча від самого початку такими і не були. У XVIII столітті штани, що обтягували тіло, виготовляли з оленячої або лосиної шкіри (звідси і назва). Їх створювали як вид чоловічих парадних шкіряних штанів для російської армії за прикладом обмундирування Прусського королівства. Довгий час вони були обов'язковою частиною костюма для урочистих заходів, а потім їх змінили штани.

Сучасні лосини

Сучасні лосини сьогодні відносять до виробів панчішно-шкарпеткові групи. Вони відомі більше як спортивний одяг для чоловіків і жінок. Є моделі для бігу, акробатики, силових та інших видів спорту. А є звичайні лосини на кожен день. Вони більше підходять для підлітків і молоді.

Крім гендерної відмінності лосини відрізняються від легінсів матеріалом і кроєм. Зазвичай їх виготовляють з еластичних штучних тканин. Одяг щільно стискає тіло. А от легінси шиють і з натуральних, і зі штучних матеріалів. Крій може буди як обтислим, так і частково вільним.

ЧОМУ ДЛЯ СПОРТУ ЛОСИНИ КРАЩЕ?

Вони підходять для різної статури і забезпечують акуратний зовнішній вигляд як худорлявому, так і повному тілу. Еластична тканина та анатомічний крій дозволяють штанам щільно прилягати до тіла і повторювати рельєф м'язів. Саме щільна посадка дозволяє відчувати кожен рух і контролювати ситуацію. Це дає можливість тренуватися на повну силу, з найвищою швидкістю.

ЯК ВИБРАТИ ЛОСИНИ ДЛЯ ФІТНЕСУ?

Якісна екіпіровка допомагає не тільки тренуватися, а й мотивує. Ринок пропонує великий асортимент за матеріалом, щільностю, кольором і фасоном. Та обирати слід не тільки за зовнішнім виглядом. Існують певні правила.

Перше правило.
Не використовуй для фітнесу той одяг, в якому тобі комфортно вдома.


Легінси або лосини в складі яких переважає натуральна нитка - практичні в повсякденному носінні, але зовсім не підходять для фітнесу, оскільки легко вбирають і погано відводять піт. А тренуватися в мокрому - не комільфо.

Правило друге.
Роби ставку на високотехнологічну синтетичну тканину.


Наприклад, із суміші поліестеру і спандекса. Перший відповідає за міцність тканини, а другий за її еластичність. Такий матеріал не дасть вам промокнути, оскільки швидко відводить і випаровує вологу. А ще дозволяє тілу легко дихати.

Правило третє.
Не буває універсального спортивного одягу: для кожного виду спорту - свої лосини.


Для занять йогою потрібен максимально простий і зручний одяг: верх - обтислий топік або бра середньої підтримки. Низ - необтягуючі і по можливості позбавлені швів або з плоскими швами легінси вільного крою. Оптимальний варіант - штани афгані.

Для силового тренінгу - щільні лосини з добре вираженими компресійними властивостями. Чим щільніше тканина, тим краще вона утримує м'язи під великих навантажень. Також компресійні лосини підтримують терморегуляцію тіла.

Для бігу або менш інтенсивних тренувань - не сильно обтягуючі лосини з тонкої тканини із середньою посадкою.

Для більш інтенсивних занять, де присутні суперсети для ніг і сідниць з присіданнями, випадами, нахилами і стрибками - довгі або укорочені лосини середньої щільності з високою талією і широким поясом.

НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПРИ ВИБОРІ ЛОСИНИ?

Щоб тренуватися в лосинах було комфортно, при їх виборі зверніть увагу на крій, розмір, матеріал. Колір та дизайн - теж мають значення.

Крій.
Лосини бувають цілісними або зі вставками. Перші - не дуже зручні в носінні: сидять не так щільно через що часто сповзають. Другі - більш еластичні і краще утягують тіло. Вставки бувають декоративні, сітчасті (для вентиляції) і компресійні (для підтримки). Останні розташовується в дуже активних зонах: на сідницях, на передній й бічній частині стегна.

На що звернути увагу при виборі лосини

Розмір.
В правильно підібраному розмірі ви практично не будете відчувати лосин (це як ефект другої шкіри). Легінси трохи більше або на розмір менше будуть створювати дискомфорт. Перші - сповзати, другі - перетягувати тіло, натирати і погіршувати кровообіг.

Матеріал.
Для високо інтенсивних тренувань обирайте компресійні лосини з поліестеру або спандекса. Останній у різних виробників може називатися як еластан, неолан або ворін. Тканина з синтетичної нитки на основі поліуретанових каучуків не поступається за своїми естетичними характеристиками аналогам з природних волокон. Та вона значно перевершує їх по зручності використання і простоті догляду.

Еластичність матеріалу в чистому вигляді - від 500 до 700%. В суміші з віскозою, бавовною або льоном - це 200%. Спандекс сам по собі дуже легкий, міцний і гладкий матеріал. А разом з поліестетром покращуються його дихаючи і еластичні характеристики. Він відмінно поглинає і відводить вологу. Залежно від щільності або складу тканини лосини зі спандекса і поліестеру можуть володіти різним ступенем компресії. Стягуючі властивості добре підтримують м'язи і створюють ефект мікромасажу. Це значно знижує втомлюваність м'язів і дозволяє домогтися максимального тренувального ефекту.

Зручність
Якщо є велика кількість вставок, зверніть увагу на те, що б шви не створювали дискомфорту. Лосини не повинні просвічуватися. Обираючи свій розмір, приміряйте та спробуйте глибокий присід: штани не повинні сповзати з талії нижче допустимої норми.

Довжина, дизайн і колірна гамма.
По довжині лосини бувають: до коліна, до щиколотки або десь між ними. Дизайнери продумують різні колірні рішення і декоративні вставки, які можуть візуально виділити лінію стегон, талії, сідниць або навпаки менше акцентувати на них увагу.

Сподіваємося, використовуючи наші рекомендації, ви без зусиль зможете обрати лосини для фітнесу. До речі, хороший їх вибір представлений в нашому інтернет-магазині. У категорії «Одяг для фітнесу» представлені багатий асортимент брендового спортивного одягу для чоловіків і жінок. Хлопці знайдуть тут рашгарди, футболки, чоловічі лосини для тренування. А дівчата всілякі моделі топів, кроп-топів, лосин а також легінси і капрі.