Як обрати сучасний пуховик?

Як обрати сучасний пуховик?

Якщо зима не гріє, настав час придбати пуховик! У тих, хто буде купувати його вперше, напевно, виникне питання: «Як обрати сучасний пуховик і де його краще купити?» Сподіваємося, наша інформація допоможе вам у цьому.

ЧОМУ САМЕ ПУХОВИК?

Коли потрібно впоратися з найбільш суворими кліматичними умовами, складно знайти рішення краще, ніж пухова куртка. Норвежці називають її королем одягу. Власне вони ж і придумали її, ще в XVI столітті. Стародавні жителі північної частини країни набивали одяг гагачим пухом, що давало їм можливість жити і полювати в умовах субарктичного клімату. Однак, офіційно вважається, що перший стьобаний пуховик винайшов американський дизайнер і засновник однойменної торгової марки одягу Едді Бауер, в 1940 році в Сіетлі.

Куртка из холлофайбера

Основні переваги сучасного пуховика:

  • Мала вага.

  • Відмінна теплоізоляція.

  • Не промокає і забезпечує хороший повітрообмін без втрати тепла.

  • Універсальний, практичний, довговічний одяг.

  • Багата колірна гамма і різноманітний дизайн.

Єдиний недолік - ціна: верх з натурального пуху коштує дорого і не кожному по кишені. Але сучасні технології запропонували гідну альтернативу у вигляді штучного наповнювача.

Заради справедливості треба сказати, що куртки з наповнювачем холлофайбер, синтепух або Тинсулейт не є справжніми «пуховиками». Та сьогодні це вже умовність, оскільки термін «пуховик» став загальною назвою цілої групи верхнього одягу, які мають спільні ознаки (ми їх вказали в основних перевагах пуховиків). До того ж штучні замінники пуху спеціально створені для «роботи» в дуже жорстких погодних умовах. За теплоізоляційними характеристиками «синтетика» ні в чому не поступається натуральному пуху, а в практичному використанні навіть перевершує його.

Виробники утеплених курток ніколи не приховують склад і співвідношення наповнювача: він вказаний на етикетці виробу. Тому, обираючи пуховик, завжди можна дізнатися: це натуральний пух або його штучний аналог.

Отже, перше на що звертаємо увагу - це склад.

1. ЯК ОБРАТИ ЯКІСНИЙ ПУХОВИК, І ЩО КРАЩЕ ШТУЧНИЙ АБО НАТУРАЛЬНИЙ НАПОВНЮВАЧ?

Враховуючи, що повітря є поганим провідником тепла, головна функція утеплювача - це створити надійний повітряний прошарок між зовнішнім середовищем і тілом. З цим завданням обидва наповнювачі справляються на відмінно.

Пуховик с натуральным наполнителем

Натуральний пух - на бирці вироби зазначено Down (пух).

Натуральний пух - надлегкий і чудово утримує всередині себе велику кількість повітря. Його теплоізоляційні характеристики оцінюють за показником пружності Fill Power (його ще називають коефіцієнтом набивання). Він відображує здатність пуху відновлюватися після стиснення. Чим вище цей показник - тим якісніший пух. Якщо на бирці або етикетці вказано значення Fill Power нижче 400, то це погана якість пуху.

  • Від 400 до 450 - середня якість.

  • Від 500-750 - відмінна якість.

  • Від 750 до 950 - найвища (ексклюзивна) якість пуху.

На жаль, виробники не завжди вказують показник Fill power. У таких випадках його можна перевірити візуально: просто стисніть ділянку пуховика і відпустіть - якісний наповнювач швидко розправитися.

Пух може бути розбавлений пером. Склад наповнювача зимового пуховика дорівнює десь 80-90% пуху і 20-10% пера. У демісезонному варіанті цей показник складає приблизно 70/30 або ще менше: отже така куртка в мороз не зігріє.

Кращим натуральним пухом вважається пух особливих порід білих гусей. Найгіршим - качиний. В обох випадках його збирають тільки під час природної линяння птиці. У дорослого білого гусака - всього 40 г чистого пуху. Решту об'єму складає пір'я. Ось чому натуральні пуховики такі дорогі.

Тим, хто не бажає переплачувати за натуральний наповнювач, але прагне стати власником легкого і теплого верхнього одягу, ми радимо придбати пуховик з штучного наповнювача.

Штучний пух - на бирці вироби зазначено Thinsulate, Hollow fiber або Sintepon.

Пуховик на синтепоні служитиме 3-4 роки. Куртка на холлофайбері - до 10 років. А термін експлуатації «Тинсулейта» - становить близько 10 років. Всі 3 наповнювачі створені на основі поліефірних волокон, та мають наступні переваги:

Штучний пух Thinsulate

  • Гіпоалергенні, тобто такі, що не викликають алергічних реакцій.

  • Відмінно зберігають тепло.

  • Дуже легкі.

  • Мають відмінний повітрообмін.

  • Не вбирають запахи і добре тримають форму: не злежуються і не збиваються.

  • Речі з використанням таких наповнювачей можна зберігати в складеному або розправленому вигляді.

  • Не схильні до ураження кліщами або грибками.

  • Не вимогливі в догляді: легко переносять ручне або машинне прання.

  • Швидко сохнуть.

Окрім переваг є і недоліки. Їх всього 2:

  1. Штучний пух майже не вбирає вологу. То якщо не бажаєте отримати ефект сауни, вдягайтесь по погоді.

  2. Матеріал накопичує статичну електрику - може знадобитися обробка антистатиком.

У всіх трьох зазначених нами штучних наповнювачів співвідношення тепломісткості до щільності і ваги утеплювача - приблизно однакове. Тому, обираючи пуховик з штучного наповнювача орієнтуйтеся на наступні показники:

  • 100 г / м2 витримують до - 7С.

  • 150 г / м2 витримують до - 15С.

  • 200 г / м2 витримують до - 25С.

Наступне, на що варто звертати увагу - це матеріал верху.

2. ЯК ОБРАТИ ПУХОВИК ЗА ПІДКЛАДОМ І ВЕРХОМ?

Найпоширеніший варіант верху і підкладки - це синтетичні тканини. Їх отримують з трьох основних матеріалів які мають свої переваги і недоліки.

  1. Поліамід - м'який еластичний, але міцний матеріал. Легко відпирається, швидко сохне і не линяє. Основними поліамідними тканинами з яких шиють пуховики є: нейлон, таслан і джордан. Остання це 100% поліестер з тонкою поліуретановою обробкою. Тканина «дихає» набагато краще ніж нейлон і Таслан.

    Мінуси поліамідних тканин:

    • Електризуються.

    • Не дихають (у випадку з нейлоном).

    • Видають характерний шарудливий звук.

    • Погано тримають тепло.

    • Легко забруднюються.


  2. Поліефір - дешевше поліаміду, міцний і приємний на дотик. Добре дихає, не тягнеться, не вигорає на сонці та не горить. З ним можна не хвилюватися за кошлання й зачіпки. До поліефірних тканин відносять: поліестер, мікрофібру, акрил.

    Недоліки поліефірних тканин:

    • Електризуються.

    • Погано дихають.


  3. Поліуретан - з нього виробляють замінник натуральної шкіри, так звану «екокожу». Матеріал не мнеться, не деформується, не боїться вологи, витримує невеликі низькі температури

  4. До недоліків відносять залежність еластичності й міцності тканини від температури: на сильному морозі екошкіра може потріскатися.

Що б тканину отримала додаткові захисні властивості її піддають додатковій обробці. І це наступний критерій, на якій потрібно звернути увагу.

ЯК ОБРАТИ ПУХОВИК ЗА МЕТОДОМ ОБРОБКИ ТКАНИНИ?

Як обрати пуховик за методом обробки тканини?

Додаткова обробка поверхні тканини дозволяє їй не пропускати воду і холодний вітер. Самий «стародавній» спосіб - вощіння. Інший, більш прогресивний метод - використання гідрофобних просочень. Та самий передовий варіант - це мембрана.

Головні переваги мембранної тканини - відмінний захист від вологи і відмінна паропроникність, тобто здатність вільно пропускати випаровування тіла назовні. Варіацій мембранних тканин безліч: Сімпотекс, Гортекс, Кардура і ін.

Найдешевший варіант - двошарові мембрани. Та вибирати сучасний пуховик краще з 2,5 або тришарової мембрани. Так, така коштує дорожче, але і зношується набагато менше.

Для щоденного використання досить буде мембрани з наступними показниками:

  • захист від вологи - 10-15 мм водяного стовпа;

  • паропроникність - від 5000 до 7000 г / м2.

НА ЩО ЩЕ ЗВЕРНУТИ УВАГУ?

Довжина, форма, колір, конструктивні особливості, дизайн та деталі - все це також впливає на вибір верхнього одягу.

Довжина пуховика.
Виробники випускають пуховики трьох видів:

  • Короткі: довжина моделей на 10-20 см нижче попереку. Такі можуть виступати як самостійним одягом, так і в якості додаткового шару утеплення. Короткі пуховики добре поєднуються з штанами, джинсами, спідницями і сукнями.

  • Середні: довжина до середини стегна. Класний варіант, коли звичайне пальто не подобається або воно не є частиною вашого стилю.

  • Довгі: до коліна або нижче - непогана альтернатива шубам.

Вибір того чи іншого варіанту залежить від ряду умов, в тому числі: від кліматичної зони і способу життя. Тим, хто часто проводить час в машині, будуть зручні короткі пуховики. У холодному кліматичному поясі найпрактичніші - середні і довгі моделі.

Форма пуховика.
І за цим параметром також є великий вибір: округлий силует (оверсайз), прямий, приталений та з поясом. До речи, с пуховик з поясом може бути як коротким, так і довгим.

Колір пуховика.
Для міста більш універсальними будуть моделі чорного, темно-синього, сірого і темно-коричневого кольору. З такими дуже легко комбінувати інші речі.

Якщо є бажання урізноманітнити зимовий образ використовуйте світлі кольори, наприклад: хакі, молочний, відтінки бежевого. Вони виглядають дуже ефектно. Та пам'ятайте, яскравий пуховик - це не базова річ: використовувати його кожен день буде складно. Такий має бути в гардеробі за умови, що є ще один - нейтральної кольорової гами.

Конструктивні особливості, дизайн і деталі.
Завжди привертають увагу не зовсім стандартні моделі пуховиків, наприклад, із застібками у вигляді великих гудзиків або з молнією, розташованою збоку. Багатий вигляд мають стьобані моделі у велику клітину або з прямокутними блоками. А от дрібна сітка у вигляді ромбів або квадратів «читається» погано і програє на тлі інших.

Зверніть увагу на підкладку: у якісних пуховиків вона також прострочена, щоб наповнювач не збивався. Фурнітура: молніі повинні застібатися одним рухом, добре якщо поверх них є захисна планка. Шви повинні бути рівними, симетричними і міцними. Манжети - подвійними: на гумці або що регулюються.

Пуховики для міста відрізняються від моделей для активного відпочинку. Останні мають двошарову конструкцію, снігозахисну спідницю і капюшони без хутра.

ДЕ КУПИТИ ЯКІСНИЙ І НЕДОРОГИЙ СУЧАСНИЙ ПУХОВИК?

Звичайно в Freever!
В інтернет-магазині freever.ua на вас чекає величезний вибір моделей і фактур: короткі, довгі, яскравих тонів і спокійних кольорів, з капюшоном та без, для чоловіків, жінок і молоді. Обираючи одяг українського бренду, ви отримуєте сучасний, якісний, легкий і теплий верх за розумною ціною.