Спортивний топ: як вибрати спортивне бра для фітнесу?

Спортивний топ: як вибрати спортивне бра для фітнесу?

Спортивний топ: як вибрати спортивне бра для фітнесу?

  • У чому користь спортивних топів?

  • Види спортивних бра.

  • Як вибрати спортивне бра для фітнесу?

  • Визначаємось з розміром: дії до і підчас примірювання.

Якщо ви в поле ваших інтересів входять танці, фітнес, аеробика або інші види активного спорту, у вас обов'язково має бути спортивним топ. Тому що інтенсиві рухі здійснюють сильний вплив на груди: вони різко зміщуються в різних напрямках, завдаючи масу незручностей в процесі тренувань. Без надійної фіксації грудей ослабляються связки Купфера (це всього 2 шара з'єднувальної та не самої еластичної тканини, утримуючи бюст у грудної клітині). В результі маємо сильний дискомфорт й біль. І чим більше розмір грудей, тем сильніше муки.

До недавнього часу проблему вирішували за допомогою еластичних бинтів або використовуючи подвійні бюстгальтери. Сьогодні спортивна індустрія пропонує спеціально підтримуючу білизну. Її називають фітнес-топ, спортивне бра або спортивний бюстгальтер. Воно допомогае обійти закон гравітації, отримати задоволення від спортивних тренувань та активних видів відпочинку.

У ЧОМУ КОРИСТЬ СПОРТИВНИХ ТОПІВ?

Ті, кому доводилося утягувати груди за допомогою бинтів, щоб зайнятися бігом, кінною їздою або танцями, знає наскільки це не комфортно. Навіть подвійний ліф не здатний надійно фіксувати груди під час активних рухів. Анатомічна будова жіночих грудей сильно відрізняється від чоловічої - в них відсутні м'язи. А зв'язки й шкіра не здатні гасити коливання, які можуть досягати до 8-10 см в різних напрямках. Спортивний топ повністю вирішує цю проблему, але тільки в тому випадку, якщо білизна підібрана правильно.

У чому користь спортивних топів?

І ось тут є дві новини:


  • Гарна полягає в тому, що виробники пропонують широкий асортимент розмірів.

  • А погана - далеко не всі жінки можуть впоратися з підбором фітнес-бра (навіть ті, хто в спорті не перший рік).

Наша довідка.
Вперше спортивні бюстгальтери з'явилися в середині 70-років минулого століття. Компанія Glamorise Foundations, що займалася розробкою білизни для пишних жінок, випустила в 1975 році перший комерційно доступний спортивний топ, спеціально для гри в теніс. Але білизна не стала універсальною. І тоді 3 американки, які захоплюються бігом, запропонували свій варіант спортивного бра - Jogbra (від англійського jogging - біг розслабленою стопою). Проект теж не був ідеальним, але отримав комерційний успіх, і приніс її творцям мільйонні статки. Але по-справжньому інноваційні топи були створені тільки в 2001 році, коли американська торгова марка нижньої білизни Playtex вивчила біомеханіку жіночих грудей.


На сьогодні фітнес-топ - в числі лідерів продажів серед спортивного одягу. Він виключає коливання грудей і надійно захищає її від обвисання. Серед інших не менш важливих переваг виділимо наступні:


  • Спортивний топ не натирає шкіру. Це стало можливим завдяки безшовної конструкції або використанню технологій з гладкими швами. До того ж вся наявна фурнітура ніяк не контактує з тілом.

  • Фітнес-бра не накопичують вологу. Багатофункціональна тканина з якої виготовляють спортивну білизну ефективно вбирає піт, відводить його назовні і швидко сохне. Тіло під бра завжди залишається сухим, яким би інтенсивним не було тренування.

  • Зручна посадка. Правильно підібрана білизна щільно прилягає до тіла. Бретельки рівномірно розподіляють навантаження по спині. Топ надійно підтримує і утягує груди, не дає їй «розплескатися» при різкій зміні напряму рухів тіла.

ВИДИ СПОРТИВНИХ БРА

Спортивні топи відрізняються по конструкції, ступеню підтримки і матеріалу тканини.

Конструктивно фітнес-бра бувають трьох видів:

  1. Компресійні (або стягуючі) топи ідеально підходять для грудей невеликих розмірів. Ліф не має чашок, і виглядає як укорочена майка. Еластичний матеріал щільно прилягає і фіксує груди від переміщення.

  2. Недолік: неправильно підібраний (на розмір менше) компресійний топ створює надлишковий тиск на верхню часто грудей, травмуючи шкіру декольте.

    Компресійні топи

  3. Інкапсулюровані (або підтримуючи) топи підходять для всіх жінок, але особливо для власниць великого бюста. Конструкція з чашечками з нееластичної тканини підтримує груди окремо, не вчиняя на них тиск. Такий топ можна носити тривалий час. Його зручно одягати і знімати, оскільки застібається він під грудьми або на спині.

  4. Недолік: є свої складності з підбором потрібного розміру. Частково це пов'язано з анатомічною особливістю грудей.

    Інкапсулюровані топи

  5. Комбіновані спортивні топи - це вдале поєднання стягуючого і підтримуючого ефекту.

  6. Комбіновані спортивні топи

За рівнем підтримки грудей спортивні топи бувають:

  1. Light Support (легка підтримка) - для туристичних походів, йоги, пілатесу, стретчинга, тобто не інтенсивних занять.

  2. Medium Support (середня підтримка) - для силових занять, фітнесу, бігу.

  3. High Support (сильна підтримка) - для інтенсивних тренувань: теніс, верхова їзда, кроссфіт, спринтерські відстані.

Різниця за матеріалом тканини.

Існує 2 варіанти: з бавовни (90% cotton, 10% elastan) або з синтетичної тканини. В останньому випадку як правило, це сумішевий склад: еластан + бавовна, поліестер + еластан чи інші варіанти.

Головні вимоги, що пред'являються до спортивних топів це: міцність, еластичність, добра відведення вологи, поліпшена вентиляція, відсутність усадки після прання, здатність добре відновлювати форму після деформацій, гіпоалергенність, легкість.

Якщо бажаєте отримати максимум комфорту і задоволення від тренування - вибирайте топ з дихаючої синтетики. На бірці буде вказано: Moisture wicking, Coolmax або Drifit.

Що до бавовняних бра, то вони хоч і виглядають як спортивні, але по факту не є такими. Вони ідеально підходять для домашнього використання, йоги і дихальних практик, тобто не для активних тренувань. Трикотаж добре вбирає вологу і утримує її в собі. Інтенсивно тренуватися в такому топі - не комфортне, оскільки відсутній ефект терморегуляції. Крім того отримати ефективну підтримку грудей теж не вийде.

ЯК ВИБРАТИ СПОРТИВНОЕ БРА ДЛЯ ФІТНЕСУ?

«Правильний» топ не відволікає на себе увагу і не створює дискомфорту. При його виборі зверніть увагу на наступне: розмір грудей, рід фізичної активності, конструкцію бретелей, а також на ширину пояса.

Розмір грудей:

  • Для грудей невеликого розміру (з розміром чашок звичайних бюстів А і В) вибирайте компресійний топ.

  • Для грудей з чашечками від С й вище ідеально підійдуть інкапсулюровані спортивні бра.

  • Комбіновані спортивні бюстгальтери підходять взагалі всім.

Рід фізичної активності:

  • Для пілатеса, велосипеда, лижної прогулянки, стрейчингу та йоги можна вибирати моделі без компресійного ефекту, інкапсулюційного топа із середнім рівнем підтримки буде цілком достатньо.

  • Для аеробних навантажень, танців, верхової їзди, кроссфіта та бігу - компресійні або універсальні топи в високим рівнем підтримки грудей.

Конструкція бретелей.

У спортивних бра бретелі завжди широкі. Їх головне завдання - рівномірно розподілити навантаження на плечі і спину. Чим ширше бретелі, тим менше тиск вони роблять, тим краще сидить топ і комфортніше тренуватися під час динамічних вправ. Можуть мати амортизуючі поролонові прокладки і комплектуватися гачками для фіксації їх між собою.

Ширина пояса.

Важлива конструктивна частина топа, яка проходить під грудьми. Саме на пояс лягає левова частка підтримки грудей. Чим він ширший - тим краще ефект.

Як вибрати спортивное бра для фітнесу?

ВИЗНАЧАЄМОСЯ ЗА РОЗМІРОМ: ДІЇ ДО Й ПІДЧАС ПРИМІРКИ.

До примірки.

Перед замовленням онлайн зніміть 2 розміри:

  • Виміряйте напівобхват грудей (вимірювальна стрічка повинна охоплювати виступаючі частини грудней і бути паралельною підлозі.

  • Виміряйте обсяг під грудьми.

Порівняйте результат вимірювань з таблицею міжнародного розмірного коду бренду і визначте в ній свій розмір. Якщо ваш розмір знаходиться в діапазоні двох сусідніх, дзвінок менеджеру магазину допоможе уточнити інформацію.

Визначаємося з розміром топа

Якщо ж на сайті вказані розміри у вигляді літер AА, А, B, C, D, E, F, потрібно розрахувати повноту чашечки, як то: обхват грудей - обсяг під грудьми. У вас вийде різниця, яку потрібно порівняти з таблицею розмірів:

  • 10 см — AА;
  • 12,5 см — А;
  • 15 см — B;
  • 17,5 см — C;
  • 20 см — D;
  • 22,5 см — E;
  • 25 см — F.

Під час примірки.

Топ може сидіти абсолютно комфортно в статичному положенні, але в динаміці доставляти незручності. Тому обов'язково спробуйте його в дії під час примірки. Як варіант ви можете виконати вправу, яке з високою ймовірністю допоможе з'ясувати ступінь комфорту речі:

Одягніть бра, сядьте навпочіпки, опустивши руки на підлогу. З такого положення вистрибніть вгору, одночасно розкинувши ноги і руки в сторони. Повторіть вправу кілька разів. Вона імітує рух грудей під час бігу.

Також не забудьте перевірити щільність прилягання поясу бра до тіла (він не повинен тиснути або сидіти вільно) і наскільки зручно користуватися застібкою.

Тепер, коли Ви знаєте, як вибрати спортивне бра для фітнесу, саме час застосувати навички на практиці. Freever.ua приготував великий вибір спортивних топів на всі випадки життя. Переходьте за посиланням і підберіть річ до душі. Також бренд пропонує бриджі, легінси, майки, кроп-топи та інші товари для комфортного тренування.