У якому одязі краще займатись у тренажерному залі?

У якому одязі краще займатись у тренажерному залі?

Активна турбота про своє здоров'я, що включає: правильне харчування, фізичну активність, відмову від шкідливих звичок, догляд за тілом і розумом. Це тренд на здоровий спосіб життя. Останніми роками інтерес до ЗСЖ значно зріс. Як мінімум він покращує якість життя, як максимум - сприяє продовженню його тривалості.

Невіддільною та важливою частиною ЗСЖ є спорт та фізкультура. При цьому, тренуватися можна в домашніх умовах, на вулиці та у спортивному залі. Очевидними перевагами останнього є: незалежність від погоди, комфортні умови, безпека, величезний вибір обладнання, професійний супровід.

Однак, щоб бути в тренді й тримати себе в гарній формі, необхідно не тільки придбати абонемент у фітнес-клуб, але й продумати гардероб для тренувань. Стильний та функціональний спортивний одяг додатково мотивує відвідувати зал. А відчуття комфорту та впевненості у своєму зовнішньому вигляді – ключовий фактор у досягненні бажаних цілей.

Якщо ви все ще не визначилися, що одягти в тренажерний зал, не хвилюйтесь! Про те, яким має бути одяг для спортзалу, ми говоримо в цій статті. З неї ви дізнаєтесь:

  • Яким має бути одяг для спортзалу?
  • Які матеріали актуальні для спортивного екіпірування?
  • Температурний комфорт.
  • Зручні комплекти спортивного одягу для зали.
  • Зовнішній вигляд: колір, принт, дизайн
  • Взуття для тренування у залі.
  • Види чоловічої та жіночої спідньої білизни для спортзалу.
  • Висновки.

Яким має бути одяг для спортзалу?

Найголовніше - спортивний одяг має відповідати виду тренування. І чудово, що в тренажерному залі немає дрес-коду, та відсутні будь-які вимоги до екіпірування, крім одного – обов'язково змінне взуття. Тому, багато в чому вибір одягу для спортзалу залежатиме від ваших індивідуальних потреб та уподобань. При цьому слід враховувати кілька важливих критеріїв.

Яким має бути одяг для спортзалу?

  1. Комфорт та підтримка. Спортивний одяг має бути еластичним, щоб забезпечити широкий діапазон рухів. Для прекрасної половини важливою умовою використання спортивного бра. Він забезпечує додаткову підтримку грудей, запобігаючи їх зайвому руху, і як наслідок – можливому пошкодженню тканин молочної залози. Для занять з обтяженням обох статей важливо використовувати компресійний одяг. Крім підтримки він покращує кровообіг, допомагає прискорити процес відновлення після тренування, зменшивши набряки та запалення у м'язах.
  2. Повітропроникність та відведення вологи. Спортивний одяг для залу має вільно дихати, ефективно відводити піт назовні та швидко сохнути. Це дозволяє зберігати відчуття сухості та свіжості, навіть, за високої інтенсивності тренувань та потовиділення.
  3. Відповідний розмір. Вибирайте спортивний одяг, що відповідає вашому розміру. Не беріть варіанти з перспективою "я схудну" або "на виріст" - у них не комфортно. У неправильно підібраному розмірі таке екіпірування не виконуватиме свою функцію.
  4. Дизайн. Спортивний одяг для залу має бути привабливим. Вибирайте такий, який підкреслюватиме ваші переваги та приховуватиме недоліки, не порушуючи своєї функціональності.
  5. Безпека. Матеріал одягу не має викликати алергію чи подразнення. Шви повинні бути плоскими, такими, що не натирають шкіру. А фурнітура - зручною і не травмонебезпечною.
  6. Невибагливість у догляді. Спортивні речі часто доводиться прати. І дуже зручно, коли вони не вимагають вибору спеціальних м'яких порошків та делікатних режимів прання.
  7. Якість. Вибирайте одяг перевірених брендів. Такі речі довше зберігатимуть свої властивості та не втратять форму, навіть, після багаторазового прання.

Важливою складовою комфорту є матеріал спортивного екіпірування. Крім високої якості, спортивний трикотаж має бути паро- та повітропроникним. Про це – у наступному пункті.

Які матеріали актуальні для спортивного екіпірування?

Спортивний одяг для тренажерного залу може бути виготовлений з різних видів трикотажу, як на натуральній, так і на синтетичній основі. Найбільш поширеними є високотехнологічні дихаючі тканини, що забезпечують комфорт та підтримку під час тренувань. Найчастіше у їх складі більшу частину займає поліестер.

Поліестер - один із найпопулярніших матеріалів для виробництва спортивного одягу. Легкий та міцний, дозволяє шкірі дихати та зберігати комфортний рівень вологості. Зносостійкий та швидко сохне.

Деякі види спортивного трикотажу також включають еластин і лайкру. Обидва забезпечують тканині високу еластичність і формостійкість, що дозволяє одягу краще сидіти на тілі та не обмежувати рухи.

Які матеріали актуальні для спортивного екіпірування?

Натуральні тканини, такі як бавовна або бамбук, також використовуються у спортивному трикотажі, але не в чистому вигляді, а у відсотковому співвідношенні із синтетикою. Натуральні волокна мають високий рівень гігроскопічності, тобто добре вбирають піт. А постійний контакт із мокрою футболкою – відчуття не з найприємніших. Тому такий спортивний одяг використовується переважно для фізичних вправ низької інтенсивності, наприклад, для занять йогою, каланетикою.

При виборі одягу для тренажерного залу обов'язково зверніть увагу на речі з технологіями:

  • Nike Dri-FIT - має властивості швидкого висихання. Це базова технологія усієї лінійки спортивних речей популярного бренду.
  • Adidas Climacool - це технологія вентиляції та волого відведення. Речі запобігають переохолодженню та перегріву під час активних тренувань.
  • Demix MOVI-force – спортивний одяг з компресійним ефектом. Покращує кровообіг та зменшує м'язову втому під час тренувань та змагань.
  • Freddy D.I.W.O. Абревіатура D.I.W.O. розшифровується як "Dry In Wet Out" (сухий усередині, вологий зовні). Технологія тканини забезпечує швидке виведення вологи, що допомагає зберегти відчуття сухості та комфорту під час тренування.
  • Тканини з антибактеріальною обробкою – Silverescent від Lululemon та SilverFresh від Polartec. Запобігають розмноженню бактерій, грибків на поверхні тканини та, як наслідок – неприємних запахів.

Температурний комфорт

Оптимальний температурний комфорт у тренажерному залі може залежати від багатьох факторів, включаючи: вид спорту, інтенсивність тренування, вологість і температуру повітря в приміщенні, а також індивідуальні переваги.

Температурний комфорт

Загалом, для більшості людей комфортною температурою у тренажерному залі вважається значення в діапазоні 18-22 °C. Однак, якщо ви займаєтеся інтенсивними кардіо-вправами, то можливо вам буде комфортніше за більш прохолодних умов. У такому разі спортивний одяг потрібно вибирати з матеріалів, які можуть забезпечити належний рівень терморегуляції. Наприклад, для занять у холодному залі можна вибрати спортивний костюм на флісовій чи мікрофлісовій основі. А для більш інтенсивних тренувань і занять у звичайному тренажері завжди вибирайте легший та повітропроникний одяг.

Зручні комплекти спортивного одягу.

Інвестиції в якісне та високотехнологічне спортивне екіпірування окупляться у тренажерному залі та допоможуть запобігти травмам. Ви вже знаєте, що її вибір має відповідати типу тренування. Також важливо, щоб речі відповідали вашому розміру, були функціональними, зручними, не сковували рухів, добре тяглися в чотирьох напрямках одночасно і не просвічувалися.

Зручні комплекти спортивного одягу

Оптимальні та найбільш зручні чоловічі варіанти одягу для занять спортом у залі:

  • олімпійка;
  • спортивний костюм;
  • майка, футболка, рашгард;
  • спортивні штани, шорти, легінси;
  • легкі та дихаючі кросівки з гарною підтримкою.

Оптимальні та найбільш зручні жіночі варіанти одягу для занять спортом у залі:

  • олімпійка;
  • спортивне бра;
  • футболка, майка, топ, рашгард;
  • спортивні комплекти для фітнесу;
  • спортивні штани, шорти, велосипедки, штани;
  • легкі та дихаючі кросівки з гарною підтримкою.

Зовнішній вигляд: колір, принт, дизайн.

Вже давно доведено – те, що ми носимо, впливає на те, як ми працюємо. Так, зовнішній вигляд у спорті – не найголовніший, але далеко й не останній фактор, який впливає на результати тренування. Не можна недооцінювати психологію кольору, принту та дизайну. Вони потужна сила: підвищують настрій, рівень енергії, продуктивність, мотивацію, впевненість у собі, концентрацію. А це обов'язково позначиться на тренувальному процесі.

Зовнішній вигляд: колір, принт, дизайн

Наприклад, червоний колір здатний збільшити частоту серцевих скорочень. Це означає, що вибір червоного вбрання для тренування може допомогти підвищити продуктивність, якщо ви займаєтеся високоінтенсивними видами тренувань. Чорний часто асоціюється з домінуванням та перемогою. Вибір чорних легінсів або шортів здатний підвищити вашу впевненість і драйв змагань, підштовхуючи працювати в залі більш старанно. А нейтральні (тілесні) кольори сигналізують мозку розслабитись. Вони ідеально підходять для низько інтенсивних відновлювальних тренувань, таких як йога та розтяжки.

Принти та дизайн можуть бути важливими факторами при виборі спортивного одягу. Наприклад, контрастні вставки, яскраві лінії та візерунки, окрім красивого зовнішнього вигляду, можуть візуально коригувати фігуру у бік більш досконалої. А принт з логотипом може показати іншим вашу приналежність до команди або прихильність до певного бренду та його стилю, що поєднує зручність, функціональність і модний вигляд.

Загалом вибір кольору, принту та дизайну спортивного одягу для залу є суб'єктивним і залежить від особистих уподобань. Головне, щоб екіпірування було функціональним, комфортним і відповідало вимогам конкретного виду спорту. І не забувайте про правильний підбір спортивного взуття.

Взуття для тренувань у залі.

Для ефективних та безпечних занять у тренажерному залі вам потрібне спеціальне взуття. Воно повинно відповідати вашим індивідуальним потребам та типу тренування. Наприклад, для бігу рекомендуються кросівки з надійною фіксацією стопи та гарною амортизацією, яка знижує навантаження на суглоби та зменшує ризик отримання травм. А для йоги – легкі, гнучкі капці, що забезпечують достатнє зчеплення із підлогою.

Взуття для тренувань у залі

Ось кілька рекомендацій для вибору спортивного взуття для тренажерного залу, який підійде для занять Тай-Бо, аеробікою, джампінгом, фітнесом.

  1. Спробуйте кілька моделей та брендів, щоб знайти ту пару, яка підходить саме вам.
  2. Зверніть увагу на амортизацію. Хороше спортивне взуття має забезпечувати достатню підтримку та захист для ваших ніг та суглобів.
  3. Переконайтеся, що спортивне взуття не ковзає та забезпечує гарне зчеплення зі підлогою.
  4. Зверніть увагу на вентиляцію. Заняття у тренажерці бувають інтенсивними, і ногам потрібно добре дихати.
  5. Переконайтеся, що взуття добре сидить на нозі та не натирає. Посадка має бути досить щільною, але не надто тугою.

Для більш продуктивного та безпечного тренування при виконанні вправ з використанням штанги (присідання, жими, станова тяга тощо) вам знадобиться спеціальне взуття для силового тренінгу - штангетки. Вони забезпечують міцну підтримку стопи та стабільність під час виконання вправ з важкими вантажами. Мають тверду підошву та жорстку бічну опору, яка запобігає скручуванню та згинанню стопи під час тренувань. Верх може шнуруватись або закриватися на липучках. Не залежно від конструкції верху, важливо вибирати правильний розмір штангеток, щоб забезпечити оптимальну підтримку і комфорт при виконанні вправ.

Nike, Adidas, Reebok, Asics, New Balance, Puma – відомі спортивні бренди, що пропонують величезний асортимент спеціалізованого взуття для тренажерного залу. Як і спортивний одяг, взуття цих брендів забезпечує комфорт та покращує результати тренувань.

Види чоловічої та жіночої спідньої білизни для спортзалу.

Важливо пам'ятати, що вибір спідньої білизни для спорту залежить від виду спорту, індивідуальних уподобань та особливостей тіла. Існує безліч видів чоловічої та жіночої спідньої білизни, які можуть забезпечити комфорт та підтримку під час фізичних навантажень. Ми наведемо приклади найпоширеніших:

Жіноча спідня білизна для спорту:

  1. Спортивний бра. Забезпечує підтримку грудей та знижує ризик травм під час інтенсивних тренувань.
  2. Труси-сліпи. Легкі й вільно дихають. Бувають середньої та високої посадки. Добре забезпечують комфорт під час активних фізичних навантажень. Підходять для більшості видів спорту, включаючи фітнес, біг, теніс та інші.

Види чоловічої та жіночої спідньої білизни для спортзалу

Існує кілька видів ступенів підтримки спортивного бра. Для низькоінтенсивних тренувань (йога, пілатес) достатньо вибрати бра з мінімальною підтримкою (low-impact sports bra). Для середньоінтенсивних тренувань (біг, стрибки, теніс) - слід віддати перевагу бра з середнім ступенем підтримки (medium-impact sports bra). Для високоінтенсивних - краще взяти бра з максимальною підтримкою (high-impact sports bra). А для надінтенсивних видів спорту (бодибілдинг, кросфіт) - бра з екстремальною підтримкою (extreme-impact sports bra).

Чоловіча спідня білізна:

  1. Труси-брифи. Вони щільно обтислі. Добре утримують статеві органи у фіксованому положенні. Відрізняються від сліпів наявністю гульфіка попереду та трохи вищою посадкою. Забезпечують комфорт та підходять для занять спортом, пов'язаних із меншою фізичною активністю.
  2. Боксери. Комфортна модель, яка не обмежує рухів і забезпечує вентиляцію. Добре підходять для занять бодибілдингом, йогою, фітнесом.

Матеріал білизни повинен бути повітропроникним та таким, що швидко сохне. Труси мають покривати всю область промежини без складок, щоб не створювати дискомфорт при русі. Білизна має бути відповідного розміру, щоб не здавлювати, не обмежувати рухи, але забезпечувати достатню підтримку, для запобігання можливих травм. Виходячи з цих факторів, найкращими для тренувань у залі є труси зі спеціальних спортивних матеріалів, таких як поліестер або спандекс, зі вставками, що добре підтримують статевий орган (для чоловіків). Також можна розглянути варіанти з антибактеріальною обробкою, які допомагають запобігти появі неприємного запаху.

Висновки

Від того, як ви виглядаєте і відчуваєте себе в залі, залежить спортивний результат. Однак, коли йдеться про спортивний одяг, не жертвуйте стилем заради комфорту. Пам'ятайте, що функціональність та комфорт – на першому місці, а колір та дизайн – на другому.

Спортивний одяг для зали - це завжди анатомічний крій, технологічні тканини, плоскі шви, всілякі вентиляційні та компресійні вставки. Спідня білизна та верхній одяг мають вільно дихати, ефективно відводити вологу та швидко сохнути, бути міцними та зносостійкими, не сковувати рухи, забезпечувати належний рівень підтримки, бути гігієнічними та гіпоалергенними. Цього дозволяє досягти сучасний спортивний трикотаж на основі поліестеру або з додаванням натуральних волокон (поліестер + бавовна). Одяг з бавовни чи льону не підходить для регулярних тренувань. Ці матеріали добре вбирають піт, але довго сохнуть; дихають, але не підтримують комфортної температури.

Щоб досягати максимальних результатів на тренуваннях, купуйте брендові речі. Спробуйте спортивний одяг FREEVER та станьте найкращою версією себе! Колекція популярного українського виробника включає широкий асортимент спортивного одягу для бігу, йоги, фітнесу та інших спортивних дисциплін. Бажаємо вам відмінного тренування та крутих спортивних результатів!