Як вибрати міський рюкзак?

Як вибрати міський рюкзак?

Переставши бути атрибутом тільки мандрівників, туристів і спортсменів, рюкзак міцно увійшов у побут міського жителя. Його переваги очевидні: не обмежує мобільність; великий обсяг речей у ньому нести легше, ніж у звичайній сумці; найнеобхідніші предмети завжди поруч; спині і плечам зручно. та головне — руки вільні й легко можуть управляти, наприклад, смартфоном або електросамокати. До речі, саме ера мобільних гаджетів значною мірою сприяла популяризації міських рюкзаків.

Як вибрати міський рюкзак, з яким забирущий вояж муніципальними вулицями буде максимально комфортним? Усе дуже просто. Купівля заплічної сумки для міста не стане проблемою, якщо знати, на що звертати увагу під час вибору.

  1. Тип конструкції.
  2. Оптимальний розмір.
  3. Що повинно бути всередині.
  4. Надійність, ергономіка й комфорт.
  5. Популярні моделі міських рюкзаків від провідних аутдор-брендів.

1. ТИП КОНСТРУКЦІЇ МІСЬКОГО РЮКЗАКА

За конструкцією рюкзаки бувають двох видів: безкаркасні й каркасні. Своєю чергою каркасні діляться на напівжорсткі й жорсткі (з підвісною системою на алюмінієвій рамі). До останніх, відносяться в основному, альпіністські та туристичні рюкзаки великого обсягу, тому, у рамках цієї статті ми їх не розглядаємо. Залишаються два типу:

  1. безкаркасний рюкзак, його ще називають — м’який;
  2. каркасний напівжорсткий рюкзак, його ще називають — анатомічний.

Популярні моделі міських рюкзаків

Як випливає з назви м’який рюкзак не має жорстких елементів каркасу. Виріб зшитий із міцної тканини у вигляді мішка. У нього є лямки, перегородки, зовнішні і внутрішні кишені. Обсяг рюкзака невеликий (до 30 л), але для непередбачених покупок, несподіваних походів і екскурсій — його цілком достатньо.

  • Переваги: невелика власна вага, у складеному вигляді займає мало місця.
  • Недоліки: вимогливий до якості укладання речей, не зручний для важкої ноші.

Тип конструкції міського рюкзака

Широке поширення набув каркасний напівтвердий рюкзак. У його спинку інтегрована алюмінієва (рідше пластикова) пластина. Вона надає виробу вертикальну жорсткість і дозволяє зберігати форму незалежно від характеру поклажі. Через цю конструктивну особливість каркасні рюкзаки часто називають «анатомічними». Обсяг виробів від 30 до 130 літрів.

  • Переваги: рюкзак не вимогливий до якості укладання речей, рівномірно розподіляє вагу, дозволяє переносити вантаж із прямою спиною.
  • Недоліки: певним недоліком є щільне прилягання до спини носія. У певних умовах це може викликати переохолодження спини й поперекового відділу.

2. ОПТИМАЛЬНИЙ РОЗМІР МІСЬКОГО РЮКЗАКА

У рюкзаків є свій розмір — це обсяг виробу. Вимірюється в літрах. Залежно від типу активного відпочинку підбирається свій «літраж»:

  • Для тривалих піших походів — 80–140 літрів.
  • Тижневий похід — 60–80 літрів.
  • Похід на вихідні — 40–60 л.
  • Похід одного дня — 20–40 л.

Оптимальний розмір міського рюкзака

Для міських джунглів не потрібен великий обсяг — цілком достатньо 30 літрів. Найпопулярнішими є моделі на 20–25 літрів. Цього обсягу цілком достатньо для розміщення всіх тих речей, які ми зазвичай беремо із собою, виходячи на прогулянку в місто, вирушаючи на роботу або збираючись в одноденну заміську поїздку. Міські рюкзаки відносять до категорії «ручна поклажа». З ними зручно штурмувати громадський транспорт, вони легко вміщаються в більшості камер зберігання й дуже комфортні під час перельотів.

Вибираючи міський рюкзак для дитини, не варто купувати річ «на виріст». Кожному віку — свої параметри. Висота спинки має строго відповідати зросту дитини та її віку.

Міський рюкзак для дитини

3. ЩО МАЄ БУТИ ВСЕРЕДИНІ МІСЬКОГО РЮКЗАКА

Внутрішній простір у сучасних рюкзаках поділено перегородкою. Залежно від розмірів аксесуара їх може бути кілька. Практично всі напівжорсткі моделі мають відділ для ноутбука — від 14” до 17”. Він завжди розташований у спинці рюкзаку — тут найжорсткіше й безпечне місце.

Що має бути всередині міського рюкзака

Для додаткового захисту відділ ущільнюють і підсилюють. Нерідко його відокремлюють від решти обсягу. А деякі виробники розташовують низ кишені для ноутбука на 2 см вище дна рюкзака — це додатково захищає кути лептопа в разі падіння сумки на підлогу. Використання відділення для ноутбука в якості кишені для гідратора робить рюкзак більш універсальним у застосуванні.

Міські рюкзаки

Якщо раніше рюкзаки мали кишені для телефону, зарядки і плеєра, плюс вихід для навушників, то сучасні моделі, крім усього цього, обов’язково доповнюють відділеннями для смартфона, повербанка і планшета. Найбільш просунуті моделі можуть запропонувати опцію «сонячна батарея».

Просунуті моделі міських рюкзаків

Всередині міського рюкзака досить місця для змінного одягу, також є велика кількість сітчастих кишень для туалетного приладдя, відділень-органайзерів для зберігання «канцелярії», карабіни для ключів. Усе це дозволяє отримати швидкий доступ до навіть дуже дрібного предмета.

Вміст міського рюкзака

Зверніть увагу на наявність корисних дрібниць. Вони зустрічаються далеко не у всіх моделей, але в рази збільшують зручність користування. До них відносять:

  • Товсті багатошарові стінки, що не бере ніж.
  • Потаємні кишені для дрібниць і документів. Власник завжди легко дістане речі, злодій ніколи.
  • Відділення для сонцезахисних окулярів у вигляді жорсткого кейса.
  • Петлі- «антизлодій», що блокують бігунок блискавки.
  • Слайдери блискавок з отворами для замків.
  • USB-порт на лямках, щоби заряджати смартфон на ходу від повербанка всередині.

4. НАДІЙНІСТЬ, ЕРГОНОМІКА І КОМФОРТ МІСЬКОГО РЮКЗАКА

Вибираючи рюкзак, звертайте увагу на деталі — вони формують враження про якість виробу. Добросовісний виробник не буде економити, навіть, на найменшому, адже на долю міського рюкзака випадає досить випробувань. Очевидно, що цей продукт має бути легким, міцним і зручним у догляді. Саме тому використання надійної фурнітури й щільних, зносостійких матеріалів, як у туристичних побратимів — абсолютно виправдано.

    Комфорт міського рюкзака

  • Подивіться, на якість швів. Звичайні нитки — це ознака поганої якості. Краще за інших підходять лавсанові (поліефірні) нитки: вони міцні, не гниють, менше стягують шви.
  • Для пошиття рюкзаків використовують штучну й натуральну шкіру, а також зносостійкий текстиль — поліестер і нейлон (Оксфорд, Кордура). Матеріали не пропускають пил, не бояться води й добре чистяться від бруду.
  • Особлива увага до фурнітури. Тракторний і металевий тип блискавки — не найкращий варіант: зубці часто ламаються. Блискавки повинні бути крученими рулонними: вони довго тримають зуби і відмінно працюють на криволінійних поверхнях.
  • Істотну роль грають лямки. Вони не мають бути надмірно широкими або вузькими: для міста цілком достатньо 4–5 см. Але плечові ремені обов’язково повинні мати м’які вставки й регулювання посадки. Що стосується форми, то найбільш зручна «серпаста» — краще «сидить» і з нею комфортніше.
  • Для забезпечення циркуляційного зазору між виробом і спиною в каркасних напівжорстких рюкзаків обов’язково мають бути поздовжні валики з дихаючого матеріалу.
  • Наявність грудної стяжки — необов’язковий елемент для міського рюкзака, але приємно, якщо ця опція передбачена. Вона дозволяє рівномірно розподіляти вагу поклажі, а також перешкоджає зісковзуванню плечових лямок.

5. ПОПУЛЯРНІ ВИДИ МІСЬКИХ РЮКЗАКІВ ВІД ПРОВІДНИХ АУТДОР-БРЕНДІВ

Рюкзаки краще сумок! Тут, навіть, сперечатися нема, про що. Виробники не втомлюються вигадувати моделі для різних випадків. Шкільні, студентські, спортивні, велосипедні, офісні — класифікація сучасних виробів втрачається в розмаїтті форм і дизайну. Але особливою популярністю користуються міські рюкзаки від виробників аутдор-спорядження, тому що левова частка всіх зручних нововведень і технологій приходить саме від них.

Класичний рюкзак для міста рожевий GF 0186, виробник FREEVER

Рюкзак прямокутної форми з двома лямками — це класичний варіант заплічної сумки. Невеликий обсяг, ідеально збалансована конструкція, анатомічні лямки, м’яка спинка, гарний дизайн — усе це робить виріб ідеальним вибором повсякденного використання в кам’яних джунглях.

Якщо ви вирішили купити міський рюкзак для подорожей, спорту, відпочинку, навчання або офісу, у FREEVER знайдеться краща для вас пропозиція. C 2012 року провідний український виробник випускає одяг і аксесуари, які роблять тренування, активний відпочинок і життя максимально комфортними.

Популярні види міських рюкзаків

Перед вами приклад міського рюкзака середнього формату, який неодмінно завоює серця юної модниці. Модель ідеально підійде для навчання, роботи, міських і заміських подорожей. Основне і додаткове відділення на блискавках дозволять розмістити необхідні речі. Завдяки широким лямкам навантаження рівномірно розподіляється на плечовий пояс, а загальна вага не шкодить хребту. Регульована конструкція дозволяє адаптувати виріб під його носія. Рюкзак дуже зручний в експлуатації, і навіть за тривалого носіння не викликає втоми. Виглядає стильно, не боїться бруду й дощу.

Ерго-рюкзак (він же слінг-рюкзак), виробник — Thule

Спочатку під цією назвою випускався аксесуар для перенесення малюка, але через якийсь час дизайнери побачили в ньому зручну унісекс-сумку через плече. Так з’явився компактний, зручний, ергономічний слінг-рюкзак або ерго-рюкзак на одній лямці. Носити його можна, як на спині, так і на грудях. Головна перевага — комфорт і зручність. Більше не потрібно класти гаманець, телефон, ключі в кишені джинсів або куртки, вважаючи, що вони безрозмірні. Усе це (і навіть більше) легко розміститься в слінг-рюкзаку. Доступ до речей можна отримати, не знімаючи аксесуар — досить просто перекрутити його на лямці зі спини на живіт.

Ерго-рюкзак

Перед вами слінг-рюкзак шведського аутдор-бренду Thule. Очевидно, що специфічна форма й невеликий обсяг аксесуару не дозволять вмістити в ньому ноут. І для подорожей його теж буде мало. Але для зустрічей із друзями, прогулянок, походу в аптеку або магазин — цілком достатньо.

Рюкзак-портфель Blade 28, виробник — Arc'teryx

Загальновідомо, що формальний одяг не поєднується з рюкзаком, якщо тільки це не рюкзак-портфель американської компанії Arc'teryx. Модель Blade 28 в строгому універсальному форматі добре підійде для ділових образів. Рюкзак-сумку можна носити за поперечну ручку, як портфель, через плече або на лямках. Аксесуар вміщує папери формату А4. У ньому є відділення для 15-дюймового ноутбука, органайзер для канцелярського приладдя, кишені для документів і смартфона.

Рюкзак-портфель

Складаний рюкзак Ultra-Sil Day Pack Red, виробник — Sea To Summit

Набридла «класика», «ерго» й «портфель»? Хочеться щось незвичайне, наприклад, досить містке й водночас компактне рішення? Зверніть увагу на складаний рюкзак австралійського виробника Sea To Summit. При власній вазі 72 грами він витримує ношу 18 кг! У робочому стані його об’єм 20 л, а в складеному — не більш середнього яблука. Модель відмінно підходить для легких міських подорожей.

Складаний рюкзак

Хочете купити міський рюкзак в Одесі, Києві, Дніпрі або Льво? Немає нічого простішого. Інтернет-магазин одягу та аксесуарів для спорту та відпочинку Freever.ua працює і в офлайні. Знаходьте магазини бренду на карті вашого міста. Приходьте, вибирайте, чіпайте і приміряйте вподобану модель. Якщо ж ви хочете придбати рюкзак для міста в інтернет-магазині, FREEVER відправить вам покупку в будь-який населений пункт України.