Як вибрати чоловічий спортивний костюм?

Як вибрати чоловічий спортивний костюм?

Спортивний костюм — один із популярних видів одягу серед чоловіків. Комплект зі штанів та толстовки відмінно підходить для тренувань та дуже зручний, як повсякденний одяг для дому, активного відпочинку, прогулянок. Проте вибір відповідного чоловічого спортивного костюма може бути досить складним завданням, особливо для тих, хто робить це вперше. Худі, толстовки, олімпійки, штани прямого або звуженого крою, з високою й середньою посадкою, на манжетах і без них, з трикотажним поясом або на гумці — асортимент такий, що легко заблукати. А якщо додати до цього ще й матеріал виробів, то для «непосвячених» — завдання здається взагалі «непіднімним». Адже на карту поставлені комфорт та зручність. До того ж речі коштують певних грошей, і не хотілося б шкодувати про витрачені кошти і час.

Спеціально для таких випадків ми створили простий посібник, який допоможе вам купити ідеальний чоловічий комплект для тренувань або на кожен день для дому та міста. У ньому ви знайдете відповіді на такі запитання:

  • Види спортивних костюмів.
  • Основні правила вибору спортивного костюма.
  • Як вибрати розмір чоловічого спортивного костюма?
  • Додаткові поради, які допоможуть не помилитись у виборі.

ВИДИ ЧОЛОВІЧИХ СПОРТИВНИХ КОСТЮМІВ

Ще до початку вибору ви маєте визначитися, для чого вам потрібен спортивний костюм — для тренувань у залі, на вулиці або, як зручний одяг для модних повсякденних образів у спортивному стилі. Саме ціль покупки визначає вид спортивного костюма, який слід шукати.

На сьогодні існують три вида спортивних комплектів:

  1. Спортивні костюми для занять у залі.
  2. Спортивні костюми для тренувань на вулиці.
  3. Спортивні костюми для дому або одяг у спортивному стилі.

1. Спортивні костюми для занять у залі

Тут на першому плані стоїть функціональність та зручність, на другому — дизайн. Такі речі здатні збільшити ефективність рухів, знизити навантаження на м’язи та суглоби спортсмена, контролювати стан організму. Спортивні костюми для занять у залі виготовляються переважно зі спортивного трикотажу на основі синтетики.

Спортивні костюми для занять у залі

Він багато в чому перевершує традиційний, тому його ще називають функціональним. Матеріал має хорошу повітропроникність, паропроникність, міцність, зносостійкість, гіпоалергенність. Має малу вагу, підвищену міцність, хорошу формостійкість і еластичність. При цьому речі зі спортивного трикотажу не позбавлені естетики та практичності одягу спортивного стилю. Зверху можуть використовуватися майки, рашгарди, вільні та обтислі футболки. Знизу — трикотажні та компресійні шорти, лосини, спортивні штани. Вибір комплекту визначається видом спорту чи активністю тренувань.

2. Спортивні костюми для тренувань на вулиці

Вони, як і спортивні костюми для занять, є спеціальною спортивною уніформою. Існує чіткий поділ за сезоном — літні, демісезонні, зимові та за видами спорту — костюми для бігу, велосипедного спорту, кросфіту, футболу, волейболу, альпінізму, фігурного катання та ін.

Спортивні костюми для тренувань на вулиці

Для літа актуальний легкий та максимально відкритий одяг — шорти, тонкі спортивні штани, футболки, майки. А для міжсезоння та зими — закрите екіпірування із середньої щільності, щільного та утепленого трикотажу: худі, толстовки, штани, жилети, з гарним захистом від вітру та вологи. Для пошиття спортивних костюмів для тренувань на вулиці використовують особливий трикотаж зі спеціальним способом плетіння ниток: футер, біфлекс, стретч-кулір, стрейч-коттон, дайвінг, термобіфлекс. Відповідно одяг із таких тканин має унікальний набір характеристик, і розрахований на активні заняття спортом.

3. Спортивні костюми для дому чи одяг у спортивному стилі

Такі комплекти не призначені для спорту або високої активності, хоча за рядом параметрів вони дуже близькі до спортивного одягу. На перший план виходить дизайн, а на другий — комфорт та функціонал. Одяг виглядає стильно, інколи ж гламурно.

Спортивні костюми для дому

Для нього характерна яскрава колірна палітра та велика кількість декору. Як правило, виготовляється із матеріалів на основі синтетики або бавовни (вовни). Речі мають чітку сезонність та комфортні для помірної активності. Найкраще підходять для дому, прогулянок, виходу в місто, пікніків та клубних тусовок. Верх представлений великою кількістю худі, світшотами, толстовками, футболок, а низ — всілякими видами спортивних штанів: вільними, приталеними, прямими, звуженими, із заниженою проймою. Докладніше про них можна прочитати тут.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ВИБОРУ ЧОЛОВІЧОГО СПОРТИВНОГО КОСТЮМА

Основне правило — спортивний костюм має добре сидіти за фігурою, не обмежувати рухів і, по можливості, приховувати недоліки. Серед інших критеріїв виділимо три:

  1. матеріал,
  2. якість крою та пошиття,
  3. колір.

Спортивний костюм

Матеріал.
Спортивний костюм — той рідкісний випадок, коли тканина вибробу важливіша за його фасон. Вона не має допускати перегріву чи переохолодження тіла. Тобто тканина зобов’язана добре пропускати пару, поглинати піт і швидко виводити його назовні, бути міцною, зносостійкою та добре зберігати тепло тіла (це важливо для демісезонних та зимових комплектів). Матеріал має бути еластичним і формостійким — добре тягнутися, але не витягуватися, легко переносити часті прання, не втрачаючи форми та зовнішнього вигляду. Фактура має бути м’якою та приємною на дотик. Ці вимоги однаково справедливі, як для чисто спортивних костюмів, так і для речей у стилі спорт.

Якість крою та пошиття.
Тут усе має бути із приставкою «максі». Крій має максимально враховувати анатомічні особливості чоловічого тіла. Шви — максимально міцні, акуратні та «плоські», (з використанням техніки підгину). Такі не натирають і не дратують шкіру — їх взагалі не помічаєш! Фурнітура — максимально міцна та надійна, така, що витримує багаторазові цикли відкриття/закриття.

Кольорова гамма.
Чоловічий спортивний костюм має бути стильним та не надто марким. Відмінний варіант однотонний або двоколірний комплект, наприклад, сірий. Цей колір відрізняється своєю практичністю та універсальністю. Багато хто помилково вважає його нудним і не привабливим, але це не так. Він ахроматичний (перебуває між класичним білим і чорним), що дає можливість поєднувати його з багатьма тонами. Має надзвичайно велику кількість відтінків, починаючи від найсвітлішого, майже білого, і закінчуючи темним. Дозволяє створити яскравий, незвичайний та динамічний образ.

ЯК ВИБРАТИ РОЗМІР ЧОЛОВІЧОГО СПОРТИВНОГО КОСТЮМА?

Вибираючи спортивний костюм в офлайн-магазині, ви приміряєте річ на себе й переконуєтесь в тому, що вона підходить вам за розміром, кольором і фасоном. А для того щоби було зручно здійснити покупку онлайн, на сайті спортивного одягу є таблиці розмірів. Наприклад, ось як вона представлена на freever.ua у категорії чоловічі спортивні костюми.

Як вибрати розмір чоловічого спортивного костюма

Розмір верху та низу спортивного костюма визначають 4 параметри.

У кофти:

  1. Довжина виробу — це розмір зі спини від низу коміра до подолу виробу.
  2. Довжина рукава — це розмір від основи шиї до кінця рукава.
  3. Напівобхват грудей — відстань між нижніми частинами вертикального шва (між пахвами) через найширшу частину грудей.
  4. Напівобхват стегна — це відстань на подолі від крайньої лівої точки до крайньої правої точки.

У штанів:

  1. Зовнішній шов або довжина штанів — це розмір від верху пояса до низу виробу із зовнішнього бокового шва
  2. Внутрішній або кроковий шов — це відстань від паху до нижньої частини штанів із внутрішнього бокового шва виробу.
  3. Напівобхват стегон — це відстань по широкій частині стегон, від крайньої лівої, до крайньої правої сторони.
  4. Напівоб’єм талії або ширина в поясі — це відстань від крайньої лівої до крайньої правої точки.

Щоби дізнатися про свої параметри кофти та штанів, ви маєте виконати виміри. Мерки можна зняти із себе або зі старого спортивного костюма, який чудово сидить на вас. В останньому випадку покладіть річ на горизонтальну поверхню. Розправте складки. Використовуючи гнучкий метр, проведіть виміри. Дані запишіть на лист і порівняйте з параметрами таблиці розмірів бренду. Якщо ваші виміри не відповідають табличним, округліть їх у більшу сторону до найближчих наступних значень. Визначаєте, якому міжнародному розміру (XS, S, M, L, XL тощо) відповідають розміри вашої кофти та штанів.

Часто буває так, що розмір штанів відповідає, наприклад, XL, а розмір кофти ближче до 2XL. Як бути? У таких випадках є два варіанти розв'язання проблеми:

  1. Вибрати спортивний комплект окремо, наприклад, узяти штани XL, а кофту 2XL.
  2. Або купити спортивний костюм комплектом, вибравши його розмір за найважливішими параметрами. Наприклад, якщо широкі стегна, то визначальним будуть розміри штанів. У випадку із широкими плечима — визначальним буде розмір кофти.

ДОДАТКОВІ ПОРАДИ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ НЕ ПОМИЛИТИСЯ У ВИБОРІ ЧОЛОВІЧОГО СПОРТИВНОГО КОСТЮМА

Вибирайте спортивний костюм розмір у розмір. Варіант «на виріст» або трохи менший за розміром (в надії на швидко схуднете) — це не для спортивного костюма. У правильно підібраному розмірі одяг забезпечує ідеальну посадку, свободу рухів та відчуття високого комфорту.

Купити спортивний костюм

Якщо ви любите спортивний стиль і в міру активні, але не займаєтеся спортом — купуйте не спортивний костюм, а окремі його елементи. Це дозволить вам комбінувати верх і низ з іншим одягом та отримувати щоразу нові образи. Хорошої якості худі чудово поєднуються із джинсами, також, як спортивні штани добре поєднуються з лонгслівами та жилетами.

  • Завужені штани протипоказані чоловікам із зайвою вагою — така модель повнить ще більше.
  • Якщо фігура худорлява, зверніть увагу на спортивні штани вільного чи прямого крою з гумкою внизу — вони візуально додають фігурі об’єму.
  • Найпрактичніші — це однотонні або двоколірні чоловічі спортивні костюми. Вони не підвладні течії моди й універсальні у використанні. Найсуперечливіші — моделі з яскравими принтами та в стилі спорт-шик. Такі швидко набридають, як правило, їх носять тільки комплектом, тому що поєднувати з іншим одягом окремо важко.
  • Щодо сезонності. Для зими вибирайте костюм зі щільної «трьохнитки» на підкладці з флісу або з начосом, для міжсезоння — з трикотажу середньої щільності, а для літа — з бавовни або високотехнологічної синтетики.

Що краще вибрати: натуральну чи синтетичну тканину? Для невисокої активності (будинок, прогулянка, пікнік) — якісний трикотаж на основі бавовни, льону, вовни. Їхні головні переваги — паропроникність, гігроскопічність, гіпоалергенність. А для спорту, інтенсивних аеробних та силових тренувань лише комплекти з високотехнологічної синтетики. До найпоширеніших синтетичних тканин, з яких шиють спортивні костюми, відносяться: біфлекс, дазел, політафета, дюспо, мікрофібра, фліс.

  • Шви маютьі бути акуратними й міцними, а підкладкові — невидимими (спеціальна техніка підгинання шва).
  • Якщо поділ кофти, рукава та низ штанів виконані на манжетах, то вони мають забезпечувати хорошу підтримку костюму без надмірного стискання тіла.
  • Вимога до фурнітури одна — висока якість. Центральна блискавка із застібкою має завжди потрапляти точно в замок і закриватися одним рухом руки. А регулювальні шнурки, й утягування на фіксаторах мають тягнутися без опору й добре фіксуватися. Не варто думати, що до якихось зручностей можна звикнути — вони дуже швидко почнуть дратувати, і в якийсь момент ви просто відмовитеся надягати те, що купили.

Отже, ми розглянули, як вибрати чоловічий спортивний костюм. Залишилось одне питання — де його купити? Хороший варіант — спортивні костюми для тренувань та активного відпочинку FREEVER. Популярний український бренд аутдор одягу — це стильний дизайн, високотехнологічні матеріали, якісний крій та фурнітура, великий вибір фасонів та розумна ціна.