Топ-10 технологій у сучасних зимових куртках

Топ-10 технологій у сучасних зимових куртках

Тисячі років тому найдавніші представники роду Homo створювали примітивні накидки з хутра росомахи, вовка, ведмедя, щоб зігрітися взимку (зрештою, у кам'яному віці не було інших варіантів зимового одягу). Через тисячоліття наші предки навчилися перетворювати їх на мішкуваті пальта. І тільки після того, як корінні народи півночі винайшли парку, люди почали носити щось схоже на сучасну зимову куртку.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як сьогодні наука робить зимові куртки теплішими, ніж будь-коли. А розповімо ми про ТОП-10 технологій зимових курток, у тому числі:

  • Мембранні технології для водонепроникності та дихаючих властивостей.
  • Утеплювачі на основі синтетичних та комбінованих матеріалів.
  • Підкладочні тканини для комфорту та сухості.
  • Технології герметичності зимових курток.
  • Системи вентиляції та регулювання температури.

Мембранні технології для водонепроникності та дихаючих властивостей.

Сучасні зимові куртки мають ряд інновацій рішень, які роблять їх більш функціональними та комфортними для використання в холодних умовах. Одна з них - мембрана - спеціальний шар, який надає матеріалу куртки відразу чотирі основні властивості:

  1. водовідштовхувальні властивості,
  2. дихаючі властивості,
  3. захист від вітру,
  4. гнучкі властивості.
    Мембранні технології для водонепроникності та дихаючих властивостей.

Технологія 1. Водовідштовхувальні властивості.

Мембрана в зимових куртках має властивість відштовхувати воду, запобігаючи проникненню вологи всередину куртки. Це особливо корисно у вологих та снігових умовах, де важливо зберегти сухість.

Технологія 2. Дихальні властивості.

Завдяки мікропористій структурі, мембрана дозволяє волозі, що утворюється на шкірі, проникати через матеріал куртки назовні у вигляді пари, забезпечуючи тим самим повітропроникність і зберігаючи сухість усередині куртки.

Технологія 3. Вітрозахист.

Форма кожної мікропори мембрани зроблена таким чином, щоб дати тілу вільно дихати, але в той же час блокувати ззовні проникнення холодного повітря через матеріал куртки. Це допомагає зберегти тепло та захиститися від сильного вітру.

Технологія 4. Гнучкість та легкість.

Мембрана має високу гнучкість і легкість, що дозволяє створювати тонкі та легкі зимові куртки без втрати водовідштовхувальних та дихаючих властивостей. Технологія Freever 4-WAY - це здатність тканини тягнутися (і також швидко відновлюється) у поздовжньому та поперечному напрямках. Це дає більшу свободу рухів та довго зберігає прекрасний зовнішній вигляд матеріалу. Тому, зимові куртки Freever 4-WAY не псуються і не пузиряться, точно сидять по фігурі, м'яко підкреслюють силует, надають образу підтягнутості і повний діапазон рухів.

Gore-Tex – це найвідоміша та найвизнаніша мембрана в індустрії одягу

Світові бренди одягу широко застосовують мембранну технологію для створення високопродуктивних зимових курток, що забезпечують внутрішній комфорт і ефективний зовнішній захист від різних проявів зимової погоди. Ось деякі з найпопулярніших та високоякісних мембран:

  • Gore-Tex – це найвідоміша та найвизнаніша мембрана в індустрії одягу. Має відмінні показники водонепроникності і паропроникності.
  • eVent - також відома своєю здатністю ефективно відводити пару та надійно захищати від води.
  • Dermizax – мембрана, розроблена компанією Toray. Добре дихає та захищає від води, а також має високу еластичність, що робить її ідеальним вибором для активного зимового спорту.
  • NeoShell – мембрана від компанії Polartec. Забезпечує захист від негоди та хорошу повітропроникність навіть за високої фізичної активності.
  • DryVent – мембрана від виробника The North Face. Вона широко використовується в зимових куртках та іншому одязі для активного відпочинку.

Утеплювачі на основі синтетичних та комбінованих матеріалів.

Наступною важливою технологією у виробництві сучасних зимових курток є застосування утеплювачів на синтетичній та комбінованій основі. Кожна з них дозволяє створити верхній одяг для холодів із високою теплоізоляцією. Такі наповнювачі забезпечують хороший теплозахист при мінімальній вазі та об'ємі.

Утеплювачі на основі синтетичних та комбінованих матеріалів.

Технологія натурального пуху для зимових курток, зазвичай, включає використання високоякісного гусячого або качиного пуху. Однак, такі куртки досить дорогі й часто викликають проблеми з етичним аспектом, оскільки для отримання пуху можуть застосовуватися методи, що завдають шкоди тваринам. У світлі цього провідні виробники зимових курток розробили технології синтетичного пуху. Синтетичний пух має такий самий високий рівень теплоізоляції і легкість, але на відміну від натурального - стійкий до вологи. Також він не викликає алергічних реакцій і невимогливий у догляді.

Технологія 5. Утеплювачі на основі синтетичних матеріалів.

Одна з популярних технологій синтетичного пуху - це використання поліестерових волокон високої щільності (у вигляді кульок, пружинок), спряжених у клубочки, які ефективно замикають повітряні молекули і створюють шар, що утеплює. Такі матеріали також мають водовідштовхувальні властивості, що дозволяє зберігати тепло і комфорт, навіть, у вологих умовах. Серед найпопулярніших та високоякісних відзначимо:

  • Термофайбер – це синтетичне волокно, яке забезпечує відмінну теплоізоляцію та легкість. Воно також може бути стійким до води та швидко сохнути. Використовується як наповнювач у багатьох зимових куртках високої якості.
  • Тинсулейт (Thinsulate – ще один популярний синтетичний матеріал з гарною теплоізоляцією при мінімальному обсязі. Це робить його ідеальним наповнювачем для тонких та легких зимових курток.
  • Полартек (Polartec) – це високотехнологічний утеплювач, розроблений для забезпечення оптимальної теплоізоляції за мінімальної ваги. Відмінно зберігає тепло, а також має гарну повітропроникність.
  • Прімалофт (PrimaLoft - ще один відомий синтетичний наповнювач, з хорошими показниками теплоізоляції, навіть у вологих умовах. Зберігає свої теплозахисні властивості навіть при сильному стисканні.

Технологія 6. Утеплювачі на основі комбінованих матеріалів.

У будь-якому магазині дорогого цінового діапазону вам обов'язково запропонують купити зимову куртку на верблюжій шерсті. На бирці одягу буде значитися - "50% варених воріт і 50% polyester". Такий комбінований наповнювач дуже популярний з кількох причин: покращена теплоізоляція, хороша паропроникність, висока стійкість до вологи, легкий, гіпоалергенний, пружний, еластичний, зносостійкий, міцний. Серед інших варіантів комбінованого утеплювача зазначимо: шерсть, альпака, кашемір.

Підкладкові тканини для комфорту та сухості.

Зимова куртка складається із зовнішньої тканини, внутрішнього наповнювача та підкладки. Між собою вони скріплюються стібкою. При цьому, лицьова та внутрішня сторона одягу може бути як гладкою, так і стьобаною в техніці орнамент. Одним із найпоширеніших матеріалів для підкладки є поліестер. Поліестер має високу здатність відводити вологу на зовнішній шар і швидко її випаровувати. Дуже часто таку підкладку оснащують технологією відбиття та збереження тепла.

Підкладкові тканини для комфорту та сухості.

Технологія 7. TERMO SYSTEM - підкладка, що відбиває та зберігає тепло людини.

Велика кількість сріблястих точок, розташованих на внутрішній стороні куртки (на підкладці), ефективно віддзеркалюють тепло тіла і зберігають його всередині куртки. Водночас сама термо-підкладка не перешкоджає терморегуляції: зайве тепло тіла вільно виводиться на зовнішні шари.

Технології герметичності зимових курток.

Важливо відзначити, що рівень герметичності зимової куртки може змінюватись в залежності від її якості, бренду та ціни. Найкращі зимові куртки часто використовують комбінацію різних технологій, щоб забезпечити оптимальну герметичність та захист від несприятливих погодних умов. Серед технологій, що часто використовуються, можна відзначити наявність манжет на рукавах і захисних клапанів на блискавках, щоб запобігти проникненню повітря і вологи через ці отвори. Однак у водонепроникних моделей курток, особливо для регіонів із вологими зимами, обов'язково застосовують технологію запечатування швів.

Технології герметичності зимових курток.

Технологія 8. Проклеєні шви для захисту від води та вітру.

У зимових куртках, у яких використовується мембранна тканина, зазивачай, всі шви не просто міцні, а міцні та водонепроникні. У таких швів отвори між стібками закриті методом термозварювання або термосклейки. Їх повріхість - гладка, герметична, не проускає воду та вітер.

Різні системи вентиляції та регулювання температури.

Сучасні технології дозволяють налаштовувати рівень вентиляції у зимовій куртці відповідно до індивідуальних потреб. А для додаткової генерації та утримання тепла пропонується технологія нагрівання з регулюванням.

Різні системи вентиляції та регулювання температури.

Технологія 9. Пасивна вентиляція.

Вентиляційні клапани або блискавки з вентиляційними отворами. І ті, й інші, як правило, розташовані під руками, і дозволяють відкрити вентиляцію для провітрювання, коли в одязі стає спекотно, і закрити її, коли холодно.

Технологія 10. Інтегрована система обігріву.

Забудьте про застуджену шию або поперек: увімкніть тепло та регулюйте нагрівання, коли це необхідно. Про це говорить невеликий мануал на підкладці виробу та ледве помітна кнопка назовні. В усьому іншому куртка нічим не відрізняється від звичайної зимової моделі. Нагрівальний елемент розташований на спині, від шиї до попереку. Живиться система від звичайного павербанку. Є 3 режими: низький - 40 ° C, середній - 46 ° C і високий - 53 ° C. Про кожен стан свідчить світлодіодна індикація на кнопці живлення. Перемикання між режимами відбувається поодиноким натисканням кнопки.

На закінчення.

У гардеробі дуже важливо мати класну зимову куртку, в якій було б сухо, тепло та комфортно за будь-яких непередбачуваних погодних умов. Про те, які ТОП-10 технологій для зимових курток є, ви вже знаєте. Деякі з них дуже специфічні, для екстремальних ситуацій, а інші можна зустріти практично в кожній сучасній міській моделі. Вибираючи куртку на зиму, важливо розуміти, за яких умов ви плануєте її експлуатувати. Тому що принцип "крутіший - значить краще" не завжди себе виправдовує.

Зверніть увагу на зимову колекцію курток FREEVER. Популярний український бренд outdoor одягу постійно розширює асортименти продукції з новими технологіями, спрямованими на підвищення якості та комфорту. За порівняно доступною ціною, зимові куртки Freever відрізняються чудовою якістю, функціональністю та власним стилем.