Відновлення пуховика після прання: секрети та поради

Відновлення пуховика після прання: секрети та поради

При дбайливому відношенні якісний пуховик прослужить щонайменше 10 сезонів. При цьому, порівняно зі штучними наповнювачами (такими як Тінсулейт, Холофайбер та ін.), натуральний пух дуже примхливий – потребує спеціального догляду. У вологому стані припиняє виконувати свою головну функцію – зберігати тепло. До того ж довго сохне (до 3 днів), а тривале перебування у вологому стані веде до появи цвілі та запаху. З цієї причини замість прання для пуховика краще сухе чищення. Але зовсім без прання також не можна. Впродовж свого існування пух поглинає піт, пил, вологу. Це впливає на його структуру та погіршує теплоізоляційні властивості. Тому прати пухову куртку необхідно, але якомога рідше, оскільки кожен такий процес зменшує її функціональні можливості.

Тема сьогоднішньої публікації – відновлення пуховика після прання: секрети та поради. Розглядаємо такі теми:

  • Правильний догляд за пуховиком та прання.
  • Проблеми після прання пуховика: втрата об'єму, збивання пуху та інші.
  • Методи відновлення пуховика після прання.
  • Профілактика проблем із пуховиками при пранні.
  • Поради щодо догляду та відновлення пуховика.

Правильний догляд за пуховиком та прання.

Правильний догляд за пуховиком полягає в дбайливому ставленні до виробу: використовувати за призначенням, сушити після використання (якщо на вулиці були опади), витрушувати виріб (якщо погода була вітряна та запорошена), правильно зберігати пуховик поза сезоном, вчасно ремонтувати виріб, правильно прати. Через пару плям відправляти куртку в прання не має сенсу - достатньо провести місцеве очищення спеціальним засобом для відповідного типу тканини. Пріть пуховик лише тоді, коли це абсолютно необхідно – виріб сильно забруднений.

Правильний догляд за пуховиком та прання

Як випрати пуховик у чотири кроки?

Крок 1. Підготуйте куртку.
Перш ніж ваш пуховик вирушить у пральну машину, звільніть кишені від вмісту, закрийте їх і застебніть центральну блискавку куртки до кінця. По-перше, це дозволить куртці тримати форму, по-друге, виключить можливість пошкодження куртки блискавкою. Ознайомтеся з інформацією на бирці виробу. На ній вказаний вид наповнювача, температура та режим прання, а також метод сушіння.

Крок 2. Прання.
Помістіть пуховик у пральну машину. Додайте до контейнера відповідну кількість м'якого мийного засобу. Використовуйте те, що призначене для прання саме пухових виробів, наприклад, Nikwax Down Wash Direct, Rivevex Down Cleaner або інше. Не використовуйте звичайний пральний порошок або мило – пух чутливий до хімії, його теплоізоляційні властивості можуть бути порушені або знищені.

Крок 3. Режим прання пуховика.
Додавши мийний засіб, виберіть делікатний режим прання. Якщо такого немає (наприклад, стара пральна машина), виберіть режим для вовняних виробів, з температурою 30 градусів і мінімальною кількістю обертів віджиму (600 об). Не рекомендуємо сильні оберти, вони можуть зіпсувати пух. Якщо у вашій машині є можливість додати додаткову кількість полоскань наприкінці циклу прання, додайте ще 2-3. Це гарантує, що на куртці та всередині виробу не залишиться мийного засобу, і не буде білих розводів.

Крок 4. Сушіння на повітрі.
Після полоскання і віджиму на низьких оборотах, дістаньте пуховик, він все ще буде досить мокрим. Розкладіть куртку на пласку поверхню сушарки та дайте їй висохнути на повітрі. Це може тривати декілька днів. Перевіряйте її кожні пів години та розгладжуйте будь-які грудки в «кишенях» пуховика, які з'являтимуться під час висихання куртки. Продовжуйте доти, доки куртка не висохне до кінця. Неповністю висохлий пуховик погано виконує свою головну функцію, схильний до появи плісняви та неприємного запаху.

Проблеми після прання пуховика: втрата об'єму, збивання пуху та інші.

Пуховики більш вибагливі у догляді та пранні, ніж інші види верхнього одягу. При цьому, дотримуючись рекомендацій виробника, вам не потрібно великих навичок, щоб правильно випрати куртку, зберігши об'єм, форму та зовнішній вигляд виробу. В іншому випадку прання пуховика може призвести до різних проблем, включаючи втрату об'єму, збивання пуху, пошкодження оболонки, білі плями, розрив пухових кишень, втрату форми та зовнішнього вигляду.

Проблеми після прання пуховика: втрата об'єму, збивання пуху та інші

  1. Втрата об'єму та теплоізоляції. Пуховики містять качиний або гусячий пух/перо, що забезпечує хорошу теплоізоляцію. Неправильне прання може пошкодити наповнювач, наслідком чого буде втрата його обсягу та погіршення теплоізоляційних властивостей пуховика.
  2. Збивання пуху. Неправильно вибраний режим прання або занадто високі оберти віджиму призводять до збивання пуху в грудки, що робить пуховик меншим і теплішим.
  3. Ушкодження оболонки. Верх багатьох пуховиків виконаний з популярного поліестеру з водовідштовхувальним покриттям або водостійкої мембрани. Неправильне прання (висока температура, неправильно обраний мийний засіб) може пошкодити оболонку, що призведе до погіршення водовідштовхувальних властивостей куртки.
  4. Білі плями на зовнішній та внутрішній поверхні. Такі з'являються з кількох причин: неправильно вибрано мийний засіб, перевищення дозування та недостатня кількість полоскання.
  5. Втрата форми та зовнішнього вигляду, розрив швів, зламані застібки, а також пошкодження цілісності пуховика – це ще одна проблема, яка часто виникає, коли порушили рекомендації виробника щодо догляду за курткою.

Якщо після прання пуховик виглядає дивно: втратив об'єм, пух збився в грудки, куртка здається плоскою і порожньою - не хвилюйтеся, це можна виправити. Набагато гірше, після прання виявити в пральній машині наповнювач куртки – ось це справді велика проблема. І вирішити її можна двома способами: спробувати відремонтувати в ательє або купити новий пуховик.

Методи відновлення пуховика після прання.

Відновлення пуховика після прання - важливий та відповідальний етап, щоб повернути виробу об'єм та теплоізоляційні властивості. Ми пропонуємо різні методи, дотримуючись яких ви зможете відновити функціональність пуховика після прання.

Методи відновлення пуховика після прання

  • Струсіть пуховик. Після прання струсіть вологий пуховик уперше, щоб повернути виробу форму і розподілити пух по кишенях.
  • Сушіння в машині. Якщо пуховик можна сушити в сушильній машині за низької температури, завантажте куртку і додайте до неї кілька тенісних м'ячів. У процесі сушіння вони допоможуть розділити та рівномірно розподілити пух по кишенях. Процес сушіння може тривати кілька циклів. Періодично діставайте виріб із сушильної камери, струшуйте, контролюйте його зовнішній вигляд. І так до повного висихання.
  • Природне сушіння в теплому, але добре провітрюваному приміщенні, на сушарці для білизни. Струсіть виріб, розкладіть його на поверхні. Кожні пів години струшуйте куртку, щоб допомогти пуху, що збився, заповнити площу пухової кишені. Коли куртка висохне, вручну розподіліть (розімніть) пух, що збився, по всій площі пухової кишені, усуваючи кожне ущільнення.

Профілактика проблем з пуховиками під час прання.

Попри правильно вибрану температуру, режим прання та сушіння, наповнювач куртки все одно може збитися в грудки. Тенісні кульки – гарна профілактика проблеми. Перед запуском режиму сушіння додайте від 2 до 4 кульок до пуховика в барабан машини. Вони битимуться об пуховик у процесі сушіння, розбиватимуть грудки, розподілятимуть по пухових камерах та відновлюватимуть об'єм одягу.

Профілактика проблем з пуховиками під час прання

Переконайтеся, що сушарка налаштована на низьку температуру та тривалий цикл. Запустіть сушку. Періодично перевіряйте пуховик, щоб переконатися, що він сушиться рівномірно і не перегрівається. Кожні 15-30 хвилин зупиняйте сушіння, виймайте пуховик і ретельно струшуйте його, щоб тенісні м'ячі рівномірно розподіляли пух. Продовжуйте процес до повного висихання та відновлення обсягу пуховика. Не прискорюйте процес збільшенням температури - ви ризикуєте зіпсувати тканину куртки.

Поради щодо догляду та відновлення пуховика.

Всім власникам пуховиків з натуральним наповнювачем ми рекомендуємо тільки сухе чищення. Несіть річ у перевірену хімчистку, та обирайте послугу «чистка», а не «прання». Таким чином ви продовжите життя наповнювача ще не на один сезон. Однак, якщо вам дуже хочеться, і ви впевнені у своїх навичках прання та сушіння пухових виробів, можете випрати його вдома в машинці.

Поради щодо догляду та відновлення пуховика

  • Жодного попереднього замочування.
  • Використовуйте режим «пуховик», «дбайливий» або «делікатний» з температурою, що не перевищує 30ºC.
  • Додайте до програми додаткові 2 циклу полоскання.
  • Використовуйте мийний засіб для пуховиків.
  • Віджимання - на низьких оборотах. Не рекомендуємо віджимати пуховик на високих обертах або методом викручування – пошкодите пух.
  • Надлишок вологи після віджиму краще промокнути сухими рушниками, розклавши на них куртку.
  • Після цього, розкладіть пуховик на сушарці для білизни, і сушіть в розправленому стані.
  • У холодну пору року, робіть це в приміщенні, що добре опалюється, але провітрюється. Поза сезон - на вулиці, але не під пекучими проміннями сонця.

Сушити пуховик можна в машинці, якщо це зазначено на бирці виробу. При цьому слід додати до барабана машинки 3-4 тенісних м'ячі, які допоможуть «розкласти» пух під час сушіння. Якщо необхідно, досушити виріб можна на свіжому повітрі, на плічках або на сушарці для білизни.

Після повного висихання куртка може виглядати дещо «схудлою». Це тому, що пушинки збилися. Не лякайтеся, це можна відновити. Наберіться терпіння і розімніть кожне ущільнення. Після чого струсіть кілька разів пуховик - він набуде початкового обсягу.