Історія сноубордингу. Види змагань

Історія сноубордингу. Види змагань

Історія сноубордингу. Види змагань

Про те, що є такий спорт - сноубординг, українці дізналися лише в 90-ті роки минулого століття, коли після падіння залізної завіси країну заполонили чимало зарубіжних новинок. Зокрема і зі світу спорту. Історія сноуборду, коли винайшли сноуборд - ці деталі цікавили тоді мало, а ось особливості катання і сама екіпіровка захоплювали дуже навіть. І зараз з кожним роком популярність цього спорту зростає, тим паче, що прихильникам є, де тренуватися, наприклад, на карпатських гірськолижних курортах.

Де і коли придумали сноуборд?

Де і коли придумали сноуборд?

Історія сноубордингу налічує небагато років, але від цього не перестає бути менш цікавою. Почалося все з того, що 1965 року американець Шерман Поппен вирішив винайти для доньки оригінальну розвагу зі стандартних лиж. Зафіксував їх близько одна до одної і презентував, як снерфер. Утриматися на цій імпровізованій дошці можна було за допомогою мотузки, її однією стороною кріпили до носа виробу, іншу давали в руки їздцю. Ні про які кріплення навіть мови не було. Перша модель, звісно, відрізнялася від сучасної, але ім'я того, хто придумав сноуборд, увійшло в історію.

Незабаром масове захоплення снерфером охопило не тільки молодь, у перших змаганнях брала участь така популярна у світі сноубордингу особистість, як Джейк Бертон. Саме Бертон винайшов для дошки особливі кріплення і всіляко просував новий вид спорту. Далі сноубординг, історія якого розвивалася, удосконалювався, 1988 року з великим успіхом пройшов 1-й чемпіонат світу, а з 1998 сноуборд став Олімпійським видом спорту..

Види сноубордингу

Отже, сноубординг - незвичайний, екстремальний вид спорту, а сноуборд - що це таке? А це спеціальна стійка і помірно гнучка дошка, на якій з'їжджають з гірських (і не тільки) схилів. Поступово викристалізувалося кілька напрямків, деякі з яких увійшли до олімпійських змагань.

Виділяють такі види спорту на сноуборді:

Виділяють такі види спорту на сноуборді

  • паралельний слалом - коли пара спортсменів практично поруч просувається наміченими трасами;
  • сноуборд-крос - змагаються групи від 4 до 6 учасників;
  • хафпайп - випробовують удачу команди по 8 осіб;
  • слоупстайл - визначають найкращих в акробатичних стрибках на дошці;
  • біг-ейр - демонструються різні трюки в повітрі, які треба виконати після трамплінного стрибка.

Змагання сноуборд проводять на різних рівнях: від аматорських до професійних. Але зовсім не обов'язково концентруватися на спортивних досягненнях, багато людей обирають сноубординг для активного проведення часу в колі друзів, сім'ї, однодумців.

Сноуборд: існуючі види спорту і не тільки

Сноубординг - це розвага для екстремалів, спорядження обирають з урахуванням напрямків. Складнішим вважається фрістайл, де прийнято різні трамплінні стрибки, всілякі трюки на гірських схилах і подолання перешкод. Новачки в цьому захопленні обирають фрірайд - вільне, без рамок і обмежень, катання, без складних маршрутів і умов.

Відповідно, випускають кілька видів сноубордів:

Сноубординг

  • спрямований - вирізняється широким, м'якшим носом і вузьким кінцем, призначений для спусків по незайманому снігу;
  • симетричний - ніс і кінець однакові за формою і жорсткістю, але дошка гнучкіша, що набагато зручніше для демонстрування різних трюків;
  • спрямований і симетричний - комбінований варіант, де можна пересувати кріплення від одного з кінця дошки до іншого, щоб змінити форму під стиль катання.

Звичний усім сучасний сноуборд, історія якого тісно пов'язана з розвитком самого виду спорту, - це оригінальна конструкція з декількох шарів з металевою окантовкою. Найважливіша і найцінніша складова спорядження, тому купувати рекомендується вироби високої якості від надійних виробників.

Сноубординг - спорт, що вимагає додаткового екіпірування

Якщо сноуборд підбирають з огляду на види змагань і майстерність учасника, то інші елементи не мають жорстких розмежувань і особливостей у виготовленні. Головна вимога до одягу полягає в тому, щоб він був теплим, непромокальним і непродувним, багато спортсменів вибирають гірськолижні комбінезони або куртки зі штанами.

Сноубординг - спорт

Інша справа - черевики, для такого спорту, як сноубординг, потрібні спеціальні моделі з кріпленнями, які забезпечують стійкість, надійно оберігають від травм. Не те, щоб обов'язково, але вельми бажано також придбати:

  • шолом - для захисту голови;
  • рукавички - для збереження рук;
  • маску, яка оберігає очі від яскравих сонячних променів, покращує видимість.

Придбати все для сноубордингу в одному місці і відмінної якості цілком реально. Досить відвідати інтернет-магазин гірськолижного одягу Freever, ми пропонуємо різний одяг та аксесуари для спорту. Freever - українська марка, яка вже завоювала на ринку чудову репутацію, ми створюємо речі, що відповідають усім європейським стандартам якості.

Ціни на товари цілком помірні, в чому легко переконатися, вивчивши представлений каталог. Оформити замовлення можна безпосередньо на нашому сайті, якщо потрібна порада, завжди готові допомогти досвідчені консультанти. Компанія обслуговує всі міста України, доставку виконують кур'єрські служби в найстисліші терміни.