Лижний спорт і все, що для нього необхідно

Лижний спорт і все, що для нього необхідно

Лижний спорт і все, що для нього необхідно

Цей вид спорту належить до найпопулярніших у багатьох країнах світу, а відтоді, як стало модним відвідувати гірськолижні курорти і дотримуватися здорового способу життя, чимало дорослих і дітей почали потихеньку освоювати премудрості катання на лижах. Тим паче, що зимова погода в Україні сприяє розвитку цих навичок, навіть якщо немає можливості махнути на престижні (або не дуже) лижні курорти.

Але з перших же кроків новачки стикаються з такою проблемою, як екіпірування для лижних перегонів. Що необхідно придбати обов'язково, а без чого реально обійтися? Які вибрати лижі, одяг, на що звертати увагу? Допомогти в цьому питанні можуть більш досвідчені друзі, а якщо таких немає, варто звернутися в інтернет-магазини лижної екіпіровки, де знають усе про лижний спорт. Наприклад, в інтернет-магазин Freever. Ми пропонуємо товари української марки відмінної якості.

Все про лижний спорт: коротко про головне

Лижний спорт вважається одним із найдавніших, початок бере ще нібито з часів стародавніх скандинавів. У них навіть божественний покровитель лиж був - Улл. Офіційною ж датою народження вважається 18 століття, а країною - Норвегія. В Олімпійські ігри його включили і зовсім у 1924 році, до речі, всі нагороди тоді зібрали скандинави. Мабуть, за допомогою свого божества. Відтоді лижі стали одними з найпопулярніших у світі, сьогодні всі знають, що таке лижний спорт.

Демократичний, доступний, пов'язаний із природою - так його характеризують. Виділяють такі різновиди лижного спорту, як:

Все про лижний спорт

  • гонки - на різні дистанції, існує роздільний старт, мас-старт, гонки-переслідування;
  • гірськолижний спорт - коли спуск відбувається за точним маршрутом; тут відомі такі види лижного спорту, як слалом, супергігант, слалом-гігант, швидкісний спуск;
  • стрибки з трампліну - використовуються особливі лижі з крилами, якими можна регулювати політ;
  • двоборство - комбінуються стрибки з трампліну з перегонами;
  • сноуборд - вправи на одній лижі, вона ж снігова дошка, виділяють гігантський і паралельний слалом, сноуборд-крос;
  • фрістайл - трюки і стрибки, всі види цього лижного спорту включають акробатику, могул, скі-крос і хаф-пайп.

Виходячи зі стилю, підбирається все необхідне для лижного спорту: лижі, кріплення, палиці, аксесуари, лижні костюми. Враховувати доводиться і перспективи, якщо в планах поліпшення своїх навичок, знадобиться більш серйозне екіпірування. Якщо ж вирішили обмежитися пробіжками взимку парком, вистачить і мінімального набору.

Лижі та все для лиж

Якщо ви вивчили всі статті про лижний спорт, які тільки змогли відшукати в інтернеті, то маєте розуміти, що не завжди якісні вироби коштують величезних грошей. Найчастіше платять за бренд, а якість уже йде неодмінною складовою. Однак насамперед дивитися треба не на бренд, а на тип лиж.

Лижі та все для лиж

Стартувати простіше з бігових моделей, їх поділяють за стилем катання:

  • класичні - загострені, завдовжки близько 210 см, розраховані на накатану лижню;
  • ковзанні - коротші, завдовжки від 190 до 196 сантиметрів, із затупленим носом, жорсткі, рухатися в них потрібно, відштовхуючись від поверхні внутрішнім боком лижі, як на ковзанах.

Тим, хто планує кататися двома стилями, варто купити комбіновану модель, яка зовні схожа на класичну, але за довжиною ближча до конькової. Що стосується такого показника, як жорсткість лиж, то принцип простий: що вищим є вміння спортсмена, то жорсткішими мають бути лижі. А ось гірські моделі, розроблені для крутих схилів, випускають під стиль спуску. Ті, хто зі стилем катання в горах не визначився, можуть вибрати універсальні карвінгові лижі, у яких середня жорсткість.

Лижний спорт - це не тільки лижі, а й палиці

Так жартують досвідчені спортсмени, і вони мають рацію. Адже без палиць не вийти на трасу, вони допомагають підтримувати рівновагу, надають прискорення, є гарантами безпеки. Інформація про лижний спорт вчить: палиці мають бути не менш якісними, ніж лижі, це основні атрибути.

Випускають моделі:

Лижний спорт - це не тільки лижі

  • карбонові - легкі, пружинисті, забезпечують легку їзду;
  • склопластикові - теж легкі, але більш крихкі, легко ламаються;
  • композитні - відрізняються найнижчою ціною, але непоганої якості.

Чоловікам, чия вага перевищує 90 кілограмів, краще купувати вироби з алюмінієвого сплаву. Вони важать більше, зате витримують величезний тиск, гнуться, але не ламаються. Ручки роблять пластиковими, корковими, шкіряними, всі варіанти зручні, головне, щоб вони зберігали форму руки з виїмками для пальців.

Одяг для занять лижним спортом

Наступні покупки, які входять до списку того, що ще потрібно для лижного спорту, це одяг. Варіанти різні, можна купити гірськолижну куртку зі штанами окремо або комбінезон, перший варіант - більш практичний. Основні вимоги до речей - легкість, міцність, вітро-, вологонепроникність. Колір і матеріал можна вибирати на свій розсуд. Термобілизну бажано брати з поліпропілену або поліестеру.

Одяг для занять лижним спортом

А ось черевики - більш важлива частина екіпіровки. Які б не були брендові та якісні лижі з палицями, але якщо взуття погано підібране, про цікавий відпочинок на лижах можна забути. Перше, на що варто звернути увагу, це рівень жорсткості, який вимірюється в балах. Тут теж необхідно враховувати стиль катання.

Виділяють черевики:

  • жорсткі - для агресивної їзди;
  • середнього ступеня жорсткості - для неквапливого руху;
  • м'які - розраховані на хорошу лижню, варіант для новачків.

Взуття має добре прилягати, але не тиснути. Що стосується решти одягу для лижних перегонів, то шапка теж має добре прилягати, тільки - до голови, відтінок і форма важливої ролі не відіграють. Багато лижників віддають перевагу баффу - особливому шарфу, який голову захищає від снігу і шматочків льоду, що летять в обличчя.

Усе про лижний спорт - в аксесуарах

З найнеобхіднішого залишаються ще рукавички - для захисту рук від обмороження і травм. Вироби для катання на лижах виготовляють зі шкіри, нейлону, гортексу, краще вибрати модель із захисними вставками.

Усе про лижний спорт - в аксесуарах

Ще бажано придбати:

  • шолом із підшоломником;
  • рюкзак;
  • лижний чохол.

Для гірських спусків шолом обов'язковий, на прогулянках без нього цілком можна обійтися. Одразу виникає питання: чи реально придбати всі ці товари для лижного спорту за помірною ціною, оскільки загалом сума набігає відчутна. Звичайно ж, так! Достатньо звернутися в інтернет-магазин Freever, де вам допоможуть підібрати необхідне за дуже демократичною ціною.

Вивчити зразки легко в каталозі на нашому сайті, на оформлення замовлення піде кілька хвилин. Freever обслуговує всі міста України, доставку виконують кур'єрські служби. В Одесі, де розташований головний офіс, також доступний самовивіз. Якщо потрібна допомога, завжди готові дати пораду досвідчені консультанти, які знають все про лижний спорт і навіть більше: сучасні модні тенденції та іже з ними. Контакти представлені на сторінці.