Топ-5 гірськолижних курток для чоловіків та жінок

Топ-5 гірськолижних курток для чоловіків та жінок

За останні десять років відвідування зимових лижних курортів стало надзвичайно популярним видом активного відпочинку. Контакт з природою, адреналін, веселощі, сильні емоції, можливість уникнути повсякденних турбот і круто розслабитися! Лижі та сноуборд – це відмінний спосіб підтримувати здоров'я та фізичну активність. Вони потребують гарної фізичної форми, розвивають силу, витривалість, координацію. Однак, щоб повністю насолодитися цим видом активного відпочинку, необхідно правильно підготуватися, у тому числі вибрати відповідне екіпірування. Воно має забезпечувати комфорт під час рухів, надійно захищати від холоду та мінливих погодних умов у горах.

Звичайний повсякденний пуховик, навіть якщо він здається дуже зручним і теплим, часто виявляється нездатним впоратися з вимогами гірських курортів. Тому при виборі одягу для зимових пригод на лижах чи сноуборді важливо звернути увагу на гірськолижні куртки. Вони розроблені спеціально для цих умов та надають максимальний комфорт й захист.

У цій публікації ми розглянемо топ 5 лижних курок для чоловіків та жінок, які забезпечують комфортне катання на лижах і сноуборді. Поділимося порадами, як вибрати відповідну гірськолижну куртку з урахуванням функціональності та стилю. Розкажемо, які матеріали та технології використовуються у сучасних гірськолижних куртках. Ви дізнаєтесь, за якими критеріями оцінюють якість та комфорт гірськолижного одягу. А також дамо рекомендації щодо догляду та зберігання гірськолижної куртки.

Огляд популярних моделей гірськолижних курток та їх особливостей.

За версією популярного інтернет-ресурсу Switchback Travel до топ 5 лижних курток для чоловіків та жінок, які забезпечують комфортне катання на лижах та сноуборді, увійшли:

  1. Найкраща лижна куртка загалом: Arc'teryx Sabre.
  2. Найкраща утеплена куртка для катання на лижах на курорті: Helly Hansen Alpha 3.0.
  3. Найкраща лижна куртка Backcountry: Outdoor Research Skytour.
  4. Найкраща лижна куртка 3-в-1: The North Face ThermoBall Eco Snow Triclimate.
  5. Найкраща бюджетна лижна куртка: REI Co-op Powderbound.

1. Найкраща лижна куртка загалом: Arc'teryx Sabre ($700).

Куртка Arc'teryx Sabre

Куртка Arc'teryx Sabre славиться своєю міцністю, водонепроникністю та дихаючими властивостями. Це топова модель для альпінізму, сноуборду та гірських лиж. Преміальної якості 3-шарова мембрана Gore-Tex забезпечує максимально можливий захист від негоди, а м'яка підкладка – додаткове тепло. Фасон чудово підходить для над активного катання. Вологостійкі блискавки, снігозахисна спідниця, зручний регульований капюшон, шість кишень, манжети - ця модель забезпечує неперевершене поєднання комфорту, якості, захисту та мобільності.

2. Найкраща утеплена куртка для гірськолижного курорту: Helly Hansen Alpha 3.0 ($475).

Курта Alpha 3.0 від Helly Hansen

Курта Alpha 3.0 від Helly Hansen має весь необхідний функціонал, для курортного гірськолижного відпочинку Трьохшарова мембрна а HELLY TECH® Professional Alpha забезпечує надійний захист від вітру та води. Помірне утеплення інноваційним волокном PrimaLoft® Black Eco з продуманим розподілом його по зонах куртки не перевантажує лижника на спуску та забезпечує необхідний рівень тепла на підйомнику. Інша особливість куртки – чотиристороння еластичність мембрани. Третя - стриманий стиль Alpha 3.0: добре продуманий, акуратний, без надмірностей, доступний у різних кольорах, чудово підходить для людей різного віку. І, нарешті, ціна – ви отримуєте преміальний функціонал та захист, як у куртки Arc'teryx Sabre, але на 40% дешевше.

3. Найкраща неутеплена лижна куртка Backcountry: Outdoor Research Skytour ($379).

Найкраща неутеплена лижна куртка Backcountry

Вражаюча запатентована 3-шарова мембрана AscentShell розширює зону комфорту лижника під час високої активності в мінливих погодних умовах. Куртка тягнеться, як м'яка оболонка. Має відмінну повітропроникність і повністю блокує воду. Передбачена маса зручних внутрішніх та зовнішніх кишень. Усі блискавки - YKK® Aquaguard®. Капюшон - регулюється, він сумісний з шоломом. Є снігозахисна спідниця, манжети і утягування з фіксаторами на подолі. І за все це – дуже розумна ціна. У категорії "ціна-якість-функціонал" лижна куртка Outdoor Research Skytour AscentShell є найкращим туристичним та гірськолижним вибором 2023 року.

4. Найкраща лижна куртка 3-в-1: The North Face ThermoBall Eco Snow Triclimate ($360).

Найкраща лижна куртка 3-в-1: The North Face ThermoBall Eco Snow Triclimate

The North Face ThermoBall Eco Snow Triclimate – чудовий варіант для тих, хто хоче заощадити. Модель 3-в-1 дозволяє самостійно моделювати захист від негоди в горах у міру того, як вона змінюється. Усередині лижної куртки є легка стьобана курточка, яка ідеально підходить для м'якої і вологої погоди. А коли температура різко падає, можна використовувати обидві куртки у тандемі. Одяг має гарну посадку, забезпечує гідний захист від вітру та води, включає водонепроникні блискавки і шви. Наповнювач ThermoBall добре ізолює тепло, навіть, у мокрому стані. Вердикт – лижна куртка The North Face ThermoBall Eco Snow Tri climate 3-в-1 за 360 доларів США повністю виправдовує свою ціну.

5. Найкраща бюджетна лижна куртка: REI Co-op Powderbound ($199).

Найкраща бюджетна лижна куртка: REI Co-op Powderbound

Лижна куртка REI Co-op Powderbound - прямий доказ того, що не обов'язково витрачати великі гроші, щоб отримати якісне екіпірування для гірськолижного відпочинку. Всього за 200 доларів (а за акцією менше ніж $100!) ви отримуєте вітро- і водонепроникний верх з легко утепленою підкладкою, а також купу корисного функціоналу, такого як: снігозахисна спідниця, вентиляційні блискавки, манжети, зручний капюшон і кишені. На додаток до цього ви отримуєте мінімалістичний дизайн, що означає, що Powderbound можна носити як для катання на лижному куртці, так і для повсякденного використання за його межами.

Як вибрати відповідну гірськолижну куртку з урахуванням функціональності та стилю?

Вибір відповідної гірськолижної куртки є важливим як з точки зору функціональності, так і стилю. При цьому, зазвичай, спочатку вибирають "очима" і тільки потім "вухами". Тобто в першу чергу звертають увагу на те, що подобається візуально і що підходить за стилем, а в другу чергу - на характеристики та функціонал. Хоча все має бути навпаки.

Як вибрати відповідну гірськолижну куртку з урахуванням функціональності та стилю?

Отже, які популярні стилі гірськолижних курток доступні?

  • Спортивний стиль – це класика. Часто включає яскраві кольори, контрастні смуги, логотипи та емблеми брендів гірськолижного одягу. Куртки у спортивному стилі зазвичай мають багато кишень для зберігання гірськолижних аксесуарів.
  • Мінімалістичний стиль. Зазвичай, це стриманий дизайн, однотонні або нейтральні кольори, без яскравих логотипів і прикрас.
  • Повсякденний чи універсальний стиль. Таку крутку можна носити не лише на гірськолижному курорті, а й у місті. Вона може виглядати як звичайний пуховик, але мати функціонал і технічні характеристики для гірськолижних умов.
  • Ретро стиль, натхненний модою 70-х, 80-х чи 90-х років. Для таких курток характерні яскраві кольори, металеві деталі та нестандартні форми.

А тепер про те, що справді має важливе значення для комфорту та безпеки на схилі. Як вибрати потрібну гірськолижну куртку з урахуванням функціональності? Ось деякі важливі фактори, які слід врахувати:

Вибір відповідної гірськолижної куртки

  1. Теплоізоляція. Дізнайтесь подробиці про кліматичну зону в якій розташований гірськолижний курорт. Для суворого клімату з вітрами та холодними температурами потрібна лижна куртка з гарною ізоляцією. Відношення утеплювача до обсягу куртки вказує на теплоізоляцію.
  2. Водонепроникність та повітропроникність. Важливо, щоб гірськолижна куртка була вітро і водонепроникною, але водночас дозволяла тілу дихати. Мембрани GORE-TEX та інші аналогічні технології забезпечують хороший вологозахист та паропроникність. Також зверніть увагу на цифри водонепроникності на бирці виробу. Цей показник вказується у міліметрах водяного стовпа (зазвичай від 5000 мм до 30000 мм). Чим вище цей показник, тим краще водозахист лижного екіпірування.
  3. Система вентиляції. Гірськолижні куртки мають вентиляційні блискавки під рукавами, які допомагають швидко скинути зайве тепло під час дуже високої активності на схилі та коли стає надто спекотно.
  4. Подвійні манжети. Вони допомагають запобігти потраплянню снігу та холодного повітря всередину. Внутрішні виконані з еластичного трикотажу, зручно охоплюють зап'ястя, а зовнішні - регулюються об'ємом липучками.
  5. Капюшон. Переконайтеся, що капюшон куртки добре підходить до шолома та має регулювання, щоб забезпечити гарний захист від вітру та снігу.
  6. Кишені. Перевірте наявність достатньої кількості кишень, включаючи внутрішні та зовнішні, для зберігання ключів, грошей, смартфона, скі-пасу, лижної маски та інших необхідних речей.
  7. Розмір, зручна посадка та свобода рухів. Куртка не повинна обмежувати ваші рухи, і в той же час вона не повинна бути занадто об'ємною. Модель із мембрани з технологією 4-WAY SYSTEM відмінно тягнеться у чотирьох напрямках одночасно, що забезпечує повну свободу рухів на схилі. У правильно підібраному розмірі вона дозволить вам підчепити 2 шари одягу (пам'ятаєте про принцип трьох шарів?!).

Кілька слів про бюджет. Встановіть бюджет заздалегідь та шукайте гірськолижну куртку, яка відповідає вашим фінансовим можливостям. Пам'ятайте, що якісне гірськолижне екіпірування - це інвестиція у вашу безпеку та комфорт. Не зайвим буде перед покупкою ознайомитися з рейтингами курток різних виробників та відгуками тих, хто вже купував та експлуатував гірськолижний одяг. Це може допомогти визначитися з брендом та моделлю линої куртки.

Матеріали та технології, що використовуються в сучасних гірськолижних куртках.

Усі якісні сучасні гірськолижні куртки розробляються з використанням високотехнологічних матеріалів та технологій. Тільки так можна забезпечити комфорт, захист та функціональність на лижному схилі. При цьому одяг може бути адаптований під різні кліматичні умови та стилі катання. А використання матеріалів та технологій залежить від конкретних брендів і моделей. Ми перерахуємо найпопулярніші матеріали та технології.

Матеріали та технології, що використовуються в сучасних гірськолижних куртках.

  • Зовнішній матеріал – мембрана. Найпопулярніша - GORE-TEX, eVent, та Dermizax. Гірськолижна мембрана має вітро- та водонепроникні властивості. Вона також забезпечує хорошу повітропроникність, ефективно відводить назовні піт і вологу, що виділяються тілом під час високої активності. Лижник не перегрівається. Під курткою завжди сухо та комфортно. Останнім часом гарним попитом користується матеріал softshell - м'який, теплий, що вільно дихає, з хорошими водовідштовхувальними властивостями. Гірськолижні куртки із softshell, хоч і поступаються "класичним" (мембранним) варіантам, але підкуповують лижників зручністю. Вони надають компроміс між захистом від погодних умов та комфортом, необхідним для фізичної активності на свіжому повітрі.
  • Утеплювач лижної куртки – синтетика. У активних лижників у фаворі поліефірне волокно Thinsulate та PrimaLoft – тонкі, теплі, паропроникні, легкі, зберігають тепло навіть у вологому стані. Менш популярний – натуральний пух. Його головний недолік – перестає зберігати тепло у вологому стані. Ступінь утеплення гірськолижних курток зазвичай вимірюється у грамах утеплювача на квадратний метр (г/м2). Наприклад, від 40 г/м² до 200 г/м². Чим більша ця цифра, тим тепліша куртка. Вибір ступеня утеплення залежить від кліматичних умов, ваших індивідуальних уподобань та того, як ви плануєте використовувати куртку (наприклад, активне катання або стояння на схилі).
  • Підкладка гірськолижної куртки - це гладкий, міцний, легкий та стійкий до вологи поліестер або теплий, дихаючий, легкий та м'який фліс. У добре утеплених куртках використовують поліестер, у неутеплених (або менш утеплених) – фліс. Останній забезпечує додаткову ізоляцію від холоду.
  • Примусова система вентиляції – це технологія служить для регулювання температури та вологості всередині куртки під час активних фізичних навантажень на гірськолижному схилі. Реалізована у вигляді блискавок під рукавами. Дозволяє індивідуально регулювати повітряний потік відповідно до уподобань лижника та поточних умов на спуску.
  • Технологія Freever 4-WAY – означає, що матеріал, з якого виготовлена куртка, дуже еластичний – розтягується в чотирьох напрямках одночасно. Це дозволяє куртці забезпечувати високий рівень гнучкості та маневреності для гірськолижників і сноубордистів під час активних занять зимовими видами спорту.
  • Технологія RIPSTOP – це особливий вид тканини, з армуванням міцними нитками. Куртка з ріпстопа дуже міцна, легка, стійка до зношування, порізів та розривів. Вона створена для екстремальних умов, що характерні для гірськолижного спорту.
  • Підкладка TERMO SYSTEM - це технологія підкладки із сріблястими точками, що віддзеркалюють та зберігають власне тепло лижника, забезпечуючи комфорт та тепло у дуже холодних умовах.

Критерії оцінки якості та комфорту гірськолижних курток.

Оцінка якості та комфорту гірськолижної куртки може залежати від різних факторів, включаючи індивідуальні уподобання, кліматичні умови та бюджет. Ми наведемо важливі аспекти, які слід враховувати під час оцінки:

Критерії оцінки якості та комфорту гірськолижних курток.

  1. Матеріали та конструкція:
    Перевірте, з яких матеріалів зроблена куртка. Вона повинна бути водонепроникною та дихаючою. Одяг повинен мати герметичні шви та водонепроникні блискавки, щоб запобігти попаданню води.
  2. Утеплювачі.
    Залежно від клімату та особистих уподобань та стилю катання, виберіть куртку з відповідним наповнювачем. Внутрішні шари можуть бути знімними, що є корисним у разі змінної погоди.
  3. Підкладка.
    Внутрішня підкладка куртки також є важливою для комфорту. Вона повинна бути м'якою і дихаючою, щоб не викликати пітливість.
  4. Вентиляція.
    Наявність вентиляційних блискавок або інших систем вентиляції дозволить регулювати температуру всередині куртки. Перевірте, наскільки вам зручно дотягуватися до них і відкривати в рукавичках.
  5. Відповідний розмір та посадка:
    Куртка повинна відповідати вашому розміру + 2 шари одягу та мати комфортну посадку. Приміряйте, нахилиться, сядьте, попрацюйте руками, наче ви на схилі. Переконайтеся, що куртка не надто обтягує або не надто вільна. Матеріали та конструкція
  6. Додаткові функції.
    Зверніть увагу на наявність капюшона та його поєднання зі шоломом, наявність снігозахисної спідниці та її зручну стиковку з лижними штанами, наявність зручних кишень та карабінів для рукавичок чи маски.

З урахуванням цих аспектів ви зможете більш точно оцінити якість та комфорт гірськолижної куртки та вибрати ту, яка найкраще задовольнить ваші потреби та очікування.

Догляд та зберігання гірськолижних курток.

Сучасна лижна куртка - це виріб із технологічного матеріалу. У нього є свої вимоги щодо догляду. Якщо їх не дотримуватися привабливі властивості екіпірування можуть зникнути. Однак не варто боятися складнощів догляду за технологічними речами – це справа звички. Завжди дотримуйтесь інструкцій на бирці виробу. Якщо з якоїсь причини її немає, тоді можете користуватися нашими рекомендаціями. Вони можуть зберегти гірськолижну куртку в хорошому стані, продовжити її термін служби, функціоні та захисні властивості. Завжди пам'ятайте, що головні вороги дихаючих та водовідштовхувальних властивостей мембрани – це бруд, дим, оліі, у тому числі сонцезахисні креми та репеленти, відкритий вогонь та джерела тепла, а також кондиціонери, антистатики, відбілювачі та хімчистка.

Догляд та зберігання гірськолижних курток.

Наші поради щодо правильного догляду та зберігання.

  1. Регулярно чистіть куртку від пилу, бруду та поту. Для цього використовуйте м'яку щітку або вологу губку. Якщо куртка сильно забруднена, слід використовувати спеціалізований засіб для чищення гірськолижного одягу.
  2. Періодично пріть гірськолижну куртку згідно з інструкціями на бирці. Прати можна звичайними рідкими засобами, але краще спеціальними засобами для мембранних тканин. Після звичайного рідкого "порошку" вам доведеться обробляти верхній шар одягу спеціальними просоченнями dwr durable water repellent для підтримки вологовідштовхувальних властивостей матеріалу. Тоді як спеціальний засіб для мембрани це вже враховує.Зазвичай прання в машині виконується на делікатному режимі при температурі 30°C. Після прання ретельно (2-3) рази полощіть виріб.
  3. Регулярно оновлюйте водовідштовхувальне покриття куртки. Глибоке просочення високомолекулярними сполуками, забезпечує надійний захист від вологи та агресивного впливу зовнішнього середовища. Використовуйте для цього спеціальні засоби, які можна знайти у спортивних магазинах.
  4. Ніколи не сушіть куртку на прямому сонці або поблизу джерел тепла, таких як обігрівач або радіатор. Найкраще сушити в добре провітрюваному місці при кімнатній температурі.
  5. Зберігайте куртку в прохолодному, сухому місці, щоб уникнути цвілі та запаху. Найкраще використовувати вішалку, щоб куртка не втрачала своєї форми. Не залишайте одяг під прямим сонячним промінням, оскільки це може пошкодити матеріал і колір. Також переконайтеся, що куртка повністю висохла перед зберіганням, щоб уникнути утворення цвілі.

Увага до деталей! Регулярно оглядайте куртку щодо потертостей, розривів або інших пошкоджень. Дрібні дірки можна заклеїти спеціальними стрічками для ремонту гірськолижного одягу. Перевіряйте стан капюшона та хутра – там можуть накопичуватися пил та бруд. Завжди знімайте хутро перед пранням гірськолижної куртки. Якщо хутро на куртці забруднене, зверніться до послуг хімчистки – вони дбайливо очистять та відновлять його.