Як визначити розмір шорт?

Як визначити розмір шорт?

Шорти — один із найбільш актуальних предметів, як чоловічого, так і жіночого гардероба. Вони бувають довгими й короткими, з натуральних і синтетичних тканин, вільними, обтислими й, навіть, компресійними. Сьогодні укорочені штани, довжина яких не доходить до коліна, використовують всюди: у місті, вдома, для спорту й активного відпочинку, для романтичних побачень, у скітурах й походах у кафе.

Є чисто спортивні моделі, є повсякденні, є офісні та навіть ошатні. А є по-справжньому універсальні шорти. Одяг завоював популярність, в першу чергу, як незамінна річ для літа. Але все частіше сучасні модниці та модники не відмовляють собі в задоволенні надіти шорти й у холодну пору. Для цього придумали шорти з вовни, щільного трикотажу й деніму.

Їх люблять усі: і дорослі, і діти. Вибір цього одягу не обмежений віком, соціальним статусом, статтю, типом фігури й комплекцією. Єдина складність може виникнути тільки з визначенням розміру. Він залежить від фасону і крою обраної моделі.

З цієї публікації ви дізнаєтеся:

 • Як визначити розмір шорт?
 • Як дізнатися розмір шорт чоловічих?
 • Як дізнатися розмір шорт жіночих?

ЯК ВИЗНАЧИТИ РОЗМІР ШОРТ?

Відсутність строгих канонів і сміливі дизайнерські рішення часом вводять в оману, змушуючи сумніватися в гендерній приналежності тих чи інших шорт. Однак, чоловічі та жіночі моделі мають чіткі відмінності, навіть, якщо вони виконані в одному розмірі і схожі зовні. Між собою одяг відрізняється застібкою, кількістю шльовок і кроєм.


 • Чоловічі шорти застібаються вліво, а жіночі вправо. Виріб для прекрасної половини має тільки один вид застібки — блискавку, у той час, як шорти для сильної половини можуть оснащуватися блискавкою, кнопками або гудзиками.
 • Як правило, у чоловічих шорт — 7 шльовок (петлі для ременя), а в жіночих їх 5. Менша кількість пояснюється тим, що жіноче тіло більш фігуристе — шорти та інший одяг тримається на стегнах і без додаткових кріплень.
 • Вироби відрізняються відстанню і формою крою ділянки від пояса до промежини: у чоловічих шорт вона коротка і пряма, у жіночих — довга і схожа на півмісяць.

Тому існують окремо чоловічі й жіночі розмірні таблиці, у яких вказані кілька параметрів виробу.

Які параметри визначають розмір шорт?

Купуючи шорти, керуватися ростом й віком неправильно, та й не вийде, оскільки визначальними параметрами цього одягу є обхват стегон і обхват талії. На цих двох показниках засновані розмірні таблиці шорт будь-якого виробника. Серед інших можуть вказувати: довжину виробу, висоту пояса й інші параметри (повний їхній список дивись нижче). Розмір шорт можна визначити двома способами:

 1. за мірками на тілі,
 2. за розміром старих шорт

1. Визначаємо розмір шорт за мірками на тілі

Як ми і сказали вище, обсяг стегон і талії — це головні визначальні параметри. Але в деяких випадках можуть знадобитися додаткові розміри. Наводимо повний їх список і правила виміру.


 1. Ширина в поясі або напівобхват талії. Міряється в верхній частині шорт, від крайньої лівої, до крайньої правої точки.
 2. Висота поясу. Міряється відстань від пояса до промежини на лицьовій стороні виробу.
 3. Напівобхват стегон. Міряється в найширшій частині стегон, від крайньої лівої, до крайньої правої сторони.
 4. Ширина штанини зверху. Міряється ширина верхньої частини штанини на рівні промежини.
 5. Довжина виробу або бокового шва. Міряється від крайньої верхньої до крайньої нижньої точки, на зовнішньому боковому шву.
 6. Довжина крокового або внутрішнього шва. Міряється від паха до нижньої точки шорт, на внутрішньому бічному шві виробу.
 7. Ширина штанини внизу. Міряється ширина нижньої частини штанини.

Поради щодо зняття мірок

Під час вимірювання параметрів, керуйтеся нескладними правилами:

 • Використовуйте гнучку сантиметрову стрічку.
 • Бажано, щоби мірки знімав інша людина-результат вийде більш точним.
 • В процесі вимірювань, стояти треба прямо, руки - уздовж тіла.
 • Обхват стегон вимірюємо в найбільш виступаючої частини сідниць
 • Обсяг талії вимірюйте в най вузькій частині.
 • Для контролю виконайте кілька вимірів кожного параметру, і візьміть максимальне значення.

2. Визначаємо розмір за старими шортами

Мірки також можна зняти зі своїх старих шорт, максимально схожих на куповані, розклавши річ на горизонтальній поверхні й ретельно її розправивши. Як видно, на прикладі шорт FREEVER, щоби визначити свій розмір виробу цього бренду, досить виміряти 4 параметри: напівобхват талії, стегон, довжину зовнішнього і внутрішнього шва. Вони вкажуть розмір виробу (дивись червоний приклад). Якщо одні параметри відповідають більшому розміру, а інші меншому, вибирайте виріб у більшому розмірі (дивись зелений приклад).


ЯК ДІЗНАТИСЯ РОЗМІР ШОРТ ЖІНОЧИХ?

Жіночі шорти — досить примхлива деталь одягу: можуть підкреслити переваги фігури, а можуть виставити на показ усі її недоліки. Вибираючи модель, відштовхуйтесь від типу статури.

 1. Для фігури типу «груша» кращими будуть подовжені шорти, з вільним кроєм.
 2. Для фігури «прямокутник» — обтислі шорти з середньою і низькою посадкою.
 3. Для фігури «трикутник» — шорти з низькою посадкою.
 4. Для фігури «яблуко» — вироби з завищеною талією.
 5. А на «пісочному годиннику» відмінно сидять будь шорти.


Визначившись із відповідним фасоном і кольором, важливо визначити свій український розмір шорт. Під час вибору розміру, головним визначальним параметром завжди буде обсяг стегон, позаяк посадку на талії завжди можна відрегулювати за допомогою ременя або утягувальних шнурів (як на спортивних моделях). При цьому, для отримання виробу, який буде максимально відповідати вашій фігурі, необхідно додатково враховувати обсяг талії (замір у самому її вузькому місці), а в ряді випадків може знадобитися:

 • загальна висота шорт (похибка +/- 5.0 см);
 • ширина штанини в паху й внизу виробу.

Зробивши необхідні заміри, скористайтеся наведеною нижче таблицею для визначення українського розміру і відповідного йому англійського, американського, європейського, італійського та японського розміру одягу.


Які допуски треба враховувати під час замірів?

Існують три основні посадки шорт: низька, середня і висока.

 • Низька посадка - це рівень пояса нижче рівня талії на 5–6 (см). Знімаючи замір, можна додати до обсягу талії 2–3 см.
 • Середня посадка (її ще називають стандартна) - це коли рівень талії збігається з рівнем пояса. Заміряючи обсяг талії, можна прийняти значення на 1–2 см більше.
 • Висока посадка - це коли рівень пояса вище рівня талії на 4 см. Поправка в більшу або меншу сторону може становити 2 см.

ЯК ДІЗНАТИСЯ РОЗМІР ШОРТ ЧОЛОВІЧИХ?

Вибір фасону й довжини чоловічих шорт залежить від росту й особливостей статури. Головне, щоб одяг добре сидів за фігурою. Рекомендації тут прості:

 • Повним чоловікам рекомендується вибирати шорти довжиною на 3 см вище коліна. Від обтислих, занадто коротких і широких моделей краще відмовитися.
 • Худорляві представники сильної статі можуть дозволити собі обтислий фасон довжиною по коліно або трохи вище, але вільний крій — табу!
 • На високих чоловіках мають добрий вигляд шорти з довжиню трохи вище коліна, у тому числі моделі з відворотом. Для невисоких і середнього зросту хлопців — вироби середньої довжини.


Як і у випадку з жіночими шортами, питання вибору розміру чоловічих виробів також є ключовим. Визначальним будуть обсяг талії й обсяг стегон. Виміряти обидва параметри можна на тілі або знявши мірки на старих шортах, які дуже близькі до тих, що ви вибираєте.

Заміри потрібно зіставити з даними, наведеними в таблиці. Рекомендуємо округлити кінцевий результат у більшу сторону. Визначивши свій український розмір шорт, запам’ятайте цифру, і зіставте її з англійським, американським, європейським і італійським розмірами, а також, як вона позначається в міжнародному форматі.


На закінчення

Розміри шорт, як і розміри футболок, сорочок, штанів та іншого одягу, на жаль, не мають загального стандарту. Тому, існують окремо американські (US / USA), європейські (EU / EUR), британські (UK), китайські (CH), українські (UA) та ін. розміри. Використовуючи таблицю відповідності між ними, можна швидко знайти свій варіант шорт у «чужому» стандарті. Але, з огляду на індивідуальні особливості лекал одягу, такий вибір буде орієнтовним. Найточнішим і правильним буде вибір за таблицею розмірів виробника, у якого збирайтеся купити річ. Ось чому важливо знати свої дані: обсяг талії, стегон, кроковий шов, та інші параметри.

Шорти, безперечно, правили й будуть правити бал у спекотний сезон. Якщо хочете внести свіжий подих у свій повсякденний або спортивний спосіб, приходьте за своїми ідеальними шортами на Freever.ua або в офлайн магазин популярного українського бренду.