Як прати спортивну сумку?

Як прати спортивну сумку?

Коли справа доходить до прання одягу та постільної білизни, ми дотримуємося певного графіка та правил. А хто з вас пам’ятає, коли востаннє прав спортивну сумку?

Ми не хотіли вас образити, якщо що! І, звичайно ж, впевнені, що ви стежите за спортивними аксесуарами так само ретельно, як і за рештою своїх речей. Тим паче, що переважна більшість сучасних спортивних сумок виготовляються з текстилю чи шкіри з використанням спеціальних просочень та захисних шарів, які спрощують догляд за ними. І, щоби позбутися невеликого забруднення на виробі, достатньо сухого чи вологого чищення. Але бувають випадки, коли продовжити життя улюбленому аксесуару може лише прання. Про те, як правильно прати спортивну сумку, ми розповімо в цій статті.

  1. В який спосіб прати спортивну сумку?
  2. Що потрібно зробити перед пранням?
  3. Як прати сумку вручну?
  4. Машинне прання.
  5. Корисні поради.

1. В який спосіб прати спортивну сумку?

Спортивні сумки виготовляють із поліестеру, шкіри, еко-шкіри або полотняної тканини. Водночас конструкція виробів може бути м’якою, каркасною (тобто жорсткою) або напівжорсткою (це, коли є панельна вставка або ребра жорсткості). Вивчіть яка у вас, та зверніть увагу на ярлик. Якщо на ньому є рекомендації щодо догляду від виробника — дотримуйтесь їх. Якщо ярлик не зберігся або на ньому немає вказівок щодо догляду за виробом, а є символи — дотримуйтесь наших рекомендацій.

Спортивну сумку не можна прати, якщо ви вказані такі позначки.

В який спосіб прати спортивну сумку?

Сумки з поліестеру, нейлону, таслана.

М’які та напівжорсткі спортивні сумки з поліестеру, нейлону, таслана можна прати вручну або в машинці. Навіть після багаторазового прання вони не втрачають свого привабливого вигляду. Вибір способу прання залежить від розміру сумки й конструктивної можливості зняти на період прання елементи її каркаса. А ось каркасні (жорсткі) спортивні сумки з поліестеру — пруться лише вручну. Ось один із прикладів — жорстка спортивна сумка для гольфу.

Сумки з поліестеру, нейлону, таслана

Шкіряні спортивні сумки.

Спортивні сумки зі шкіри прати не рекомендується. Шкіра легко переносить воду, але після намокання має властивість витягуватися, відповідно є ризик того, що сумка втратить форму. Тому, тільки ручне вологе чищення.

Шкіряні спортивні сумки

Для чищення застосовуйте медичний або технічний спирт. Немає спирту — використовуйте горілку. Якщо серветка на спиртовій основі (або змочена в горілці) не впоралася із завданням, змочіть ватяний диск або клапоть щільної тканини і з невеликим зусиллям протріть забруднену поверхню.

Спортивні сумки з еко-шкіри або шкірвінілу.

На відміну від сумок із натуральної шкіри для очищення цих виробів спирт та інші агресивні засоби для виведення плям не застосовують. Використовуйте, лише пінний мильний розчин. Ретельно обробити поверхню можна пористою губкою або спонжем для нанесення макіяжу.

Спортивні сумки з полотняної тканини, парусини.

Якщо йдеться про однотонні вироби, їх можна прати без обмежень, як вручну, так і в пральній машині, з використанням мийних засобів для натуральних тканин.

Спортивні сумки з полотняної тканини, парусини

Різнокольорові сумки та сумки з принтом рекомендуємо прати вручну, використовуючи мильний розчин. Свіжі забруднення, практично завжди, відмиваються з першого разу. Старі плями краще попередньо замочити, а потім обробити м’якою щіткою і випрати. Викручувати не потрібно. Обережно відіжміть, щоб не пошкодити малюнок і розвісьте на сушарку.

2. Що потрібно зробити перед пранням спортивної сумки?

Перш ніж замочувати спортивну сумку або класти її в пральну машинку, не забудьте звільнити її від речей, «потрусивши» не лише вміст, а і сміття. Останній у вигляді дрібних крихт може забитися у шви. Швидко вирішити цю проблему допоможе пилосос, а повільно — стара зубна щітка.

Що потрібно зробити перед пранням спортивної сумки?

Рекомендується застебнути всі блискавки на кишенях, але цього можна й не робити. А ось, що дійсно важливо, так це зняти весь металевий та неметалевий декор та фурнітуру (яка знімається): карабіни, лямки, ремені, кулери на бігунках та інші підвіси.

3. Як прати спортивну сумку вручну?

  1. Підготуйте сумку (див. вище).
  2. Підготуйте ванну, таз або іншу ємність відповідного розміру, у яку поміститься ваша спортивна сумка.
  3. Наберіть теплу воду. Її температура має бути в межах 30–35 ℃.
  4. Додайте білий оцет та харчову соду (з розрахунку 70 гр соди та 70 мл оцту на 8 л води).
  5. Занурте сумку і тримайте її 1–2 години. За цей час розщепися весь бруд і знищаться неприємні запахи.
  6. Через деякий час злийте розчин і наберіть нову порцію теплої води.
  7. Додайте мильну стружку або гель для прання до утворення пінного розчину.
  8. Занурте в нього сумку і м’якою щіткою пройдіться її поверхнею.
  9. Ополіскуємо теплою чистою проточною водою.
  10. Не відтискаємо, а даємо воді стекти природним способом.

Сушимо у провітрюваному приміщенні (не на батареї) або на вулиці (не під прямим сонячним промінням), підвісивши сумку за основу в кількох точках або поклавши її на сушарку для білизни.

4. Машинне прання. Чи можна прати спортивну сумку в пральній машинці?

Можна й потрібно, якщо одночасно дотримуються три умови:

  1. виріб - м’який або напівжорсткий;
  2. його розміри дозволяють завантажити в машинку;
  3. на бірці немає символу «НЕ МОЖНА ПРАТИ В МАШИНЦІ»

Чи можна прати спортивну сумку в пральній машинці?

Сам процес набагато простіше і приємніше ручного прання:

  1. Підготуйте сумку (див. пункт № 2).
  2. Завантажте у контейнер необхідну кількість гелю для прання (див. вказівки виробника).
  3. Виберіть один із трьох режимів прання: «Делікатний», «Бережний» або «Ручне прання» (температура не має бути більше 40℃).
  4. Увімкніть функцію «Додаткове полоскання».
  5. Вимкніть функцію «Віджимання».

Запускаємо машинку. Після прання сушимо сумку або в приміщенні, що провітрюється (не на батареї), або на вулиці (але не під прямим сонячним промінням), підвісивши виріб за основу в декількох точках або поклавши на сушарку для білизни.

5. Корисні поради щодо догляду та прання.

Перед пранням обов’язково приберіть (якщо є) панельну вставку внизу, внутрішні або бічні ребра жорсткості, які допомагають сумці тримати свою форму. Ці елементи краще почистити окремо ручним вологим методом. До того ж без них сумку легше випрати і швидше висушити.

Для усунення дуже стійких неприємних запахів (навіть після прання) використовуйте нейтралізатор запаху в аерозольному балончику. Завдяки натуральним ензімам та мікроорганізмам, що входять до складу засобу, нейтралізатор не маскує, а усуває джерела неприємних запахів (вбиває небажані бактерії).

Корисні поради щодо догляду та прання

Використовуйте тільки мильний розчин або гель для прання. На відміну від порошкових засобів вони краще розчиняються та виполіскуються, не залишаючи плям й розводів.

Спортивну сумку з масивними елементами декору, які неможливо зняти на час прання, краще помістити в пральний мішок для одягу. Таким чином, ви захистите внутрішню частину барабана машинки від ударів.

Якщо ви не можете зняти плечовий ремінь, складіть його в кілька шарів і зафіксуйте шнуром або шпагатом (як варіант зв’яжіть вузлом).

Після прання, коли вода стече, протріть сумку зовні та всередині махровим рушником. Так само відпрацюйте кишені. Ще краще буде, якщо наповнити сумку махровим рушником всередині та загорнути її таким же рушником зовні. Махра швидко вбирає в себе вологу, у рази прискорюючи процес сушіння. Через 20–30 хв прибираємо рушник і залишаємо сумку до повного висихання.

Висновок.

Незалежно від того, наскільки акуратно ви користуєтесь спортивною сумкою, піт, пил, бруд, сліди трави та атмосферні опади роблять свою справу. Можна купити новий аксесуар, а можна упорядкувати старий. Прання спортивної сумки один раз на рік — це простий спосіб продовжити термін її служби, і бути спокійним, що її вміст також буде чистим і без запахів. Ми показали, що це не складно. Вибір за вами.