Технології у спортивному одязі: що нового на ринку?

Технології у спортивному одязі: що нового на ринку?

Спорт – невіддільна (частина/ознака) частина нашого життя. І хоча не всі види спорту однаково популярні в різних країнах, це не скасовує того факту, що спорт як соціокультурний феномен сучасності займає центральне місце в усьому світі. І звичайно ж, сучасні технології значно впливають на спорт. Впровадження інновацій відбуваються з запаморочливою швидкістю. І все для того, щоб задовольнити потреби, що постійно змінюються, і очікування як спортсменів, так і вболівальників.

Нововведення пронизують майже всі види та аспекти спорту, починаючи від екіпірування, інвентарю, спортивного харчування та закінчуючи роботою спортивних споруд, самим тренувальним процесом та взаємодією спортивних команд зі своєю аудиторією. У цій статті ми розглянемо:

  • Огляд нових технологій та інновацій на ринку спортивного одягу.
  • Переваги використання нових технологій.
  • Приклади застосування інноваційних матеріалів та рішень.
  • Перспективи розвитку технологій у спортивному одязі.

Огляд нових технологій та інновацій у спортивному одязі.

У сучасному спорті неможливо обійтись без застосування нових технологій та інновацій. Поза всяким сумнівом, фізичні вправи - важлива частина тренувального процесу, але для досягнення високих результатів цього недостатньо. У змагальній боротьбі за чемпіонство беруть участь не лише тренерський склад, медики, психологи, дієтологи та вчені, але також бізнесмени, маркетологи та інженери, які роблять свій внесок у досягнення високих спортивних результатів.

Їхні найкращі інженерні рішення негайно проходять "польові випробування" і йдуть у виробництво, а потім впроваджуються на масовий ринок. Ось кілька прикладів нових технологій та інновацій, які нині застосовуються у спортивному одязі, взутті та аксесуарах.

1.Інновації у спортивному одязі.

Компанія The North Face, чия продукція орієнтована на альпіністів, лижників, сноубордистів, туристів, розробила колекцію одягу, що наголошує на видовищності трюків халфпайп і слоупстайл (спортивна дисципліна у змаганнях зі сноуборду).

Інновації у спортивному одязі

Компанія UnderArmour представила високотехнологічний одяг, який підтримує оптимальну температуру тіла між розігрівом та змаганнями. Спеціальне керамічне напилення на внутрішньому шарі екіпірування дозволяє повітрю під одягом швидше прогрітися та зберігати тепло.

Бренд RECCO®, що спеціалізується на рятувальних технологіях, оснащує гірськолижні костюми системою порятунку в лавинах. У разі надзвичайної ситуації, вмонтовані в одяг датчики, дозволяють швидко визначити точне місцеперебування спортсмена.

Компанія Pentland Group (спеціалізується на виробництві та продажу спортивного взуття та одягу) представила плавальний костюм, який зменшує лобовий опір плавця. Здавалося б, лише на 2% - а за ним вже 108 світових рекордів.

Технологія вентиляції. Багато брендів спортивного одягу використовують спеціальні тканини, які сприяють відведенню вологи та повітрообміну між шкірою та навколишнім середовищем. Деякі марки навіть розробили технології вентиляції, які керують потовиділенням залежно від температури та інтенсивності тренування.

Спеціальні покриття та мембрани. Провідні виробники активно використовують спеціальні покриття, які забезпечують захист від ультрафіолетових променів, дощу, снігу та бруду. Такі покриття можуть бути нанесені на будь-який тип тканини. Також активно використовуються дихаючі мембрани для ефективного захисту спортсменів від вітру та опадів, без порушення природної терморегуляції тіла.

Гірськолижні костюми

Спеціальні утеплювачі нового покоління. Яскравим представником струмових є Тинсулейт. Ефективність матеріалу пояснюється підвищеною щільністю волокон за їх меншого (проти традиційних ізоляційних матеріалів) розміру. Вважається найтеплішим тонким утеплювачем для одягу. При однаковій товщині він у 1,5 раза тепліший, ніж пух, і приблизно у 2 рази тепліший, ніж інші ізоляційні матеріали.

Компресійний одяг. Спочатку ця концепція використовувалася лише у медицині. Для запобігання тромбозу у післяопераційних пацієнтів, а також для зменшення застою та поліпшення кровотоку у венах медики призначали носіння компресійних панчох. Але після проведення низки експериментів та досліджень було зроблено висновок, що компресійна білизна може підвищити результативність у різних видах спорту. Так з'явився компресійний одяг:

  • рашгарди, футболки та майки;
  • штани, лосини або легінси;
  • спідня білизна та шорти;
  • шкарпетки та гольфи.

2.Інновації у спортивному взутті.

Лідерами цієї теми є Nike. Компанія використовує технології 3D-друку у виробництві кросівок та бутсів. Крім того, виробник освоїв випуск взуття з технологією надточної шнурівки HyperAdapt, яка точно знає, що вам потрібно (щільніше або вільніше) в режимі реального часу.

Інновації у спортивному взутті

Adidas з 2013 року постійно розвиває єдину у своєму роді технологію BOOST - пружна та м'яка амортизація. Їхня новітня розробка ULTRA BOOST легко адаптується під індивідуальні особливості бігуна, підтримуючи стопи і забезпечуючи комфорт при тривалому забігу. Щось схоже пропонує Under Armour разом із міжнародною хімічною компанією Dow Chemicals. Їхня нова піна та технологія HOVR відповідає за амортизацію та за повернення енергії при приземленні. А у дослівному перекладі означає «парити над чимось».

3.Інновації у спортивних аксесуарах.

Носима електроніка: Сьогодні багато спортсменів використовують пристрої для відстеження своїх показників під час тренувань. Деякі виробники спортивного одягу інтегрують ці пристрої безпосередньо в одяг, що дає змогу зменшити кількість необхідних аксесуарів і підвищити зручність використання.

Розумні окуляри поки що доволі дорогі для любителів, але вже активно використовуються в професійному спорті. Наприклад, модель Recon Jet оснащена мікропроцесором, HD-камерами, бездротовими інтерфейсами, вбудованою пам'яттю та іншими "наворотами". Дуже зручні для бігу, фітнесу, велосипедного спорту.

Інновації у спортивних аксесуарах

А для професійних гірськолижників і сноубордистів пропонуються маски з двома камерами. Одна контролює маршрут спуску, а інша - на око спортсмена. Розумна електроніка швидко оцінює, куди дивиться спортсмен, на що відволікається, і вчасно попереджає про можливі нештатні ситуації.

Хорошою альтернативою пульсометру і спортивному годиннику можуть стати спортивні навушники UA-JBL від UnderArmour. Вони вимірюють пульс під час тренування і повідомляють спортсмену дані в режимі онлайн.

Переваги використання нових технологій.

Спортивний одяг, взуття та аксесуари в останні роки стали не лише моднішими, а й функціональнішими. Технології та інновації у цій галузі розвиваються швидкими темпами. І все заради того, щоби дати спортсмену певні переваги.

Насамперед - поліпшення продуктивності. Інновації в спорті, такі як розумні тканини, датчики, електроніка, що носиться, можуть підвищити баланс, гнучкість, силу, швидкість і витривалість. У процесі тренування електроніка контролює ряд параметрів (ЧСС, тиск, температуру, вимірює відстань, швидкість, час, а потім передає ці дані на пристрій користувача. Це дозволяє швидко оцінити прогрес і вдосконалювати техніку.

Переваги використання нових технологій

Другою важливою перевагою є – покращення функціональності. Сучасні технології роблять одяг легким. Він добре тримає форму, але при цьому досить еластичний. Відповідає тим кліматичним і погодним умовам, в яких людині належить тренуватися, а значить: виводить піт від тіла, має необхідну теплоізоляцію і вміє охолоджувати в потрібний момент.

Серед інших важливих переваг відзначимо: зменшення травматизму, збільшення зносостійкості та довговічності, покращення стилю та зменшення витрат на догляд за спортивним екіпіруванням.

Приклади застосування інноваційних матеріалів та рішень.

  • Технологія дихаючих тканин. Активно використовується у всіх високоінтенсивних видах спорту. Дозволяє тілу дихати, зберігаючи при цьому комфортну температуру та сухість.
  • Використання синтетичних матеріалів, таких як поліестер, для створення легкого спортивного одягу, що швидко сохне.
  • Застосування матеріалів із компресійним ефектом, які покращують кровообіг та зменшують ризик травм.
  • Використання технології регулювання температури. Наприклад, гірськолижні костюми добре зберігають тепло тіла, але не допускають перегріву.
  • Застосування антибактеріальних матеріалів зменшення запаху у спортивному одязі.
  • Спортивний одяг

  • Використання матеріалів із захистом від ультрафіолетового проміння в одязі для тренувань на відкритому повітрі.
  • Використання нейлонових матеріалів з високою міцністю для створення екіпірування, яке добре протистоїть розтягуванню та стиранню.
  • Використання мембран для захисту від вітру та опадів.
  • Використання матеріалів з пам'яттю форми, які зберігають форму та контур тіла.

Це лише деякі приклади того, як інноваційні матеріали та рішення можуть бути використані у спортивному одязі. Завдяки таким технологіям спортивний одяг стає більш функціональним, зручним і безпечним для занять спортом.

Перспективи розвитку технологій у спортивному одязі.

Популяризація активного способу життя та прагнення населення до здорового способу життя показують, що ринок спортивного одягу належить до таких сегментів, де резерви зростання ще далеко не вичерпані. Експерти вважають, що у найближчі 5 років обсяг його збільшиться у 2 рази.

Перспективи розвитку технологій у спортивному одязі

Крім того, дослідження підтверджують, що значна частина спортивного одягу купується не для заняття спортом, а для вільного / активного проведення часу. Тому популярні спортивні бренди активно розширюють асортимент одягу в сегменті lifestyle, який поєднує в собі функціональність спортивного екіпірування та стиль повсякденного одягу.

І саме завдяки використанню нових технологій, сучасний спортивний одяг став більш зручним, ергономічним, комфортним, продуктивним і безпечним. Природно, що кожен спортивний бренд, що поважає себе, намагається брати участь у розробці нових технологій, які потім може запатентувати та застосовувати у виробництві. Жорстка конкуренція підштовхує до цього. А значить, попереду на нас чекає багато нових спортивних речей із надздібностями.