Як вибрати базову футболку?

Як вибрати базову футболку?

Звичні речі, перевірені часом, без яких не можна обійтися, називають базовими, які вивірений набір — базовим гардеробом. Трикотажна кофта з коротким рукавом, що називається футболкою, — одна з таких базових предметів. Вона є у кожному чоловічому та жіночому гардеробі. Її одягають у спортзал, в офіс і навіть на вечірку. Футболка виглядає стильно, радує комфортом і не вимагає серйозних витрат під час покупки.

Відрізнити базову футболку просто: у неї круглий виріз, середня довжина, максимально простий крій та дизайн, а склад тканини повністю бавовняний або на основі бавовни з невеликою кількістю еластану, щоби футболка не деформувалася після кількох прань. Її поправу можна назвати однією з основних базових предметів. Достатньо мати — 2–3 моделі, щоби перед вами відкрилися широкі можливості стильного комбінування. Головне, правильно вибрати базову футболку. А, як це зробити, ми зараз розповімо.

  1. Склад, щільність та фактура матеріалу.
  2. Силует футболки.
  3. Довжина виробу.
  4. Рукави.
  5. Колір

1. Склад, щільність та фактура матеріалу, або чому тканина має значення

Футболки виготовляють із різних тканин, але вироби з бавовни, як і раніше, є золотим стандартом. Склад може бути 100 % бавовняним або на основі бавовни. Чому так важливо? Тому що натуральна бавовна:

  • добре дихає;
  • ефективно утримує тепло;
  • м’яка, міцна та довговічна;
  • має високий рівень гігроскопічності;
  • не піддається органічним розчинникам, що дозволяє легко виводити складні плями;
  • не дорога у виробництві.

Футболки - склад, щільність та фактура матеріалу

Проте є що сказати й на захист футболок із сумішевого складу. Виріб із бавовни та поліестеру мають кращі властивості бавовни та поліестеру. Вони легкі, довго зберігають форму, легко стираються й не сідають, не мнуться, а після прання не потребують прасування. Вироби з переважанням синтетики здатні швидко відводити вологу та тепло від тіла під час дуже високої активності. Але в повсякденному використанні ця властивість стане скоріше недоліком, ніж перевагою.

Непоганою альтернативою бавовняним футболкам стануть футболки з льону, виготовлені з найкращих натуральних волокон. Вони легкі, гігієнічні, добре вбирають вологу, міцні та повітропроникні. Мають чудовий вигляд, як в елегантному класичному аутфіті, так і в casual образах, але не дуже популярні через те, що дорогі, швидко мнуться і грубуваті за фактурою.

Якщо ви бажаєте вибрати універсальну футболку, звертайте увагу на прозорість тканини. Не дуже щільний матеріал — просвічується. У цьому немає нічого поганого, якщо ви створюєте розслаблений образ для відпочинку, прогулянки чи вечірки. Для більш формального вбрання, наприклад для офісу зі штанним костюмом, вибирайте щільнішу фактуру тканини з бавовни, льону або сумішевого складу.

2. Силует базової футболки

В ідеалі футболка має сидіти за фігурою, але не обтягувати. Занадто обтислий варіант — вже не стильний й не актуальний. Якщо вибрана вами футболка має натяг на грудях або складки в напрямку від пройми до грудей, то це не ваш виріб — приміряйте трохи більшого розміру. Вибираючи футболку, не женіться за цифрами на розмірі, а звертайте увагу на свої відчуття та посадку.

Силует базової футболки

Загалом силует краще вибирати трохи вільний. Чому? По-перше, таку футболку можна носити самостійно, просто із джинсами, шортами, спідницею чи штанами. А, по-друге, її можна носити в комплекті з костюмом або жакетом. Вільний силует — це по-справжньому універсальна річ. Обтислі футболки зараз заведено носити першим шаром під сорочку кардиган, жакет, комбінезон за умови, що ви не знімаєте другий шар.

3. Довжина базової футболки

Вироби доступні в короткому, класичному та довгому фасоні. Який краще вибрати — залежить від багатьох факторів, наприклад: як найчастіше ви любите одягатися, як виглядаєте, у якому розмірі, який у вас тип фігури, що ви хочете показати своїм новим нарядом. Однак, якщо ми говоримо про найуніверсальнішу довжину, то це футболка до середини стегна.

Довжина базової футболки

Вона дозволить вам отримати кілька різних стильних образів.

  • Її можна надіти поверх джинсів, спідниць та штанів.
  • Заправити всередину тієї ж спідниці, штанів або джинсів, і вона не вилазитиме, навіть, за високо піднятих рук.
  • Її можна носити декількома способами: зав’язаною у вузол або частково заправленою (більше прикладів стильних луків ви знайдете тут).

Якщо ви вибираєте коротку футболку, то ви можете заправляти її тільки в спідницю, штани або джинси з високою лінією талії або не заправляти зовсім. В останньому випадку, бажано мати бездоганну фігуру та пружний животик. Надихнуться прикладами стильних жіночних образів із короткою футболкою можна тут.

Дуже довгі футболки заправляти не вийде — це одяг навипуск. Якщо не хочете привертати увагу до своїх стегон — це відмінний формат. Добре поєднуються зі спідницями прямого крою, модними джинсами або скіні. Але найпоширенішим вбранням є ансамбль подовженої футболки та лосин. Ідеї найвдаліших комбінацій ви знайдете тут.

4. Рукави базової футболки

Як і довжина футболок, рукави бувають різної форми та довжини. Якщо у вас масивні руки, і ви хочете їх скоригувати, не вибирайте футболки з рукавами, що облягають. Останні не просто підкреслять повноту рук, а й візуально збільшать їх обсяг. Також не вибирайте футболку із діагональною формою рукав. Вони дуже збільшують розмір плечей і відкривають ділянки, які потрібно скоригувати. Ідеальним варіантом будуть більш вільні рукави довжиною до середини плеча — вони зроблять руки більш акуратними та делікатними. Але, навіть якщо у вас руки не масивні, усе одно не вибирайте футболку з обтислими рукавами — завжди залишайте повітря і свободу між тілом і футболкою. До речі, надто довгі рукави можна підвернути — це зробить руки ще тоншими, а вас — стрункішими. Якщо футболка не тримає підворіт, його можна зафіксувати одним стібком.

 Рукави базової футболки

5. Колір базової футболки

Якщо ми говоримо про універсальні футболки, які будуть підходити до максимальної кількості речей у гардеробі, то це звичайно однотонні футболки, але не обов’язково білі.

  • По-перше, вони не набридають так, як вироби із принтами.
  • По-друге, однотонні футболки простіше поєднувати з одягом інших кольорів та відтінків.

 Колір базової футболки

Футболки базових кольорів.
Рекомендуємо мати в гардеробі однотонні футболки базових кольорів — сіру, білу, чорну. Також це може бути синя, бежева, хакі. Це максимально універсальні кольори, які ви зможете вдало поєднувати із речами іншої палітри. Це не означає, що у вашому футболковому наборі не може бути жовтої, червоної або неонової футболки. Але, як показує практика, найчастіше ви носитимете саме «нейтральні» базові варіанти, тому що вони найкраще вписуються в стильні комплекти.

Футболки базових кольорів

Футболка з принтом.
Щодо принтів, то вони теж можуть бути на базових футболках. Це робить вироби менш нудними та додають акценту в образі. Вибирайте варіанти з невеликим написом чи логотипом — вони зараз у тренді. Під «невеликим» треба розуміти принт, розмір якого пропорційний вашому розміру. Тут важлива, як довжина напису, так і розмір шрифту. Усе має виглядати пропорційно й не «сперечатися».

Підбиваємо підсумки

Не варто економити на базових речах — це 99 % успіху ваших стильних та практичних образів. Але й переплачувати також не має сенсу, особливо коли йдеться про базові футболки. Вони завжди були «витратним матеріалом». Термін їхнього життя, як правило, не перевищує одного року. Речі часто замиваються, темніють під пахвами, зношуються. Але це не означає, що потрібно заплющувати очі на якість і комфортність виробів.

  • Базова футболка має бути пошита з високоякісного щільного бавовняного трикотажу. Уважно вивчить обробку горловини, рукавів та нижнього краю — вони мають бути оброблені якісно. Нитки, що стирчать, асиметрія рукавів, нещільна тканина, що просвічується — усе це вб’є ваш образ.
  • Футболка не мє обтягувати чи висіти. Ідеальний варіант — це посадка з певною часткою волі (але не оверсайз), без зморшок та складок. Вироби в базових кольорах (чорний, сірий, білий) ви зможете легко поєднувати з більшістю речей вашого гардеробу. Такі футболки незамінні в багатошарових образах. Вони ж чудово знижують градус офіційності жакетів та костюмів.
  • Багатобарвність, забавні малюнки та принти залиште для дому чи вилазки на природу. Для стильних образів вибирайте футболки в постільних чи нейтральних відтінках. А, якщо так хочеться привнести в однотонність акцент, то вибирайте футболки з простими, лаконічними написами, лого або колорбоком, але тільки в якісному виконанні.