Як вибрати одяг для тренувань у залі: матеріали, фасони та стиль?

Як вибрати одяг для тренувань у залі: матеріали, фасони та стиль?

Ще 20 років тому ніхто не чув про еластичність, терморегуляцію, підтримку та швидке відведення вологи, а сьогодні - це ключові вимоги, що пред'являються до хорошого тренувального одягу в залі. Тому що використання правильного спортивного екіпірування покращує продуктивність та дає конкурентну перевагу. З огляду на це ми підготували невелике керівництво, з відповідями на такі питання:

  • Вимоги до одягу для тренувань у залі.
  • Особливості вибору матеріалів та фасонів для занять у спортзалі.
  • Створення стильного та функціонального образу для занять фітнесом.
  • Поради щодо догляду за одягом для тренувань у залі.

Вимоги до одягу для тренувань у залі.

Вимоги до одягу для тренувань в залі можуть змінюватись в залежності від вподобань та виду спорту або типу тренувань. Однак є деякі загальні рекомендації.

  1. Зручність. Одяг для залу має бути приємним до тіла, досить еластичним або вільним, щоб не сковувати рухів, обов'язково гіпоалергенним, зручним.
  2. Повітропроникність. Перевагу слід віддавати речам із високотехнологічних матеріалів, які дозволяють шкірі "дихати" та забезпечують хорошу вентиляцію.
  3. Розмір. Одяг має бути правильного розміру - такому, що відповідає вашому натепер. Речі, куплені "на виріст" або на перспективу "трохи скину вагу" створюватимуть дискомфорт.
  4. Підтримка. Для жінок рекомендується використовувати спортивний топ із підтримкою грудей, щоб запобігти можливим травмам і забезпечити комфорт під час вправ.
  5. Функціональність. Одяг повинен відповідати виду спорту чи тренуванну. Наприклад, для занять вагами необхідні компресійні речі, для кардіо тренувань - обтислий низ і вільний верх, а для йоги краще вибрати легке і повітряне екіпірування.
  6. Стиль. Він не менш важливий, ніж функціональність. Стильний, гарний одяг - чудово мотивує відвідувати зал, вселяє впевненість і, як наслідок, підвищує результати тренувань.

Особливості вибору матеріалів та фасонів спортивного одягу для занять у спортзалі.

Фасон спортивного екіпірування для занять у залі та те, з чого воно виготовлене впливає на зручність, ефективність та безпеку тренувань. Індустрія спорту пропонує великий асортимент фасонів для різних видів активностей. Важливо вибрати той, що забезпечить комфорт, свободу рухів та відповідатиме вашим уподобанням. Ось кілька популярних варіантів спортивного одягу для залу, які ви можете знайти:

Особливості вибору матеріалів та фасонів спортивного одягу для занять у спортзалі.

  1. Футболки. Звичайні футболки з коротким рукавом широко використовуються у тренувальних заняттях. Вони забезпечують свободу рухів та гарну вентиляцію. Також існують футболки з 3/4 рукавами або довгими рукавами, які можуть бути кращими для тренувань в холодних приміщеннях.
  2. Топи та майки. Найпопулярніші - це майки та топи з відкритою або частково відкритою спиною. Вони не тільки забезпечують хорошу вентиляцію, але також надають спортивного та стильного вигляду.
  3. Шорти. Шорти – одні з найпоширеніших варіантів нижньої частини одягу для тренувань у залі. Можуть бути короткими або по коліна. Зазвичай зроблені з легких матеріалів, що вільно дихають.
  4. Легінси. Легінси чи тайтси дуже популярні серед прекрасної половини. Обтислі, еластичні, забезпечують повну свободу рухів. Часто використовуються разом із топами чи футболками.
  5. Спортивні костюми. Існують варіанти зі штанами, спідницею та шортами. Зазвичай, зроблені з легких матеріалів, які забезпечують комфорт та свободу рухів.
  6. Компресійний одяг. Еластичний, щільно сидить на тілі. Постійна компресія м'язів захищає від травм, допомагає покращити кровообіг під час тренування та прискорює відновлення після занять.

А тепер про вибір правильної тканини для тренувального одягу. Тут важливо врахувати кілька факторів, серед них: повітропроникність, волого відвідні властивості, еластичність, міцність. Нижче наведено декілька популярних тканин, які часто використовуються для виготовлення спортивного одягу.

Легінси чи тайтси

БАВОВНА.

Відома своїм комфортом, бавовна ідеально підходить для низько інтенсивних тренувань, таких як йога, пілатес. Одяг з бавовни - м'який, вільно дихає, комфортний на дотик і, як правило, гірше утримує запах поту, ніж синтетика. Але через свої високі гігроскопічні властивості (сильно поглинає та утримує піт) таке екіпірування зовсім не підходить для інтенсивних тренувань.

ПОЛІЕСТЕР.

Ця тканина широко використовується для виготовлення спортивного одягу через його численні чудові властивості. Поліестер - легкий, зносостійкий, забезпечує хорошу повітропроникність, ефективно поглинає і виводить вологу назовні, швидко сохне і має високу міцність.

НЕЙЛОН.

Тканини з нейлону мають високу міцність і зносостійкість, а також відмінно відводять вологу. Вони забезпечують хорошу вентиляцію та сохнуть значно швидше, ніж поліестер.

СПАНДЕКС.

Спандекс - еластичний, м'який, приємний до тіла та легкий, матеріал. Добре вбирає вологу, але не так вільно пропускає повітря як поліестер. Тканини з додаванням спандексу (також відомого як еластан або лайкра) забезпечують відмінну еластичність та свободу рухів. Спандекс часто поєднують із поліестером або нейлоном, для досягнення комбінації комфорту, еластичності та гнучкості.

ВОВНА.

Повністю натуральна тканина, відмінний ізолятор, добре відводить вологу, має високу міцність і стійкість до запахів. Шерсть часто використовують у комбінації із синтетикою для виготовлення різного тренувального одягу - шкарпетки, топи, спідня білизна, спортивні штани.

Тканини з нейлону

Кілька слів про технологію "розумний текстиль". Минули ті часи, коли синтетика "не дихала". Сучасні технології виробництва спортивного трикотажу наділяють матеріал специфічними властивостями, необхідними в конкретній сфері діяльності людини, а також вміють змінювати ці властивості в потрібному напрямку під впливом зовнішніх факторів. Простий приклад - тканина, створена за технологією Dry-Fit, має не тільки високу повітропроникність, але й здатність поглинати вологу, виводити її на зовнішню поверхню та швидко сохнути. Як би інтенсивно ви не тренувалися - тіло завжди залишається практично сухим.

Отже, погано підібране екіпірування – це завжди проблеми: намокає, натирає, порушує терморегуляцію, рветься, сідає. Тому правильний вибір фасону та типу тканини спортивного одягу – це важливий крок на шляху до комфортного тренування та досягнення хороших результатів. Що і з чого вибирати – ви тепер знаєте. Саме час поговорити про створення стильного та функціонального образу.

Створення стильного та функціонального способу для занять фітнесом.

Комфорт, свобода рухів та модні елементи – ось три фактори, які необхідно враховувати при створенні стильного та функціонального образу для занять фітнесом. Наші рекомендації такі:

Створення стильного та функціонального способу для занять фітнесом.

  1. З урахуванням вищенаведеної інформації про фасони та типи тканин, виберіть відповідний комплект спортивного одягу. Це можуть бути легінси чи шорти + спортивний топ або футболка.
  2. Зверніть увагу на спортивне взуття, яке має відповідати виду тренування. Загальні вимоги – комфортна посадка, амортизація, підтримка, стійкість.
  3. Завершити образ допоможуть стильні аксесуари - сумка, рюкзак, спортивний годинник, фітнес-браслет, кепка.
  4. Зачіска та макіяж також повинні відповідати образу. Укладання має бути таким, щоби волосся не заважало тренуватися. Макіяж – мінімальний, щоб підкреслити індивідуальність та почуватися впевнено.

Не забувайте про функціональність образу. Він має відповідати типу фітнесу. Якщо ви займаєтеся йогою або пілатесом, вам може знадобитися вільніший одяг. Для кардіо, силових та інших інтенсивних тренувань - спортивне екіпірування з гарною підтримкою. Зрештою, створення стильного та функціонального образу для занять фітнесом залежить від ваших уподобань та індивідуального стилю. Основна ідея полягає в тому, щоб вибрати одяг та аксесуари, які допоможуть вам почуватися комфортно, впевнено та мотивовано під час тренувань.

Поради щодо догляду за одягом для тренувань у залі.

Правила експлуатації технологічних речей завжди є в інструкціях до них - не лінуйтеся читати та виконувати їх. Ось кілька порад, які допоможуть вам зберегти ваш спортивний одяг у хорошому стані та продовжити термін його служби.

Поради щодо догляду за одягом для тренувань у залі

  1. Завжди звертайтеся до ярлика з інструкціями на спортивному одязі. Виробники зазвичай вказують рекомендації з прання та догляду, яких слід дотримуватися.
  2. Сортуйте та поділяйте свій спортивний одяг на групи відповідно до його типу та матеріалу. Це дозволить вам уникнути пошкодження ніжніших тканин при пранні разом з міцнішими.
  3. Більшість спортивного одягу можна прати у пральній машині. Використовуйте делікатний режим прання зі спеціальним, перепризначеним для синтетики мийним засобом. Уникайте використання мийних засобів із відбілюючими компонентами або м'якими порошками.
  4. Уникайте інтенсивного віджиму – тільки делікатний!
  5. Уникайте сушіння в машині - це може спричинити деформацію або усадку. Сушіть речі природним шляхом.
  6. Також не гладьте їх!

І ще. Вище ми вже говорили, що "розумний трикотаж" із сумішей будь-яких натуральних та певних синтетичних ниток, здатний у рекордний час виводити піт на поверхню. Як правило, такі тканини просочені спеціальним складом, що усуває неприємні запахи. Погодьтеся, для будь-якого спортивного одягу це величезний плюс. Речі створені з таких тканин, не люблять прання при високих температурах і кондиціонерів для білизни.

Замість висновку.

Інвестиції в правильний одяг для тренування мають велике значення для якості ваших тренувань і, як наслідок, впливають на кінцевий результат. Ми розглянули важливі вимоги, які пред'являються до гарного тренувального одягу для залу. Що саме і де обирати – рішення за вами. Однак, прямо зараз у вас є можливість перейти на новий спортивний рівень разом із колекцією спортивного бренду FREEVER. Переходьте за посиланням – і все побачите. Для когось ми перевірені часом, для інших – нове відкриття! Приємного шопінгу!