Як вибрати тайтси - призначення, розмір, матеріал

Як вибрати тайтси - призначення, розмір, матеріал

Щоби заняття спортом приносили задоволення й реальні результати, потрібне спеціальне екіпірування. Сьогодні говоримо про тайтси — особливого різновиду обтислих спортивних штанів. У дослівному перекладі з англійської «tights» означають «колготки». По суті ними і є як, наприклад, легінси або лосини, тільки від останніх їх відрізняє виражений компресійний ефект і призначення — для занять спортом у спортзалі й на вулиці.

Тайтси забезпечують високу працездатність спортсмену під час активних і тривалих тренувань і швидке відновлення після. Вони демонструють ідеальне поєднання низької ваги, ефективної вентиляції, фіксації м’язів, свободи рухів і комфорту. Більш докладно про них ми писали тут. Тема цієї публікації — як вибрати тайтси?

 1. Чому спортсмени люблять тайтси?
 2. Особливості компресійних штанів.
 3. Як вибрати тайтси:
  • за довжиною,
  • за розміром,
  • за матеріалом,
  • за рівнем компресії.
 4. На що ще звернути увагу під час вибору тайтсів?

ЧОМУ СПОРТСМЕНИ ВИБИРАЮТЬ ТАЙТСИ?

Чи обов’язково тайтси мають бути компресійними? Так, обов’язково, тому що тайтси без компресії — це не тайтси, а звичайні легінси або лосини. І ті й інші чудові в повсякденному житті, можуть використовуватися для активного відпочинку, але для інтенсивних тренувань — підходять погано.


Тільки компресійний ефект дозволяє активно тренуватися й підвищувати свій спортивний результат. Постійне стиснення м’язів збільшує їхнє кровопостачання, що своєю чергою дозволяє вашому серцю легше переносити підвищені навантаження. І це основна ідея компресійних штанів.

У звичайному спортивному одязі ви втомлюєтесь набагато швидше, тому що м’язи швидко «забиваються». Під час активних занять у м’язовій тканині відбуваються окислювальні процеси. М’язи втрачають свою еластичність, і здатність скорочуватися. Вони набрякають, ви відчуваєте біль і втому. Судини розширені, й оновлену киснем кров серцю доводиться проштовхувати з більшою силою. Воно починає працювати на межі, а це небезпечно. Звичайні штани вам ніяк не допомагають, а компресійні створюють ефект накачування, який у буквальному сенсі виганяє окиснену кров назад у серце. Вона оновлюється й насичує м’язи новою порцією кисню. Водночас вени не роздувається, відповідно не знижується кровотік і немає наслідків у вигляді варикозу кінцівок. Тайтси дають можливість тренуватися так сильно, як вам це потрібно і все ще відчувати себе енергійним і готовим збільшувати навантаження. З цієї причини їх люблять любителі і професіонали різних видів спорту.

Компресійні штани створюють відразу кілька переваг:

 • Підтримують м’язи в розігрітому стані, що знижують ризик отримання травм.
 • Внаслідок щільного облягання ефективно відводять вологу назовні і швидко сохнуть.
 • Покращують циркуляцію крові, навіть, у дрібних судинах.
 • М’язи постійно в тонусі, втомлюються менше, відновлюються швидше.
 • Знижують набряклість і ймовірність отримати розтягнення.
 • Забезпечують хорошу терморегуляцію тіла.

ОСОБЛИВОСТІ КОМПРЕСІЙНИХ ШТАНІВ.


 • Мають аеродинамічні властивості й завжди щільно облягають тіло, у точності повторюючи рельєф ніг.

 • Тайтси повторюють усі рухи тіла без обмежень, і добре тягнуться в чотирьох напрямках відразу.

 • Відрізняються правильною компресією: у простих моделей її інтенсивність зменшується знизу вгору, у спеціалізованих передбачений точковий вплив на певні групи м’язів.

 • Дуже міцні і зносостійкі — потрібно дуже постаратися, щоби розірвати тайтси або стерти їх до дірок.

 • Мають гарну паропроникність, яка в комплексі з вентиляційними зонами підтримує тіло в сухості упродовж усього тренування, незалежно від її інтенсивності і тривалості.

 • Вони не натирають у місцях згинів і не передавлюють судини в ногах.

 • Мають прекрасну терморегуляцію — у них не холодно й не жарко. Сталість температури тіла підтримується завдяки, рівновазі процесів теплоутворення й тепловіддачі.

3. ЯК ВИБРАТИ ТАЙТСИ?

Ринок пропонує тайтси чоловічі, жіночі та унісекс. Останні — універсальні, а перші два відрізняються кроєм, який зумовлений анатомічними особливостями чоловічого та жіночого тіла. Відповідно до цих особливостей розташовуються зони для вентиляції. Вибирати тайтси треба з урахуванням розміру, довжини, матеріалу й компресії. А тепер докладніше про це.

3.1 Як вибрати тайтси за розміром?

Компресійні штани відрізняються від звичайних утягувальних штанів. Тайтси набагато щільніше. Їх важче натягувати, адже вони мусять облягати тіло, як друга шкіра. Навіть якщо розмір одягу підібраний правильно, то примірка компресійних штанів може бути проблематичною, особливо для тих, до вперше вибирає тайтси. Але розмір, у який ви намагаєтеся «втиснутися» — правильний, а тісна посадка необхідна для досягнення необхідного рівня компресії.


У зв’язку з цим дуже важливо придбати екіпіровку, розмір якої буде чітко відповідати вашим власним. Навіть якщо ви зараз + size, а в планах на найближчий час — small size, вибирайте тайтси з урахуванням сьогоднішньої вашої фігурі. Варіант «на розмір менше», як і варіант «занадто тісно — візьму на розмір більше» — це викинуті гроші. У першому випадку обтягувальні штани будуть сильно сковувати ваші рухи (можуть, навіть, зашкодити здоров’ю), а в другому — компресія буде нижчою, а відведення вологи — гіршою. В обох ситуаціях результативність тренувань знизиться.

Вибирають тайтси за обхватом талії, стегон, з огляду на свою вагу і зріст. Кожна модель супроводжується розмірною сіткою, що дозволяє зорієнтуватися за параметрами. Виконайте заміри тіла й порівняйте ваші дані з табличними. Приймати потрібно той розмір, у якому ваші заміри максимально близько збігаються з табличними параметрами під цим розміром.

Кілька рекомендацій:

 • Обхват талії і стегон вимірюють у найширшому місці.
 • Якщо ви потрапляєте в перехід між розмірами, то вибирайте той, що більше.
 • Відповідальні виробники публікують кроковий шов — розмір із внутрішньої сторони ноги від паху до краю тайтсів. Цей параметр визначає довжину компресійних штанів і дуже корисний під час вибору виробу «наосліп». Знявши цю мірку й порівнявши її з табличною, ви дізнаєтеся, наскільки короткою або довгою буде обрана модель.

3.2. Як вибрати тайтси за довжиною?

Основні відмінності тайтсів від спортивних лосин — це довжина, матеріал виготовлення й компресія. Про матеріал і компресію ми говоримо нижче, а в цій частині розбираємо довжину. Вона може варіюватися від щиколотки до середини ікри й досягати рівня вище колін, що являють собою шорти.


Іншими словами тайтси бувають: довгі, середньої довжини й короткі. Робіть свій вибір з оглядкою на сезон року, погоду, особливості тренувань і особисті переваги.

 • Довгі тайтси — найпопулярніший формат. Довжина компресійних штанів доходить до щиколотки, але є моделі, що повністю покривають стопу. Такі тайтси дуже варіативні в плані видів спорту: підходять для будь-якого виду бігу, єдиноборств і силових занять. Дозволяють тренуватися, як у закритому залі, так і на вулиці, у будь-яку погоду. Основні зони вентиляції розташовані під колінами й у районі попереку. Для осені, весни й літа виробники випускають тонкі тайтси, а для бігу взимку — більш щільні компресійні штани, як правило, утеплені шерстю меріноських овець.
 • Тайтси середньої довжини — це штани трохи нижче коліна, до середини ікри. Основні зони вентиляції розташовані під колінами й у районі попереку. Це модель для тренувань у залі й на відкритому повітрі влітку, теплою весною і восени. Можуть доповнюватися компресійними гольфами і використовуватися в прохолодне міжсезоння. Також підходять для різних видів спорту.
 • Короткі тайтси або компресійні шорти — це виріб трохи вище коліна. Популярні серед любителів і професіоналів фітнесу, велосипедистів, бігунів на короткі та довгі дистанції. Основна зона вентиляції розташована в районі попереку. Шорти використовуються для тренувань у закритих залах і на вулиці в теплу погоду.

3.3. Як вибрати тайтси за матеріалом?

Тайтси, як і інший компресійний одяг, шиється з високотехнологічного спортивного трикотажу з хорошою еластичністю й компресією. Це може бути сумішевий склад на основі натуральних і синтетичних волокон або тільки синтетичних.


Трикотаж із переважанням натуральних волокон забезпечує кращу паропроникність, тобто краще дихає і пропускає піт. І це його основна перевага. Головний недолік — добре вбирає вологу, але повільно відводить її назовні. На вулиці вологий одяг може привести до переохолодження, а в умовах залу — викликає дискомфорт. Тому тайтси з трикотажу на основі бавовни або вовни використовують для відновлення або спортивних тренувань середньої інтенсивності, з акцентом на розтяжку і статику.

Трикотаж на основі синтетики, як правило, включає синтетичні і штучні волокна, серед них можуть бути: спандекс, лайкра, поліестер, нейлон, поліамід, еластан, нейлон. Найбільшого поширення у виробництві компресійних штанів отримали поліестер і нейлон. Обидва тонкі, легкі, еластичні, добре тягнуться одночасно в декількох напрямках і швидко відновлюють форму, пропускають через себе вологу і швидко сохнуть. Але в нейлону краще міцність і вище зносостійкість. До того ж він краще поліестеру справляється з запахом поту.

Компресійні штани на основі синтетики, а також тайтси з трикотажу з переважанням синтетики прекрасно підходять для інтенсивних і тривалих занять, у тому числі з високими фізичними навантаженнями. Вони бувають для теплої й холодної погоди. У першому випадку — це тонкі штани для літа, теплої весни й осені, а в другому — вироби подвійної щільності з теплим шаром із флісу для тренувань на вулиці взимку й у холодне міжсезоння.

3.4. За рівнем компресії.

Ті, хто вже мав можливість порівняти тайтси різних виробників підтвердять, що за рівнем компресії одяг дуже відрізняється між собою. Одні виробляють дійсно професійний компресійний одяг для спорту і відновлення. Інші виробники просто задовольняють попит на подібні вироби, сприймаючи їх, як черговий модний тренд. Як правило, це тайтси унісекс, і їхня якість досить посередня. До того ж вибрати такий одяг досить складно, тому що запропонована універсальна розмірна сітка не бере до уваги анатомічні особливості будови тіла.


У провідних виробників одягу для спорту та активного відпочинку інший підхід.

 • По-перше, є чітке гендерний поділ: чоловічі тайтси й жіночі тайтси.
 • По-друге: споживачеві пропонують колекції всередині, яких є серії речей із різним ступенем компресії.
 • По-третє, розмірна сітка одягу враховує різні параметри, серед яких: співвідношення зростання до ваги, точний обхват тих зон, які піддаються компресії, внутрішній і зовнішній шов.

Крім того, одні професійні виробники пропонують тільки тайтси з інтенсивною компресією за всію поверхнею нижніх кінцівок. Такий одяг ефективно захищає м’язи від вібрацій і орієнтований на спортсменів, що тренують витривалість. А інші спеціалізуються на випуску одягу з різним ступенем компресії, наприклад:

 • тайтси з помірною спрямованою компресією;
 • тайтси із сильною спрямованою компресією з точковою підтримкою м’язів;
 • тайтси з помірною компресією для тривалих подорожей на транспорті;

Обов’язково зверніть увагу на це, коли будете вибирати тайтси для спорту за рівнем компресії.

НА ЩО ЩЕ ЗВЕРНУТИ УВАГУ ПІД ЧАС ВИБОРУ ТАЙТСІВ?

Професійні спортсмени знають, що правильні тайтси допомагають правильно рухатися, надаючи мінімальне навантаження на м’язи і збільшуючи свободу рухів під час аеробних або силових тренувань. Вони стабілізують поставу й рухи внаслідок еластичних вставок на талії, стегнах і навколо гомілки.


Але щоби забезпечити максимальний комфорт на тренуваннях важливі деякі деталі. Тому, під час вибору тайтсів зверніть увагу на наступне.

 • Плоскі шви, що запобігають натиранню.
 • Сітловідбивчі логотипи, що роблять вас помітними в темряві.
 • Наявність облямівки внизу тайтсів, що запобігає стіканню поту.
 • Спеціальна вставка в паховій області (у чоловічих моделей) збільшує комфорт.
 • Наявність захисту від ультрафіолету — опція, особливо актуальна для частих тренувань на вулиці в сонячні дні.
 • Анатомічний крій для оптимальної посадки й підтримки основних м’язів. Обов’язково приміряйте тайтси, щоби відчути, що вони сіли як влиті — без ефекту скручування.
 • Наявність широкого і високого поясу — він знімає напругу і, як наслідок, втому преса, плюс забезпечує стабільність нижній частині спини.
 • Наявність шнурка на поясі для додаткового фіксування тайтсів.
 • Присутність кишені, а краще кількох кишень, на лінії поясу для зберігання ключів, телефону, серветок та інших дрібниць.
 • Присутність застібки-блискавки, що полегшує звільнення від одягу після тренування.

Висновок.

Тайтси — це ідеальна частина спортивного екіпірування для занять практично будь-яким видом спорту. І, якщо ви хочете вийти на нові спортивні висоти, підвищити свою витривалість, поліпшити кровообіг і забезпечити хорошу терморегуляцію, вам потрібні компресійні штани.


 • Вони ефективно відводять піт назовні і швидко сохнуть.
 • Прекрасно дихають і регулюють температурний баланс, зберігаючи або віддаючи надлишки тепла, коли це необхідно.
 • Підтримують м’язи піч час активного виконання аеробних і силових вправ, покращують кровотік, зменшують симптоми перетренованості, прискорюють відновлення, знижують ризик виникнення судом, розтягування м’язів і зв’язок.
 • Їхній компресійний ефект найкраще проявляється під час довгих і складних тренувань, що вимагають великого вкладення сил.
 • Вони універсальні — найпопулярнішу довгу модель можна використовувати у будь-який сезон.

Тим, хто займається спортом 3–5 разів на тиждень, круглий рік, бажано мати у своєму арсеналі тайтси різної довжини. І тоді в будь-яку погоду ви будете тренуватися зі ще більшим комфортом. Великий вибір компресійних штанів ви знайдете тут. Тільки правильно підібрана модель у рази підвищить комфорт і поліпшить ваші спортивні результати. І в цьому питанні ви можете повністю розраховувати на нашу допомогу!